Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-09-2010, 21:58   #10
gozde_
Dişi Kartal

gozde_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

adını ezberlemeden bilmektir. beşiktaşlı olduğun anı hatırlamamaktır.
6 yaşında annenin pazardan aldığı ilk formayı giydiğinde heyecandan ölmektir. 8 numaralı forma üstünde taşa vurduğunda topa vuran rıza moduna girmektir..
mahalle maçlarında "feyyaz, mrkela, ferdinand.." olmaktır.
abi maça giderken gözlerinin içine bakmaktır, beni de götür dercesine..
show tv' den trt' den maçları izlerken hayatındaki ilk stresi yaşamaktır. ama bunu bilmemektir.
88 sezonu kasedini alıp "müjdee müjdee size ferdinand' tan müjde sizee" bestesini ezberleyip mahallede haykırmak, öğretmektir.
her anne kucağında 52 chevrolet dolmuşlarıyla taksime akrabaya geçerken, inönü' yü üstten canlı görünce bakakalmaktır. boynunun tutulmasıdır o an beşiktaşlı olmak.
arkadaşlarla ilk maça gittiğinde büyülenmek, gittikçe sevmektir..
takım her yenildiğinde, sezonu her hüsranla kapadığında, şampiyonluk geciktiğinde aksine daha da bağlanmaktır.
dolmabahçe' de yürürken evinin odalarında yürürmüş gibi hissetmektir.
beşiktaş ilçesini sahiplenmektir. dolmabahçe yolundan stada yürürken tarif edilemez bir heyecan, duygu hissetmektir.
büyüdükçe beşiktaş' ı diğer takımlardan farklı görmektir.
taraftarın takıma sevgisini kıskanmaktır, en çok ben seviyorum diyebilmektir kendine. bu çok ayrı bir şey..
futbolu bilmektir, abuk sabuk yorum yapmamaktır. ilkokuldaki maç muhabbetlerinde hep akıllı olmaktır. "en son kim koydu" nidalarına gülüp geçmektir.
siyah tene, tenine siyah beyaz formayı yakıştırmaktır. başka renk düşünememektir.
altay' a, juventus' a udinese' ye newcastle' a sırf renkleri yüzünden bile sempati duymaktır.
sevgilinin başka takımı tutmasına bile tahammül edememektir.
ilk tanıştığın insan "beşiktaşlıyım ben de" dediği anda tarif edilemez bir bağ oluşturmaktır. diğer beşiktaşlılarla iyi anlaşmaktır. bu duruma şaşırmaktır.
alt tarafa "burasıı beşiktaş alayına gider" diyerek bağırdığında, alt tarafın; "uğraşma bizimle ...fener" coşkusu daha baskınsa ya da karşılıklı başka bir beste de; daha çok bağırmak istemektir. gırtlağını yırtarcasına bağırmaktır. çıkan yüksek sese, ürkütücü sese hayran olmaktır. o an tüylerinin diken diken olmasıdır..

sözlük