Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03-11-2010, 18:01   #1
pascaltekin
B3ŞİKT@ŞK

pascaltekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arrow Schuster'e Sahip Çıkmalıyız.. Neden mi???

''Schuster'e olan eleştiriler ikiye ayrılıyor. Bunlardan bir tanesi, oynattığı futbol ile ilgili. İyi giden sonuçların ardından sakatlıklardan dolayı alınan sonuçlar sonucu eleştiriye tutuluyor. Ayrıca Türkiye alt yapısında verilmeyen bir felsefe ile oynatmaya çalışıyor. Ben hep sölüyorum bundan sonra bu tür sancılar yaşanacak. Türk futbolu bir sınav içinde. Bu sınav Beşiktaş ve Schuster'de değil. Galatasaray'da Rijkaard'da yaşandı ve sınavı geçemedik. Avrupa'nın üst düzey takımlarının oynadıkları alan daraltan, hucüm düşünen, savunmayı ileride kuran, burada parantez açarak sölüyorum yapılan ofsayt taktiği değildir savunmayı önde kurmak. Hucüm düşünüldüğü için doğal olarak savunmayı önde kurmak gerekir. İnsanlarımız bunu çok karıştırıyor. Bu dünyada en düzey takımların oynadığı futboldur."

"Bizim ligimizde oynatmamaya yönelik hep şikayet ettiğimiz bir futbol var. Futbolu bugüne kadar alıştığımız yöntemlerle yürütmemizin şansı yok. Bunun için Schuster'e, Rijkaard'a laf edersek en sonunda olacak olanı sölim ben size, büyükler kendilerini geliştiremeyecek. Bu bizim için bir sınavdır. Bunun için basının Schuster ile ilgili futbol kökenli eleştirilerini doğru bulmuyorum. Biz çok fazla yurt dışını bilmiyoruz. Schuster'in geçmişine baktığımızda futbolculuğundan bu yana kendine ait bir stili var. Bu stili bu yaştan sonra değiştiremez. Schuster basın toplantılarında sorulan sorular ile dalgada geçer. Schuster böyle bir insan. Bu konuda eleştirmek mümkün değil. Bu eleştirileri yapan adamlar Schuster geldiğinde gelmeden önce bizleri uyardı mı? Eğer uyardılarsa haklılardır. O yüzden bu eleştirileri yapanların biraz daha dikkatli eleştiri yapması gerekiyor. Bu açıdan baktığımızda Schuster'in işi gerçekten kolay değil. Beşiktaş belki bir sezon şampiyonluğu kaybedecek. Schuster bu sistemi oturttuğunda Beşiktaş'ı durdurmak gerçekten zor olacak. Önemli olan noktaları hep atlıyoruz. Schuster'i gönderdiğimizde yerine gelecek insan Schuster'in oyun sistemi ile alakasız biri gelirse o zaman sıkıntılar bitmek bilmez. Schuster'in şuanda takımda oluşturmak istediği bir felsefe var. Bizim buna sabır göstermemiz gerekiyor. Schuster dünyanın kabul ettiği bir oyun sistemini kabul ettirmeye çalışıyor. Bunun için taraftarda desteğini çekmemeli'' diyerek sözlerini tamamladı.

....Mert Aydın...