Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12-11-2010, 12:27   #1
mustafahaluk

mustafahaluk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sistem dediğimiz şey..

Sezon başından beri bu forumda Schuster'in sistemi oturttu,oturtacak,sistem zaman gerektirir,şu adam lazım bu adam lazım,yazdık,çizdik,gördük,görüyoruzki işler şu an için sarpa sarmış durumda.Ben mesela İrfan Ağbey gibi ve onun ayarındaki ağbeyler gibi teknik anlamda sistem konusunda aşık atamam hem yaşım gereği,hem yaşam tarzımız itibarıyla onların bilgilerine saygım var fakat nacizhane çok basit bir şey söyliyeceğim pek sistem olayına girmeden.Ben sezon başında iki maç sonra dedimki çevremdeki herkeze bu BEŞİKTAŞ her maç bir gol hemen hemen garanti yer o zaman düz mantıkla ne gerekiyor BEŞİKTAŞ takımı her maça gol yemesede gol yedim düşüncesiyle çıkıp hücum hattında her maç kesinlikle iki gol ortalamasıyla oynaması gerekiyor ama buda şu an itibarıyla mümkün gözükmüyor bütün gol yükü sadece Bobo'nun üzerine yıkılırsa taşın altına elini gol atma anlamında diğer futbolcular koymazsa varlık gösteremezse bu kısır döngü böyle devam eder,ayrıca sakatlığı geçen Fatih Tekke'yi Kasımpaşa ve G.Antep b.maçlarında oynatmıyacaksan hangi maç oynatacan?Hem hücum futbolu deniliyor hem sahaya alt düzey takımlara karşı bile İnönü'de dahil tek forvet çıkılıyor elinde ve kulübende başka bir forvet oyuncusu varken üstelik,eğer Kasımpaşa'ya eksi 21 avrerajlı bir takıma karşı bile tek forvet oynuyorsa bu takım İnönü'de biri bana bunu açıklasın.Özellikle FatİH Tekke olayını merak ediyorum eğer gazetelerden okuduğumuz gibiyse çok yazık,adamı dalga geçer gibi son onbeş dk oyuna alıcan sonrada sitem edicen tartışıcan,azarlıcan yahu Tabata,Nihat ve diğerlerine tahammül ettinde Fatih'mi gözüne battı?Demekki olay büyük sakat olmamasına rağmen kadroya bu adam alınmıyorsa bu işin içinde şahsi sürtüşmenin olduğu aşikar.Yahu Real Madrid,MUnıted bile lig maçlarında neredeyse yedi-sekiz oyuncusunu sabit oynatıyor onlar Avrupa'da oynamıyormu?Schuster sürekli rotasyon sorulunca biz Avrupa'dayız diyor Avrupa da oynamak demek takımı dama taşı oynar gibi bozmakmı demek onuda anlamadım.