Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28-11-2006, 17:39   #1
UFUK_ÇARŞI

UFUK_ÇARŞI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

herkes okusun yorumlarınızı merak ediyorum!!!

Art Of Football...

Bu İngilizce cümlenin anlamı Futbol Sanatı’dır. Futbolun sanatsal bir yüzüde olduğunu vurgular,zira ünlü spor markalarının reklam kampanyalarında ve reklam filmlerinde bir kez daha görmüş olduk.Neden bu cümleyle giriş yaptığımı merak edebilirsiniz ,sebebini açıklayalım hemen...

2 hafta önce bir film izledim,adı ‘’The Art of Football’ ,adında anlaşılacağı gibi futbol ana temalı bir film...Filmi hazırlayan ünlü Alman iletişimci Hermann Vaske,Dünya Kupası temalı hazırladığı bu filmde (Art of Football - Futbol Sanatı), futbol metaforu üzerinden pazarlama dünyasının ciddi bir eleştirisini yaptı. Futbolda atak olanın kazandığını, yaratıcılığın popülerlik dolayısıyla para getirdiğini, oyun kurmanın önemli olduğunu, başarılı rol yaparak hakemi kandırmanın işe yaradığını komik bir yaklaşımla anlattı.Gerçekten güzel bir film, herkese izlemesini öneririm...

Esas anlatmak istediğim olay ise başka ,Haziran ayının başlarında Çarşı’nın resmi sitesi olan Forza Beşiktaş isimli siteye üye olmuştum,amacım işlerim gereği taraftarın nabzını yoklamaktı.Nickname olarakta ‘’Art of Football’’ nickini kullandım.Transfer sezonunda taraftarın beklentilerini bilip ona göre strateji uygulamak istedik. Sitede önceleri pek kaale alınmadım ,ta ki Marcio Nobre’nin transferini haber verene kadar,Marcio Nobre bir gece yarısı Beşiktaş’la Murat Aksu’nun yanında sözleşme imzalamıştı,bunu yakın olduğum kişiler sayesinde öğrendim ve bunu Çarşı’nın sitesinde duyurdum. Tehditler,tenkitler vs. Hakaret cevapları almaya başlamış olsamda ,Beşiktaş klübü 3 gün sonra Nobre’nin transferini duyurdu.Herkes bir anda gözünü bana çevirdi,posta kutum özel mesajlarla doldu.Bir anda çok merak edilen ve sevilen biri olmuştum Beşiktaş’lılar arasında...

Daha sonra birkaç transfer içinde görüşlerimi belirttim,mesela Ze Roberto’nun gelmeyeceğini biliyordum ve uyarılarda bulundum,haklı olduğumu tekrar anladıklarında müthiş bir saygınlık gösterdiler.

Nickim Art of Football olduğu için artık bana hep öyle hitap ediyorlar,adımı biliyorlar ama beni bu nickle benimsediler,kısacası üstüme yapıştı ancak bundan hiç rahatsız değilim,çok güzel bir iletişim kurduk Beşiktaş’lı dostlarımızla...

Yazılarımı büyük bir kitle takip ettiğini farkettim,herkese teşekkür ediyorum...''Onlara takımlarıyla ilgili bir transfer müjdesi daha veriyim,Ocak ayında Avrupa’da ki lejyoner futbolcularımızdan biri Beşiktaş’ta…''

Kısacası Art Of Football( Futbol Sanatı) cümlesi son zamanlarda hayatımda belirgin bir yer edinmekte...

alıntıdır:forza beşiktas

arkadaşlar bence bu kişi serhattır gibime geliyo hamitti emreydi nihattıı diyenlerde var))