Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19-05-2015, 14:32   #1
dogan_cordoba
Moderator

dogan_cordoba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Icon16 Erdem Ulus : Yazıklar Olsun !

O meşhur 2003-2004 sezonu…

Beşiktaş en yakın rakibi Fenerbahçe'nin bir maç fazlasıyla tam 12 Puan önünde.

Sonra bir şeyler oluyor.

Takım el frenini çekiyor.

Hakemler skandal düdükler çalıyor ve dağ gibi takım, paramparça olup Şampiyonluğu teslim ediyor.

Kimi TFF'yi, kimi MHK'yi, kimi BJK'yi suçluyor.

Komisyonlar kuruluyor fasa fiso...

Kimse sonuca ulaşamıyor.

Dönemin teknik direktörü Lucescu, herkesi şok eden bir çıkışla Beşiktaş'a operasyonun içeriden yapıldığını söylüyor.

Aynen şu ifadeleri kullanıyor Luçe...

"Her şey yolunda giderken bir anda takım kontrolden çıktı. Mesela en güvendiğim oyunculardan Zago, maç taktiğinin tamamen dışında, anlamsızca hücuma çıkıp her maç alanını boşalttı. Defalarca uyarmama rağmen durum aynı şekilde devam etti ve biz puan kaybettik. Sonra Zago'yu odama çağırıp çok sert şekilde nedenini sordum...

Zago, Lucescu'ya tek tek dökülüyor...

"Hocam ben burada kalmak istiyorum fakat yönetim sözleşmemi uzatmıyor. Ronaldo'yu uzattılar beni oyalıyorlar. Bende Ronaldo gibi gol atarsam sözleşmemi belki uzatırlar. Gol atmak için bunu yapıyorum" diyor.

Lucescu takımın o sezon tüm engellere rağmen şampiyon olabilecek güçte olduğunu fakat buna benzer yönetimsel yanlışlar nedeniyle takım dengesinin bozulduğunu söylüyor.

Bunu yazarken Atiba'yı düşündüm.

Beşiktaş'ın sezon başından bu yana en faydalı oyuncusu. Adam kalmak istiyor, kalmak için her şeyini ortaya koyuyor fakat muamele Zago'ya yapılanın aynısı. Veli ile uzatılıyor, Atiba oyalanıyor.

Bu süreçte Yönetim, yabancı sınırı kalkmasına rağmen, Necip, Ersan, Pektemek, gibi, statü gereği önemini yitirmiş vasat yerliler ile de sözleşme yeniliyor.

Atiba bu hafta kesik yedi. Sorsan sakat derler.

Atiba sakat falan değil küstürdüler.

Tıpkı haftalarca Sivok'a yaptıkları gibi.

BJK.COM.TR de yazan antrenman notlarının çoğu yalan. Ümraniye'de ne huzur var ne inanç. Muhabir arkadaşların hepsi biliyor.

Biliç'e de yazıklar olsun.

Yönetimin takım üzerinde yaptığı her türlü yanlışa suç ortağı oldu.

Dün akşam hiç hazır olmayan Opare'yi, hali hazırda duran Serdar'ın yerine sahaya sürdü.

Hayırdır hoca?

Kiralık Dany'e, bitik Eneramo'ya kimin hatırına sahip çıktın?

Sezon sonu gidecek olan Opare'yi, hiç hazır değilken oynatmakla neyi planladın?

Opare'nin Menajeri ile kimin ne ilişkisi var.

Bu hafta hazırlayıp haftaya Derbide parlatma fikriniz tutmadı mı?

Oysa Galatasaray maçında görücüye çıkacak yeni sezon için piyasa yapacaktı öyle mi?

Serdar'a yaptığın haksızlığı, Opare'ye gösterdiğin iltiması, diğer oyuncuların kabul edemedi mi?

Önce Necip, sonra Pektemek... Torpillin Opare'yi sahada herkesin önünde tersledi mı?

Ve Yönetim...

Gökhan Töre için hangi takımla anlaştınız?

Yoksa çoktan sattınız mı?

Son 9 haftadır bu adama ne oldu?

Hiç merak ettiniz mi?

Rakipleriniz her türlü manevrayla maçlarını kazanırken, senin takımın iyi oynadığı maçlarda doğranırken, Demba Ba bile dayanamayıp "Bazı insanlar çok utanmaz" diye twit atarken...

Şu kokuşmuş düzene, çıkıp iki kelime edemediniz ya; yazıklar olsun.

Stat yapıyoruz diye herkesin ağzını bantladınız. Her türlü gelir açığını, yıllarca temlik ettiğiniz hasılatları, üretemediğiniz değerleri ve nereye harcadığınız belli olmayan Yüz milyonlarca TL'yi Stat yoluyla meşru göstermeye çalıştınız.

İşler iyi giderken güvenlik kameralarına bile konuşan siz, en kritik dönemde ağzınızı bile açmadınız.

Şimdi bugün olağanüstü toplanıyormuşsunuz.

Hasta öldü, Otopsi mi yapacaksınız?

Biliç'i gönderip kendinizi mi kurtaracaksınız.

Demirören'de olsa aynısını yapardı.

Kabul edin aynı ekolün temsilcilerisiniz.

Sonra bir fırsatını bulup bırakır gidersiniz.

Tıpkı diğerleri gibi…

Suçu da taraftara atmayı unutmayın sakın.

Şu yazdıklarımdan ben bile utandım.

Beşiktaş'ın bu hale gelmesinde emeği geçen herkesi Allah bildiği gibi yapsın.