Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25-10-2006, 13:15   #1
disappear
Kıdemli Kartal

disappear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Balığın Üzerindeki Arapça Harfler

Click the image to open in full size.

Adapazarı'nda, balık pazarında üzerinde Arapça harfler bulunan balık, görenleri hayrete düşürdü.
Adapazarı eski Hayvan Pazarı'nda 20 yıldır balıkçılık yapan Muhittin Dursun'un (45), Kocaeli'nin Karamürsel İlçesi'nden satmak üzere aldığı balıklardan birinin üzerinde Arapça harfler bulunduğu ortaya çıktı. Karamürsel'deki balık pazarından satın aldığı 5 adet orkinostan birinin üzerinde Arapça harfler bulunduğunu söyleyen Dursun, "Müşterilerden biri, balığın üzerindeki harfleri fark ederek bana gösterdi. İnceleyip baktığımda ben de gördüm. Balığı satmaktan vazgeçtim" dedi.
Balığın üzerinde Arapça harfler bulunduğunun duyulması üzerine çok sayıda kişinin balığı görmeye geldiğini söyleyen Dursun, "20 yıldır balıkçılık yapıyorum, ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım. Ne yazdığını anlamak için hocalara başvurdum. Üzerindeki yazının anlamını öğrenmeden balığı satmayı düşünmüyorum. Bir mesaj, bir şifre veya insanlığa bir uyarı olabilir" şeklinde konuştu.
Balığı inceleyen bir imam, harflerin Arapça olduğunu ancak anlamakta güçlük çektiğini söylerken, vatandaşlar da çeşitli yorumlarda bulundu
disappear Ofline   Alıntı ile Cevapla