Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08-11-2010, 19:23   #21
Karetta2002

Karetta2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
alleenje´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Irfan abi macta beraber tezahurat yapariz Bobo icin.
..
Ama sabaha kadar bagirsakta 3luk futbolcu 4 olmaz.
Senin su laf ettirmedigin hocalara vardi ya hani...Ertugrul Saglamla,Denizli...Iste onlar gelmeseydide Tigana kalmis olsaydi bugun Bobo cok baska standartta bir futbolcuydu..Ama is isten gecti artik.
Dostum valla sen beni hiç ama hiç anlamamışsın...Sen benim isimler üzerinden tartıştığımı hiç gördün mü..Doğru ben sağlam ve denizli yi savunuyordum..ama ben Tigana yı da savundum,Rıza'yı da savundum...ben Brigel'i de en çok da Toschack'ı savundum..dostum ben hep istikrarı savundum..aslında ben hep Beşiktaş'ımı savundum..kusura bakma ben senin kadar anlamam futboldan onun için Bobo ya 3'luk yada 4'lük diyecek kadar futboldan anlamıyorum..benim anladığım Beşiktaşımın formasını giyen herkes 10 luktur
ben futboldan senin kadar anlamam Atakan'cım..8 yaşından 38 yaşına kadar türlü kategorilerde oynadım,hocalık yaptım,araştırdım yazdım ama orta sahaya duvar olmuyor diye santrafora 3'lük diyen seni gördüm..
Sevgili atakan ,santraforun duvar olarak kullanılması ,santraforun kalitesi ile ilgili değildir,takımın hücum stratejisi ile ilgilidir..eğer rakip geriye yaslanarak oynuyorsa kanatlardan top getirirsin,eğer rakip ilerde defans yapıyorsa da araya top atarak forveti beslersin.. hoca orta saha oyuncularına ,rakip defansın diziliş ve oyuncu özelliklerine göre ya santraforu duvar yapıp 2 ye 1 yapın der ya santrafora stoperleri çizgiye taşımasını söyler ..ya da forvet oyuncularına dip koşu atarak top almalarını söyler..ama asla ve asla orta saha verimsizse suçlusu forvettir gibi bir abukluğu düşünmez ..tam tersi forvet verimsizse orta sahanın efektif çalışmadığını düşünür..ve gol çalışmalarını orta sahanın hazırladığı pozisyonlar üzerine geliştirir..sana önerim..herhangi bir amatör küme takımı da olsa birkaç antrenman izlemendir sevgili dostum..