Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26-09-2009, 01:46   #1
Mehmet

Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Windows 7 Kurulum(Resimli Anlatım)

NOT: Windows 7 RC sürümünün geçerli kullanım tarihi bittiğinden linkler microsoft sitesinden kaldırılmıştır.RTM sürümü linklerini netten bulabilirsiniz.

Geçelim kurulum aşamalarına.Ben windows 7'yi wmware sanal makine içinde kurup denedim.Windows 7 kurulum için en az 512 MB ram belleğe ihtiyaç duyuyor.Kurulum süresi windows xp'den daha kısa ve daha basit.Kurulum için indirdiğiniz iso dosyasını dvd ye yazdırıp dvdden kurmalısınız.

Kurulum aşamaları:

Click the image to open in full size.
Windows kurulum dosyalarını yüklüyor.

Kurulum dosyaları hazırlandıktan sonra kurulum dilini, zaman ve yerel ayarlar için ülkeyi ve klavye dilini seçiyoruz.

Sonraki adımda kurulumu başlatmak için Install Now yazısına tıklıyoruz.

Karşımıza lisans ve kullanım koşulları geliyor.I accept the license terms kutusunu işaretleyip next düğmesine tıklayalım.

Bu aşamada Upgrade seçeneği ile önceki windows sürümlerinden yükseltme yapabiliriz.Ya da Custom (advanced) seçeneği ile yeni bir kurulum yapabiliriz.Bu seçeneği seçip devam ediyoruz.

Windows 7'yi kuracağımız sabit disk bölümünü seçip next düğmesine tıklayalım.

Click the image to open in full size.Bu resim yeniden boyutlandırıldı. Resmin gerçek boyutunu görmek için bu çubuğa tıklayın. Resimin orjinal ölçüleri 801x597 ve boyutu 36KB.Click the image to open in full size.
Bu ekranda windows kopyalanacak dosyaları ayıklıyor.Bu adımda biraz beklemelisiniz.

Ayıklama ve kopyalama işlemi devam ediyor.

Dosyaları ayıklama ve kopyalama bitti.Ek özellikler yükleniyor.Bu işlemden sonra bilgisayarınız kapanıp tekrar açılacaktır.

KayıpKentinYakışıklısı.
Mehmet Ofline   Alıntı ile Cevapla