Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22-08-2009, 08:38   #1
BuRock
Banned

BuRock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Icon16 Ramazan ayının İlk Gününde BJK Şarap Satınca,Üyeler Ayağa Kalktı

100. yıl şaraplarının pazarlama işlemi Ramazan'da da devam edince Beşiktaş'ta kriz çıktı. Bir çok kongre üyesi anında tepki gösterdi. Üyeler Beşiktaş yönetimini dikkatli olmaya davet etti. Bu tepki üzerine Pazarlamadan Sorumlu Yönetici Hakan Aksoy devreye girdi. Aksoy hemen olaya müdahale ederek telefonla satışı durdurdu. TELEFONLA ŞARAP TANITIMI NASIL YAPILIYORDU.. İŞTE DETAYLAR..

Birçok kongre üyesinin tepki gösterdiği olay şöyle gelişti: "Benim adım ... Beşiktaş Kulübü'nden arıyorum. Özel bir satış çalışmamız var. Yüzüncü yıl anısına 103 özel şarap hazırlattık. Her pakette iki şarap var ve bunları 250 TL'den satıyoruz. Sınırlı sayıda üretildiği için özel üyelerimizi arıyor ve şarap talepleri olursa alıyoruz" şeklindeki pazarlama tekniği kongre üyelerini çileden çıkardı. Kongre üyeleri "Ramazan'ın birinci günü böyle bir satış mı olur? İnsanın dini değerlerine saygı da mı yok? Ayrıca yüzüncü yıl geçeli 6 yıl oldu" diyerek olaya tepki gösterdi ve Beşiktaş yönetimini dikkatli olmaya davet etti. Bu tepki üzerine Pazarlamadan Sorumlu Yönetici Hakan Aksoy devreye girdi. Aksoy hemen olaya müdahale ederek telefonla satışı durdurdu. Aksoy "Ramazan'dan önce başlatılmış bir çalışmaydı. Gerekli uyarılar yapılacak" diyerek oluşan krizi daha da büyümeden önledi.

Kaynak : SABAH

Link : http://www.sabah.com.tr/Spor/2009/08...eleri_kizdirdi

Konu BuRock tarafından (22-08-2009 Saat 08:39 ) değiştirilmiştir..
BuRock Ofline   Alıntı ile Cevapla