Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05-09-2010, 21:52   #2
alpler
Dişi Kartal

alpler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2010 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası'nda grubunu yenilgisiz lider tamamlayan Türkiye, güçlü rakibi Fransa'yı 77-95 mağlup ederek çeyrek finalde Slovenya'nın rakibi oldu.
MAÇIN İLK 5'LERİ
Türkiye: Kerem Tunçeri, Hidayet Türkoğlu, Ömer Onan, Ersan İlyasova, Ömer Aşık
Fransa: Nando De Colo, Boris Diaw, Nicalos Batum, Florent Pietrus, Ali Traore
MAÇTAN DAKİKALAR
Sinan Erdem Spor Salonu tam anlamı ile dolmuş durumda. EURO 2012'de mücadele A Milli Futbol Takımımız da tribündeki yerini aldı.
TEBRİKLER 12 DEV ADAM...
VE MAÇ SONA ERDİ. 95-77
Kenardan gelip de sayı atmayan bir Barış Ermiş kalmıştı, o da Sinan'ın yerine oyuna girdi ve sayısını attı. 92-74
Diaw'ın sayısı ile skor 90-71 oldu.
Cenk Akyol, ön alanda boş kaldı ve cezayı kesti. 88-66
Bir 3 sayılık basket daha yedik. 85-63
Hemen sonrasında bir sayı da Cenk Akyol'dan. 80-52
Sinan içeri çok güzel girdi ve turnikeyi bıraktı. 78-52
Semih Erden'in sayıları ile skor 76-52 oldu.
Hemen arkasından Batum'dan bir sayı daha. 71-49
Batum'un smacı ile skor 71-47 oldu.
ÜÇÜNCÜ ÇEYREK SONUCU: TÜRKİYE 71 - 45 FRANSA
Boris Diaw'ın 3'lüğü ile fark 21 sayıya indi. 60-39
Ömer Aşık pozisyonu yoktan var etti ve sayıyı buldu. 60-34
Bir sayı da Ömer Onan'dan. 53-28.
Hidayet'ten bir 3 sayılık basket daha. 49-28
Hido, geri çekilerek atışını yaptı ve 3 sayılık basketi buldu. 46-28
İkinci yarıya da aynı hırsla ve istekle başladık.
İLK YARI SONUCU: TÜRKİYE 43-28 FRANSA
Ersan İlyasova, çok zor bir anda 3'lüğü gönderdi ve sayıyı buldu. 40-28
Boris Diaw'ın sayısı ile skor 35-26 oldu.
Hızlı hücum sonrasında Sinan'dan bir sayı daha. 32-24
Sinan, kenardan gelerek takıma büyük katkı sağladı. 30-22
Bir 2 sayılık basket de De Colo'dan. 28-20
Pietrus'un 2 sayılık basketi ile skor 26-18 oldu.
Hücum süresinin sonunda Ender sayıyı buldu. 26-16
Kerem Gönlüm'ün tüm sahayı dolaşan pasını Sinan Güler turnike ile bitirdi. 23-16
Diaw'a cevap gecikmedi. 21-16
İkinci çeyrek Boris Diaw'ın sayısıyla başladı. 19-16

İLK ÇEYREK SONUCU: TÜRKİYE 19-14 FRANSA
Ender sahamızda topu çaldı ve ters tunikeyi bıraktı. 19-13
Ersan turnikeyi bıraktı girmedi ama Semih tamamladı. 16-12
Kaptanımızdan bir 3'lük daha geldi. 13-10. Ona cevap De Colo'dan.. 13-12
Milli Takımımız Ömer Onan'la hızlı çıktı.. Basket bir de faul. 10-8.. Maalesef serbest atış başarılı olmadı.
