Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12-11-2010, 15:18   #11
mustafahaluk

mustafahaluk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Görücez

Yaşadığımız bir sürü örnek var,Del Bosgue neler demedik adam gitti İspanya'yı tarihinde ilk defa Dünya şampiyonu yaptı,şimdi bunu okuyan biri çıkıp derki "e be kardeşim İspanya milli takımını bende şampiyon yaparım"olay öyle kolay değil işte mesele o kadar yıldızı oynatabilmek,Del Bosgue R.Madrid den gittikten sonra Barcelona devri başladı taki son şampiyon yapan Schuster gelene kadar,işin tuhafı BEŞİKTAŞ'DA sistem sorunu çeken teknikadamlar Real Madrid gibi takımı şampiyon yapan insanlar,unutmadan eklemek lazım J.B.Toshack da bunlara dahil edilebilir.O zaman şunu anlıyorum ben Türkiye ligi kalitesiz gibi görünen,böyle büyük isimlere çerez gibi gelen takımlardan oluşan basit Anadolu takımları fena halde karmaşık geliyor böyle büyük teknikadamlara,kendi takımlarında varolan futbolcuları motive edemiyorlar,Schuster'li BEŞİKTAŞ üç ön eleme dahil dört'te grup maçında sadece bir yenilgi,bir beraberlik alıp kalan maçları kazanıp Türkiye'yi ülke puanı olarak sırtlamış götürüyorsak burdada bir garipilik var demektir,demekki Schuster geldiği yer olan Avrupa'yı daha iyi biliyor ve analiz ediyorken Türkiye'yi demekki halen çözemedi birde zamanla çözdüğünü düşünürsek vay bu ligin haline.Polyannacılık yapmıyoruz önümüzde iki şık var bence ya bu sene hakikaten bu beğenmediğimiz BEŞİKTAŞ Avrupa'da ses getirecek yada bu sevda uğruna bu sene Türkiye liginde veda edilecek,bana sorsanız ben Avrupa'da başarı derim nasıl olsa Türkiye liginde hep varız,olucaz bari bu sene Avrupa da grup'tan çıkalım ve sonrasına bakalım.Gönül isterki her kulvarda olalım ama herşey birarada ne yazıkki olmuyor,gördüğüm kadarıyla Türkiye ligi zorda he bu arada Avrupa da kaçarsa ligle beraber o zaman cellatlar ne yazıkki kılıçlarını çekerler.