Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16-03-2015, 18:54   #1
dogan_cordoba
Moderator
 
dogan_cordoba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Icon16 Süleyman Seba'nın Mezarı Restore Edildi

13 Ağustos'ta vefat eden Beşiktaş'ın Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın Feriköy Mezarlığı'ndaki kabristanının restorasyon çalışmaları yapıldı.

İşadamı Rahmi Koç ve Tevfik Yamantürk'ün katkılarıyla Seba'nın Babası Ali Rıza Seba, Annesi Nazlı Seba'nın yattığı kabristanı yapan sanatçı ise ünlü heykeltraş Tamer Başoğlu'nun oğlu Emre Başoğlu. Ancak oğul Emre Başoğlu'nun ayrı bir özelliği ise Fenerbahçeli oluşu.

2 ton ağırlığındaki tek parça mermerin üzerinde, kocaman bir Kartal oyması var. Kanatlarının içindeki boşluk ise kuşların su içmesini sağlıyor. Mezar taşının üzerinde ise Süleyman Seba'nın dilinden düşürmediği şu cümle yazıyor; "Beşiktaş için bir şey yapacaksanız, kimsenin adamı olmayın."

Beyaz mermerin yanında ise Hollanda'dan getirilen siyah çimler ekilmiş. Böylece mezar Siyah-Beyaz bir sadelik içinde kalmış. Mezar taşına bir de Süleyman Seba'nın o kendisine has gülücüğü ile tanınan fotoğrafı konulmuş.

Yaşamı boyunca yönetimlerinde yer alarak bir yerde en çok yönetime seçilen isim olarak anılan Metin Keçeli, Mustafa Kaya ve Cemal Çavdar kabristanda dua ederek O'nu bir kez daha yad ettiler.
__________________
'' BİR DERDİM VAR. BİN DERMANA DEĞİŞMEM ASLA !!! ''
dogan_cordoba Online   Alıntı ile Cevapla