Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-11-2010, 11:57   #1
macho

macho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kadroya göre sistem mi, sisteme göre kadro mu?

Schuster'in oynatmak istediği bir sistem var. Bizde sezon başından beri ona gerekli desteği verip arkasında duruyoruz. Ama görünen köy kılavuz istemez. Elindeki bu kadroyla bu sistem olmuyor. Hiç kimse Beşiktaş'ın kadrosuna kötü diyemez. Ama sistemini eleştirebilir. Hocanın oynatmak istediği sistemde Quaresmanın aynısından bir tanede diğer kanatta gerekiyor. Defansta çok hızlı stoperler gerekiyor. İki bekinin doksan dakika ileri geri oynayıp hem kesicilik hemde orta yapması gerekiyor. Gelelim eldeki kadroya. Çok basit bir kadro yazacağım. Dünkü maç için söylüyorum. Rüştü, Erhan, Ersan, Toraman, Üzülmez, önlerinde Hilbert, Ernst, Necip, İsmail, Guti, ileride Bobo. Tabii bunun gibi alternatif onbirlerde kurulabilir. Eğer dün bu veya bu tip bir kadroyla sahaya çıkmış olsak şu anda keyifli bir şekilde hayatımıza devam ediyor olacaktık. Şimdi diyebilirsinizki ya sen hocadan daha çok mu biliyorsun? Eğer Beşiktaş 90 dakika ligin en vasat takımına pozisyon dahi bulamıyorsa evet ben hocadan daha çok şey biliyorum..