Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26-08-2009, 09:38   #1
alev.bobo13
Deivson Rogerio Da Silva_BoBo

alev.bobo13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Beşiktaş gerçekleri 2 (Turgay Demir)

Madde dört... Bu takımın savunmasının iki kanadında enerjik ve iştahlı oyunculara ihtiyacı var... Öndeki Tello ve Holosko kanat oyuncusu gibi oynamıyorlar... Öyleyse arkada İsmail ve Rıdvan'da ısrar etmek hayati önem taşımaktadır... Sağda Holosko ve Nihat'la yarım yamalak da olsa çözüm üretmek mümkün ancak solda Tello gerçek bir bela... Çizgide görevlendirildiğinde dahi orada oynamıyor, ortaya hatta sağ tarafa çadır kuruyor... Tello ya adam edilmeli ya da bir daha forma yüzü gösterilmemeli... Mümkünse yapılan zam da geri alınmalı... Bir de sistemsel arızalar var tabii... Beşiktaş 4- 2-3-1 ya da 4-2-1-3 oynayamaz, bu neredeyse matematiksel bir gerçek... 4-3-3 oynar mı demeyin onu uyduranlara sorun çünkü Beşiktaş 4- 3-3 hiç oynamadı, zaten oynayamaz... Peki ne oynar derseniz bu kadro ancak klasik 4-4-2 oynar... Beşiktaş Anayasası'nın en önemli maddelerinden biri budur... Kanatları kullan ve üçüncü bölgede biri Nobre olmak üzere iki oyuncu bulundur...

Çöpe atma hocam!

Bunları ben söylemiyorum Beşiktaş'ın oyuncu yapısı söylüyor... Öyleyse bu gerçeklere silah çekilmemelidir? Mustafa hoca geçen sezon bu tür denemelerle ilk yarıları çöpe atıyordu şimdi görünen o ki hiç ders almamış. Koca bir sezonu çöpe atmak üzere benden söylemesi.. Bu arada hemen belirtelim henüz hiçbir şey için geç değil... Beşiktaş'ın gerçeklerine uygun hareket eden, heyecanını yitirmemiş bir Denizli bu takımı yine şampiyon yapar... Panikleyen, gerçeklere aykırı denemelerden vazgeçmeyen Denizli ise sezonu bile tamamlayamaz... Diyeceksiniz ki sana göre hangi ihtimal daha güçlü.. Ben Türk Haberler Ajansı'nda Galatasaray muhabirliğine başladığımda Denizli de teknik adamlığa başlamıştı. İyi tanıdığımı düşünüyorum, inatçıdır, kolay pes etmez diyeceğim ama sezon sonundaki teslimiyetçi tavrı aklımı karıştırıyor.. O nedenle, umarım pes etmez demekle yetiniyorum. Bir de şu transfer konusu var... Kontenjan nedeniyle yabancı alınamaz, derde derman olacak bir yerli bulmak da mümkün değil... Öyleyse Beşiktaş ara transfere kadar beklemeli ve Ernst'e olduğu gibi hedefi 12'den vurmalıdır. Ancak şu dönemde bunu yapmak mümkün değil... Dolayısıyla sabredilmeli ve milyonlar sokağa atılmamalı... Malum para Beşiktaş'ın parası!!!