Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24-10-2009, 12:34   #4
Mehmet

Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Linux - Görüntü ve Ses Araçları :

AlsaPlayer (Linux)
  • Sürüm : 0.99.80
  • Boyut : 990 Kb
  • Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)
  • Dil : Ingilizce
  • İşletim Sistemi : Linux
  • Üretici Firma : Andy Lo
Tanıtım:
AlsaPlayer; Linux XWindow platformunda digital ses dosyalarını çalabilmeniz için bir ortam yürütücü programdır. MP3, WAV, MOD, IT ve CDDA formtındaki dosyaları çalabilirsiniz. Program bedavadır.

Click the image to open in full size.

Download icin tiklayin!

Audacity (Linux)
  • Sürüm : 1.3.5 Beta
  • Boyut : 4.33 Mb
  • Kullanım İzni : Açık kaynak kodlu (GNU/GPL)
  • Dil : Türkçe
  • Üretici Firma : Audacity
Tanıtım:
Ücretsiz olarak innDirip kullanabileceğiniz ve temel müzik efektlerini içeren bir yazılım. Program ile yapabileceğiniz şeylerden birkaçı: Kendi sesinizi inceltip kalınlaştırabilirsiniz. Akustik bir bağlama ile kayıt yapıp elektro bağlama şeklinde çıkış alabilirsiniz(Ben denedim ve sonuç mükemmel). Bunlardan başka yükleyeceğiniz yeni paketlerle 120'ye yakın çeşit efekt oluyor programda.

Download icin tiklayiniz!

Blender (Linux)
  • Sürüm : 2.48a
  • Boyut : 12.5 Mb
  • Üretici Firma : blender3D Developer Team
Tanıtım:
Linux'ta çalışan bu kombine program ile modelleme, animasyon, görüntü rendeleme işlemlerini yapabilirsiniz. TGA, JPG, PNG, Iris, SGI Movie, IFF, AVI ve Quicktime GIF, TIFF, PSD, MOV dosyalarını destekliyor. Projenizi tek bir ".blend" uzantılı dosya olarak kaydediyorsunuz. Program ihtiyacı olanlarla birlikte geliyor ve birkaç dakika içinde kullanıma hazır hale geliyor. Ancak MESA paketlerinin sisteminizde kurulu olması gerek.

Draw Swf
  • Sürüm : 1.2.9
  • Boyut : 512 Kb
  • Üretici Firma : Bestsolution.at
Tanıtım:
Eğer Windows'tan Linux'e geçiş yaptıysanız ve animasyon işiyle uğraşıyorsanız Macromedia Flash programının eksikliğini hissetmişsinizdir. Linux için geliştirilen bu küçük ve kullanışlı uygulama ile swf formatında animasyonlar oluşturabilirsiniz. Macromedia programı kadar gelişmiş olmasa da Linux platformunda oldukça işinizi görebilecek bir program.

GNUsound
  • Sürüm : 0.7.4
  • Boyut : 501 Kb
  • Üretici Firma : GNUsound
Tanıtım:
GNUsound müzikle uğraşan, yeni başlayan ev kullanıcıları için ideal bir yazılım. Öğrenmesi ve kullanması kolay bir program. Program LADSPA eklentilerini tanıyor ve onlarca efekti kullanmanıza olanak sağlıyor. Stereo yaptığınız bir kayıtta kanalların başında bulunan "1" ve "2" yazılı kanal düğmesi ile sol kanala kayıtlı bir sesi sağ kanaldan da duyurabiliyorsunuz.
Yapılmış olan kayıtları yakınlaştırıp en ufak ayrıntıları dahi görebiliyorsunuz. Programın çok kullanışlı bir fare desteği var.

Ayrıca program 8/16/32bit örnekleme tipleri içeriyor ve örnekleme oranını(44100HZ gibi...) elle ayarlayabiliyorsunuz. Mp3, ogg gibi dosyaları da içeri aktarıp düzenleme yapabiliyorsunuz. Aynı anda 100 kanala kadar kayıt yapma imkanı sunuyor, tabi teknik koşullara bağlı olarak. Pencere üzerindeki programın renklerini değiştirebiliyorsunuz.

ImageMagick
  • Sürüm : 6.2.3-6
  • Boyut : 5.75 Mb
  • Üretici Firma : ImageMagick Studio LLC
Tanıtım:
Linux'ta X grafik ortamında resimleri göstermeye yarayan bir program. Boyutlandırma, dönderme, keskinleştirme ve basit efektleri de destekleyen son sürümde birçok formata dönüştürme ve o formatlarda kaydetme özelliği de var.

Jmol
  • Sürüm : 10.0
  • Boyut : 22.7 Mb
  • Üretici Firma : Jmol
Tanıtım:
Jmol; açık kaynak kodlu, sürekli geliştirilmekte olan ve bilimsel amaçlı bir yazılımdır. Bu yazılım sayesinde molekülleri, organik bileşikleri 3 boyutlu olarak bilgisayar ortamında çizebilirsiniz. Program, yapılan çizimdeki atomlar arasındaki açıları, uzaklıkları gösteriyor. Büyük molekülleri bile rahatça görüntüleyebiliyor, moleküllerin üzerinde düzenleme yapabiliyorsunuz.

Ayrıca programın 4 farklı dilde çevirisi bulunmakla birlikte yazılımı Linux/Unix, Windows ve Mac OS X'te de kullanabilirsiniz. Jmol, java platformunda Java Virtual Machine aracılığıyla çalışmakta. Ayrıca üretici sitesinden çeşitli eklentiler de yükleyebilirsiniz.

KayıpKentinYakışıklısı.
Mehmet Ofline   Alıntı ile Cevapla