Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13-10-2010, 06:55   #1
Asi Ruh
ÇUKUROVA KARTALI
 
Asi Ruh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Talking İlginç Hayvan Görüntüsü Bulamayan Haberciler

Bültenlerin Sonunda Yayınlayacak İlginç Hayvan Görüntüsü Bulamayan Haberciler, Kanal Binasında Hayvan Eğitmeye Başladı

Click the image to open in full size.
Ankara'da yerel bir televizyon kanalı, haber bültenlerinin sonunda yayınlanacak ilginç hayvan görüntüsü bulmakta yaşadığı sıkıntıyı aşmak için kanal binasında kendi hayvanlarını eğitmeye başladı. Muhabbet kuşundan aslana kadar toplam 17 farklı türden hayvan için özel olarak eğitmen tutan TV 20 yönetimi, önümüzdeki 5 yıl boyunca sevimli hayvan haberi konusunda sıkıntı yaşamamayı umuyor.
Kısıtlı imkanlarla sevimli hayvan haberciliği
Yoğun gündem ve ilgisizlikten dolayı son aylarda haber bültenlerinin yaşadığı "atraksiyon yapan hayvan görüntüsü" sıkıntısını, Ankara'da faaliyet gösteren TV 20 isimli bir yerel kanal kendi imkanlarıyla aşmaya çalışıyor. Referandumun ardından özellikle haftasonları haber içeriği bulmakta zorlandıklarını kaydeden TV 20 yönetimi, çareyi en sonunda kendi hayvanlarını eğitmekte buldu.
Kanalın sahibi ve aynı zamanda anchormen'i Suat Yirmi, "Geçen hafta konuşmaya başlayan 3 adet muhabbet kuşumuz ile çalışmalarımızın ilk meyvelerini almaya başladık bile" derken, neden böyle bir yola başvurdukları hakkında da önemli açıklamalarda bulundu:
"Haber Bültenleri 15 dakikayı geçmiyordu"
"Refarandumdu, basketbol şampiyonasıydı derken sadece biz değil tüm televizyon camiası yoğun bir dönemi geride bıraktık. E tabii bu süreç içerisinde havalar ısındı/soğudu/tekrar ısındı haberleri de bizi bir şekilde idare etti. Ancak 12 Eylül'den sonra bir de baktık ki cumartesi, pazar oldu mu taş çatlasa 15 dakika haber çıkıyor. Hadi biraz semt pazarında röportaj yap, yaşama sevincini yitirmeyen engelli bir vatandaş bul falan ama o da bir yerde tükeniyor. Hayvanlı haber gibi olmuyor, hiçbiri o tadı vermiyor."
Hünerli hayvan ihtiyacını fark ettikten sonra, ilk olarak evde beslediği muhabbet kuşunu ve sokaktan topladığı bir kaç kediyi kanala getirdiğini belirten Yirmi, "Haber değerini geçtim, bir yandan kanala neşe de getirdi soytarılar. Sonra işte, bir iki derken iş en son aslan almaya kadar vardı. Başta kanala girip çıkarken hafif bir tedirginlik oluyordu ama kısa sürede birbirimize alıştık. Şimdi adeta TV 20 ailesinin bir parçası oldu Ferit..."
Eğitimde TV 20 farkı
Konuşmasında, kanaldaki hayvanların eğitimine de değinen Suat Yirmi, bu iş için 4 kişiden oluşan bir profesyonel bir kadro oluşturduklarını ifade etti. Muhabbet kuşlarını bizzat kendisinin konuşturduğunu belirten Yirmi, "Kuşların çoğu haberlik kıvama geldi bile. Cici, anne, baba, Beşiktaş, Cimbom... bunlar tamam" dedi ve ekledi: "Diğer hayvanlarımız ise profesyonel ekibimize emanet. Papağanlara takla attıranlar, kedi-köpekleri beraber yaşama konusunda ikna etmeye çalışanlar... Anlayacağınız çok yoğun bir mesai harcıyoruz şu sıralar, ancak gün sonunda tıpkı insan gibi gülebilen bir maymun ya da 'Allah' diye kükreyen bir aslan görmek, bütün yorgunluğumuza ve kanalın ahır gibi kokmasına değiyor..."


Zaytung.Com
__________________
Click the image to open in full size.
Asi Ruh Ofline   Alıntı ile Cevapla