Ali Traore içeri girdi ve tunikeyi bıraktı. 7-5
Ersan serbest atış çizgisine geldi ve 2'de 2 attı. 7-3
Boris Diaw, ön alanda boş kaldı. Bizim bu hatamızı iyi değerlendirdi. 5-3
Hidayet kendine pozisyon yarattı ve 3'lüğü buldu. 5-0
Karşılaşmanın ilk sayısı Ömer Aşık'tan. 2-0
Hava atışı yapıldı, ilk hücum şansı bizim
SİNAN ERDEM SPOR SALONU KIRMIZIYA BOYANDI
2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda Türkiye'nin Fransa ile yaptığı 2. tur maçında Türk basketbolseverler salonu doldurdu.
Sinan Erdem Spor Salonu'nun tribünlerinde ağırlıklı olarak kırmızı tişört ve formalarla yer alan taraftarlar, salonu adeta kırmızıya boyadı.
Fransa Milli Takımı sahaya çıkarken, salonu ıslıklarla inleten Türk taraftarlar, ''12 Dev Adam'' sahaya çıktığında ise ayağa kalkarak, alkışladılar.
Salondaki az sayıdaki Fransız taraftarlar da Türk taraftarlarla aynı tribünde karşılaşmayı izledi.
Şampiyonada grup maçlarını Ankara'da oynayan Türkiye, İstanbul'daki ilk maçına çıktı.
15 bin 500 kişilik Sinan Erdem Spor Salonu, ilk kez bir basketbol maçında tamamen doldu.
ULAŞTIRMA BAKANI YILDIRIM KARŞILAŞMAYI İZLEDİ
Türkiye'nin Fransa ile yaptığı karşılaşmayı Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da izledi.
Yıldırım, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül ile beraber locadan karşılaşmayı takip etti.
CEHVER VE ENGİN DE TRİBÜNDE
(A) Milli Basketbol Takımı'nın aday kadrosunda yer alan oyunculardan Engin Atsür ve Cevher Özer, Fransa maçında takım arkadaşlarını yalnız bırakmadı.
Hazırlık döneminde sakatlandığı için şampiyonada oynayamayan Engin Atsür ile aday kadrodan çıkarılan Cevher Özer, tribündeki yerlerini alarak, milli takımı destekledi.
(A) MİLLİ FUTBOL TAKIMINDAN ''12 DEV ADAM''A DESTEK
2012 Avrupa Şampiyonası Elemeleri (A) Grubu'ndaki ikinci maçında 7 Eylül Salı günü Belçika ile İstanbul'da yapacağı maçın hazırlıklarını sürdüren (A) Milli Futbol Takımı, Fransa maçında ''12 Dev Adam''a destek verdi.
(A) Milli Takım Teknik Direktörü Guus Hiddink, yardımcı antrenörler ve milli futbolcular, saha kenarındaki reklam panolarının arkasına konulan sandalyelere oturarak, karşılaşmayı izledi.
Teknik heyet ve oyuncular, milli basketbolcuları sahaya çıkarken taraftarlar gibi ayağa kalkarak tezahürat yaptı.
Futbol Federasyonu Başkanvekili Lutfi Arıboğan ve yönetim kurulu üyesi Levent Kızıl da futbolcularla birlikte karşılaşmayı izledi.
Maç öncesi ısınma sırasında reklam panolarının yanına gelen Hidayet Türkoğlu'na, milli futbolcular Arda ve Tuncay, başarılar diledi.
Hiddink, karşılaşmayı canlı yayınlayan NTV'de maç öncesi yaptığı açıklamada, Kazakistan galibiyetinin ardından futbolcuların basketbol maçını izlemek istediklerini belirterek, ''Biz de hemen kabul ettik. Çünkü üst düzeyde bir organizasyon'' dedi.
Türkiye'yi grup maçlarında izlediğini ifade eden Hiddink, ''Özellikle Porto Riko maçında geriye düşmüşlerdi ama pes etmemişlerdi. Bu mücadeleleri beni çok etkiledi. Ben basketbolu çok seviyorum. Umarım hem bugün hem de turnuvada milli takım çok önemli işler yapar'' diye konuştu.