Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24-10-2006, 14:42   #5
disappear
Kıdemli Kartal

disappear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bizim Temel iş arıyor. Bi yere başvurmuş.Bütün mülakatları başarıyla geçmiş.(Nası olduysa işte)
"Yahu Temel, demişler. Sen bizim aylardır arayıpta bulamadıımız elemansın. Tüm kriterlere uyuyosun. Al hemen şu listeyi. Ne yazıyosa hepsini tamamla, hemen işe başla." Click the image to open in full size.
Temel işe alındı ya, bi mutlu bi sevinçli. Neyse. Liste verdiler ya buna. Hemen ne varsa toplayıp işbaşı yapmak istiyor tabi. Listeyi okumuş okumuş. Ne lazımsa hepsini temin etmiş. Ama listenin sonunda bişey daha var ki, bi türlü ne olduğunu bilemiyor garibim.
Gitmiş Dursun'a..
"Ula Dursun. Bugün bi iş yerine başvurdum. Beni çok beğendiler, arayıpta bulamadığımız adamsun dediler. Elimede ha bunu verip, hepsini tamamla gel dediler. Lakin ben burda yazan nedir bilemeyrum. Ula bi bak ona bakayum, belki sen bilirsun."
Dursun almış bakmış ki en sonda "18 adet vesikalık fotoğraf " yazıyor.
"Ula demiş. Bilmeyecek ne var ha onda. Vesikalık fotğraf yazayi."
"Neymiş o vesikalık fotğraf?"
"Ula uşağum, sende bişe bilmeysun. Belden yukarı fotğrafa vesikalık denir."
"Eeeyy demiş Temel. Benm hiç vesikalık fotoğrafım yok ki."
Dursunda iyiki bi vesikalık ne biliyo ya.
"Üzülme uşağum. Hallederuk oni. Sen şimdi al kazma küreği, git sahile, beline kadar bi çukur kaz, içine gir, beni bekle. Bende şimdi geleyrum."
demiş. Click the image to open in full size.
Temel hemen kapmış kazma, küreği.. Dooğru sahile. Kazmış çukuru. Bekle bekle Dursun yok. Almış bakmış kağıtta "18 adet" yazıyor. E Dursun da hala gelmedi. Başlamış yine kazmaya. İşini bitirmiş, kanter içinde kalmış ammaa, 18 çukuru da kazmış ya, içi rahat.
O sırada Dursun çıkagelmiş. Birde ne görsün. Temel her yere çukur kazmış. Click the image to open in full size.
"Ne ettun uşağum demiş. Köstebek yuvasına çevirdin burayı. İnsanlar nası denize girecek burdan." diye basmış yaygarayı.
Temel
"Bi çukuru açtum, bekle bekle gelmedun. Baktım kağıtta 18 yazayi, bende sen gelene kadar kazayım dedum. Kötümü ettum daa."
Dursun içinden ne salaksın diye geçirirken kıs kıs gülmüş.
"Ula demiş. Ne gerek vardı 18 çukura. Ben yanımda 18 fotoğraf makinesi getirmiştum zaten daa."
disappear Ofline   Alıntı ile Cevapla