Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23-02-2014, 16:35   #1
dogan_cordoba
Moderator

dogan_cordoba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Erdem Ulus : Dany Paraleli

Paralel devlet, paralel yapı, derken birde paralel futbolcumuz oldu.

Dany Nounkeu!

Beşiktaş'a kiralandıktan sonra ülke basınına ilk açıklamasında;

"Burada kendimi gösterip sezon sonunda yeniden Galatasaray'a dönmek istiyorum" dediğinde, kızmıştık ama işin buralara varacağını hiç düşünmemiştik elbette!

Her futbolcu penaltı yaptırabilir fakat Dany, dün gece resmen penaltı icat etti.

Futbolda, penaltı 10 kusurlu hareketten ibaretse, Dany'nin yaptığı Top 10'da yok!

Ceza sahası içinde toptan bağımsız rakibe kayarak müdahale!.. 11.Kusurlu hareket falandı herhalde!

Her şey bir tarafta, maçtan sonra yayıncı kuruluşa çıkıp bir özür beklerdik kendisinden.

Kendimiz için değil;

Taraftarların tepkisine rağmen onu buraya getiren, bu da yetmezmiş gibi, "Gerçek takımına karşı" güvenip sahaya süren, Yönetim, Önder Özen ve Biliç üçlüsünden!

Gerek bile duymadı.

Çıkıp söylemese de en azından Twitter'a "I'm sorry" bile yazsa anlardık durumu.

Yapmadı!

İşte bu yüzden bu dakikadan sonra bizim muhatabımız o değil, "Yapmayın, almayın" diye yalvardığımız Yönetim, Biliç ve Önder Özen!

Bu muydu takım ruhu? Geleceğin temeli? Borussia Dortmund modeli?

Dany yerine A-2 den stoper alsaydınız laf mı yerdiniz? Güven mi kaybederdiniz?

"Para yok kardeşim istediğimiz adamı alamadık, bize Dany'i önerdiler ama biz A-2' den bu çocuğu oynatacağız" deseydiniz kim ağzını açabilirdi size?

Buraya kadar yazdıklarım Beşiktaş'ın sorunu.

Birde Semih Kaya meselesi var.

Adam oğlu adam olduğu zaten yüzünden belli.

İşin garibi, milyonlarca insanın (Cüneyt Çakır hariç) net bir şekilde gördüğü pozisyonda, sorulan soruya doğru cevap veren birini gördüğümüzde, girdiğimiz afallama durumu!

Sırf doğru söyledi diye, birinin bu denli gündeme oturması, aslında yalanın ne kadar sıradanlaştığını gösteriyor.

İşte bu da Türkiye'nin sorunu!

Tebrikler Semih...

Bazen sadece dürüst davranmanın, kahraman olmak için yeterli olduğunu, bu ülkeye hatırlattığın için...