Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-12-2006, 00:19   #3
zibidikartal

zibidikartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben deli miyim!

07-08-2004

Bu nasıl iştir? Daha ne kadar sürecektir? Günümüzde yazarlık bir takım para, pul, iktidar ve kompleks sahibi insanların kişisel tatmin aracı mıdır?
Yoksa kalemi ile bilgi, emek ve mücadele vererek kazanılacak bir onur mudur?

Yazarlık birilerinden icazet almak mıdır? Birilerine peşkeş çekmek midir?
Bu düzene ayak uydurmak mıdır? Ne yazarsam yazayım ama sivrileyim deyip saçmalamak mıdır?
Beşiktaşlılık duygularını maç seyrederken belki mi hatırlamaktır?
Yazarlığı bırakın, Beşiktaşlılık bu mudur? Kimdir bunlar? İhtiras ve kaprisler derneği üyeleri midirler? Yoksa yazı yazarken psikolojik deşarj yaşamak isteyen eli kalemliler midirler?
Her seferinde içimizi karartmak mıdır yazarlık? Bunların kaleminde hiç iyi olmaz mı Beşiktaş?
Hep kan mı damlar kalemlerinden?
Bu kalemlerin hiç mürekkep ile yazanı yok mudur ? Yoksa bu soruların hepsi bir delinin, deli saçmaları mıdır?

Yoksa bu duyguları yaşayan sadece ben miyim? Yoksa ben deli miyim?
Mevsimlerden kış, günlerden Pazar idi. Dışarıda azmettirici bir soğuk, prangalı bir tipi vardı. Deniz yüz yıllık kinini kusuyordu sanki... Delikanlı iseniz motora binin de karşıya geçin diyordu. Üsküdar'dan geçemiyorduk Beşiktaş'a. Motorcu kaptan "olmaz" diyor, omuzlarını silkiyordu. Bir taksi dolusu cefakar daha geldi. On-onbir kişi olmuştu, ama motorcu ille de ille diyordu. Adımlarımız bizi nedense motora doğru itiyordu. O bezdirici soğuk motorun içinde fiyakasını kaybetmişti ama, amacımıza bir türlü ulaşamıyorduk. Motorcu bizim Beşiktaşlılığımızı kendininki ile mukayese etmiş olacaktı ki, marşı biz söylemeden çevirdi.
Dev dalgaların üstüne üstüne yürüyorduk. Yüzüne tükürmüştük celladın.

Ve İnönü Stadı sanki yüzyıl sonra gördüğümüz ilk kara parçası idi.
Maç başlamıştı, öyle fırtına vardı ki Bako degaj yapıyor, top orta sahadan çift salto atıyor, geriye takla atıyor, ama karşı sahaya geçemiyordu. Tevellütü biraz iyi olanlar anımsayacaktır. O maçı Feyyaz'ın son dakika golü ile 1-0 almıştık.
Maç bitti. Evlere dağıldık. 20:00 haberlerindeki spikerin söyledikleri o günün ve bugün benim yazdıklarımın yorumsuz yorumuydu.
"Biletleri haftalar önce satılan Brezilyalı grubun, bugün saat 14:30'da AKM'de vereceği konser hava muhalefeti ve insanların trafiğe çıkamamaları nedeni ile ileri bir tarihe ertelenmiştir."
Fakat aynı saatlerde oynanan Beşiktaş-Boluspor maçında 11.000 biletli Beşiktaş taraftarı tribündeki yerini almıştı.
AKM kapalı, İnönü açık alan, İstanbul aynı İstanbul, hava aynı hava...
Beşiktaş'ı böyle ayrı kılan cefakar Beşiktaş taraftarını kutluyoruz...
Gerçekleri görüp,gerçekleri söyleyenler. Bi de sizi kutluyoruz.
zibidikartal Ofline   Alıntı ile Cevapla