Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08-11-2010, 14:19   #16
vrossi_kartalizma

vrossi_kartalizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
alleenje´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bizim taraftarimizin bazi futbolculara nasil oynarsa oynasin satasma hastaligi var.Bazi futbolcularada ne olursa olsun laf soyletmeme takintisi..

Agziyla kus tutsa Holosko,Tabata,Nihat,Hakan,Hilbert,Nobre kimseye yaranamaz.
Bile bile kendi kalelerine gol atsalar Toramanla Boboya kimse laf etmez.

Cicek dalinda guzel sozune herhalde pek kimsenin itirazi olmaz.Bunu futbola uyarlarsak her futbolcu uygun oldugu mevkii de verimli.

Holosko,Nihat ve Tabata nin(Tabata icin bu sene) esas yerlerinde oynamadigini hepimiz biliyoruz.
Holosko aslen kanat adami degil.Nihatta oyle.Tabata da santrafor arkasi disinda BJK de verimli olamaz.
Tabata takimin en cok asist yapan adami.Buna ragmen gitsin..
Holosko ve Nihat BJK ye geldi geleli hic -esas mevkiilerinde- yardimci santrafor oynamadilar onlarda Tu ka ka..
Sen bu adamlari esas mevkiilerinde oynatmayacaksan neden alirsin?
Devsirme mevkiilerde kullanilan bu adamlar performans vermiyorsa bu onlarin kabahati mi?
Hilbert hem sag bek,hem sag acik oynuyor.3-5-2 gibi kanat adamlarinin yanliz kalmasindan dolayi vazgecilmis bir sistem var.Bizde hilbert gunumuz yuksek tempolu futbolunda cok az futbolcunun yapabilecegi 'bir kanadi tek basina kullanma isini' becerebilirken taraftar sadece ortalari isabetsiz diye onada burun kiviriyor..Dogru ya..Bize Brezilya milli takiminin sag beki maicon gibi ne adamlar geldi gecti...
Hakan kahraman ilan edildigi Trabzon macinda bile -yanlis hatirlamiyorsam- 3 yan topta bosa cikmisti.Ama o macta 4-5 sut cikardi diye kahraman ilan edildi.Simdi yedigi 3-4 hatali golde tu ka ka...
Nobre gol atmak disinda bir santraforun yerine getirmesi gereken tum gereklilikleri yerine getiriyor.Pres,duvar olma,top tutma...(Buna ragmen 3. sinif bir adam o ayri konu) Gol atamiyor diye hedef tahtasinda..
Buna karsin;
Sadece gol vuruslari disinda hicbir ozelligi olmayan kosmayan,rakip stoperlerle mucadeleden kacan,duvar olamadigi icin orta saha oyuncularinin sut ve gol yuzdesini dusuren,pres yapamayan Bobo gol attigi icin
ve
Her macta 2-3 pozisyon hatasi yapan,surekli adamini kaciran,durmadan amatorce kart goren,yer tutmayi bir turlu ogrenemeyen I.Toraman a sadece mucadeleci diye
asla ama asla laf yok..(Nobreye mucadele etmiyor diyecek var mi?)
Elestirilenler cok para aliyormus...Sen onu alana degil verene soyle.O adamlar kontrat imzalarken yonetimin kafasina silahmi dayamisti bana bu parayi vereceksiniz diye?Ya da herhangi birimiz vasat ozelliklere sahip olmamiza ragmen aldigimiz cazip teklife hayir dermiyiz?

Bu yazida savundugum futbolcularimizi Hilbert disinda bende tutmuyorum.Hepsinin alinmasina karsiydim.Bu ayri bir konu.
Buradaki mesele uyguladigimiz cifte standart.Ya hic kimseyi elestirmeyelim yada herkesi elestirelim.

Onemli not; Futbolculari hedef alarak s...siz,hemen gonderilsin tarzi yazilari bu konuya lutfen yazmayalim.Sadece anlatmak istedigimi anlayanlar yazsin.
Holosko:
Beşiktaş'a geldiği günden beri ilerleme kaydetme konusunda çok zayıf, yeri orası değil burası değil neresi anlamadım ben bu işi .. hücum hattının her yerinde oynadı bu takıma geldiğinden beri üstelik farklı teknik adamlarla farklı görev ve farklı partnerlerle oynadı ama tatmin edici bir performansı var mı ? yok .. sonradan girdiği maçlarda bile zaman zaman sıradan anadolu takımlarının beklerini geçmekte zorlanıyor (bakın q7 gibi olsun demiyorum sadece adam eksiltsin) güya hızlı adam, bence kendi performansını bi değerlendirmeli eleştiriler haksız değil

Tabata:
Beşiktaş'ın kalitesine yakışır bir futbolcu kesinlikle değil, mevki meselesi ise durum hiç boşuna kendimizi yormayalım burası BEŞİKTAŞ antep değil burada gerekiyorsa hem orta sahada koşacaksın hem de yeteneklerini sergileyeceksin .. en son Porto maçında da görüldü ki çok fazla pas hatası yapıyor, hızlı oyuna pek yatkın değil, porto maçında kaptırdığı her top ya da yaptığı her pas hatası bize kontra olarak geri döndü ..

Nihat:
Kimse Nihat'ın yeteneklerine bişey demiyor ama görülüyor ki nihat artık mücadeleden vazgeçmiş, koşmuyor, rakibi ısırmıyor .. nihat böyle değildi .. üstelik özgüvenini de yitirmiş kaçak dövüşmeye başladı sahada ..

Hakan:
Hakan da anlayamadığım garip bir amatörlük var, yıllardır BEŞİKTAŞ forması giymesine rağmen üst düzey atmosferleri yaşamasına rağmen hala eksik bi şeyler var Hakan'da .. belki de mental olarak yeterli seviyede değil ya da konsantrasyon sıkıntısı çekiyor .. bence profesyonel yardım almalı bu konuda

Hilbert:
Sağ bek sıkıntsı çektiğimiz günlerde çok iyi olmamasına rağmen bence sırıtmıyor, tabi ki yeterli değil ama düşünün ki önündeki hücum adamları ve solundaki defans adamları sürekli değişiyor, bence yine de o mevkide başarılı sayılabilir .. eksiği ise tabi ki ortayı adama yapamaması .. bunun üzerinde çalışmalı haksız bir eleştiri değil

Nobre:
Nobre'nin bir takım özellikleri sayılmış bazı arkadaşlar tarafından, bunların hangi birini kaç maçta yapıyor soruyorum onlara .. Defans adamlarıyla boğuşuyor gibi görünüyor ama sıfıra sıfır elde var sıfır, mesela en yakın aklımda olan manisa maçında kale sahasındaki topa vurmadı adam resmen tepti yüzde yüzlük golü kaçırdı tribünde kahretti, BEŞİKTAŞ'a yakışan golcü bu değil .. BOBO için yapılan eleştirilere kesinlikle katılmıyorum, bu formuyla bu takımın santrforu kesinlikle BOBO'dur, sırtı dönük oynayamamasından ya da duvar olamamasından söz ediliyor, adam gol atmak da dahil bir hücum oyuncusunun yapması gereken herşeyi yapıyor sahada .. Bobo'ya yapılan eleştiriler kesinlikle yanlı eleştirilerdir.