Konu: Aslan
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11-12-2006, 23:37   #10
iLHAN-MANSiZ
Guest
 
iLHAN-MANSiZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Arrow Aşk & İlişkiler (kadını)..!!!

Aslan kadınında hoşunuza gitmeyen bir tek şey olacaktır. O da, eski erkek arkadaşlarının hepsinden kalan anıları ve resimleri koyduğu defterdir. O'na o defteri yaktırmağa çalışmanın hiçbir yaran yoktur, çünkü dişi Aslan çok hassas ve anılara bağlıdır.

O bir bahçe şebboyu değildir. O bir ay çiçeğidir. Tuhaf şekilde popülerdir, ve eğer bundan sonraki yaşamında sizin isminizi taşımak alçak gönüllülüğünü göstermesini istiyorsanız, pek çok rakibiniz olacaktır. Eğer soyadınız St.Hoyme, Mountbatten, Cabot veya Churchill'se, rakiplerinizden birkaç evre daha öndesiniz demektir. Yani kulağa kralca veya soylu ve önemli gelen herhangi bir isim olabilir. Doğrusunu isterseniz, ben bir Aslan burcu kadınının, soyadı Carbunkle veya Smith olan biriyle evleneceğini düşünemiyorum. Bu olabilir. Her-şey olabilir. Ancak, herhalde Smith'i örneğin Smythe'le değiştirecektir.

Büyük olasılıkla, başka kadınlara kraliçe gibi tepeden bakarak, grubunun sosyal lideri olacak, ancak insanın silahını elinden alan böylesine içtenlik ve böylesine güzel bir gülüş karşısında, buna pek aldıran olmayacaktır. Galiba başka kadınlar O'nun insanları yönetmek ve onların tavırlarına, âdetlerine ve davranışlarına karışmak için doğduğunu seziyorlar. Zaten otoritesini elinden almağa çalışmanın hiçbir yaran olmaz.

Aslan kadınına verdiği canlılık, akıllılık, zarafet, güzellik ve üç kadına yetip de artacak kadar cinsel çekicilikle, doğa sanki iltimas yapmış gibidir. Eğer aşağılık duygusu duyuyorsanız, en iyisi gözlerinizi tüyleri daha az parlak bir kuşa çevirin. Sakın O'nu, her sözüne bağlanıp kalacak küçük uslu bir kız gibi ehlileştireceğinizi sanmayın. Aslan kızının, ayarlarına kapanıp kendisine tapınacağını sanan bir erkek, yanılıyor demektir. Eğer sizinle uzlaşıyorsa, size saygı gösteriyorsa, arkadaşınız olmayı istiyorsa ve kendisine duygusal yönden sahip olmanıza izin veriyorsa, kendinizi şanslı saymalısınız. Tanrı aşkına; zaten kendisini sevmenize izin vermekle, düpedüz size şövalyelik payesini vermiş olmuyor mu? Doğrusu, çok daha kötüsü olabilirdi. Bir dişi Aslan çok fazla kadındır. O lüks bir varlıktır, ucuzluk reyonlarında bulunmaz.

Şunu akılda tutmakta yarar var ki, bir Aslan burcu kadını fırtına yaratabilir, ve bir kâse jöle kadar tatlı ve zararsız görünebilir. O'nun fısıltı gibi bir sesi, tatlı, nazik tavırları ve kirpiklerini kırpıştırdıkça pırıl pırıl parlayan güzel gözleri vardır. Bir Aslan kızı serin, durgun bir göl kadar rahat ve sakin görünebilir. Aman, dikkat! Bu O'nun iyi bir etki yaratmak için oynadığı bir roldür. Aşk öykünüzün yıldızı olmaktan çıkartarak, O'na bir yedek oyunculuk veya ikinci derecede bir rol verin, çok geçmeden O'nun hiç de utangaç ve uysal biri olmadığını anlayacaksınız. Kuşkusuz, kul köle olduğunuz Aslan burcu kadınlarının çoğu, herhangi bir saçmalığa katlanamayacak kadar mağrur ve kibirli olduklarını açıkça göstereceklerdir. Tırnaklarını gizleyen, ama onları hergün aynı şekilde bileyen öbür cinsten bir dişi Aslanla ilişki kurma yanılgısına düştüğünüzü görmeyi doğrusu hiç istemezdim.

Bu kıza kur yaparken atacağınız ilk adım, ona hediyeler vermektir. Bunlar pahalı olduğu ve kusursuz bir zevkle seçildiği ve siz de bunları uygun giysiler içinde kendisine verdiğiniz sürece, ne oldukları fazla önemli değildir. Sonra O'na değişik şekillerde kompliman yapmalısınız. Lütfen orijinal ve yaratıcı olmağa dikkat edin. Bayağı ve kaba bir dil ya da argo kullanırsanız, saraydan dışarı tekrar köylülerin araşma atılırsınız; sizden de buz gibi soğur. Bir kraliçeye ilânı aşk ettiğinizi unutmayın. O, pohpohlanmadan, beğenilmeden yaşayamaz, ama şunu da aklınızdan çıkarmayın ki, sîzin her halinizle erkekçe olmanızdan hoşlanır, korkak bir kılıbığa dönmenizi hiç istemez. Aslan burcundan bir kadın güçlü bir erkek olmazsanız, sizi sevemez. Aynı şekilde, tenezzül ediyormuş, lütfediyormuş gibi davranışlarla kendisine hakaret etmenize de izin vermeyecektir. Kendi inanışına göre O, kesinlikle zayıf cins değildir.

Aslan burcu kızlarının çoğu atletiktir ve spordan hoşlanırlar, ama siz O'nu futbol alanı yerine tiyatroya götürürseniz, daha akıllıca bir iş yapmış olursunuz. Sahne ve sahne ışıklan hiç kuşkusuz O'nu mıknatıs gibi çekecek ve tümüyle değiştirecektir. (Biletlerinizi salonun ön sıralarından alırsanız daha iyi olur. Balkonu aklınızdan çıkarın). Sizin Aslan kızının nasıl davranmasını istiyorsanız, oyundaki kadın kahramanın öyle davrandığı bir oyunu seçin. Ortanın üstünde bir olasılıkla, bilinçsiz olarak aynı rolü O da oynayacak ve en ufak bir değişiklik yapmayacaktır. Oyundan sonra, O'nu hamburgerciye götürerek, sizi çok sevdiği için, tezgâhta oturup patates kızartması yemekle yetineceğini sanmayın. O'nu daha seyrek de olsa, daha göz alıcı yerlere götürün, ille de gözü parada olan bir insan değildir; aslında, genellikle cömerttir. Sık sık herkesin kendi parasını ödediği buluşmalar yağdıracaktır. Ama ucuz ve fakir görünüşlü yerlerde rahatsız olur. Dünyadaki en fakir Aslan burcu kadını bile pencerelerine dokumlu perdeler, parmaklarına yüzükler ve başka süs eşyaları alabilecek kadar para biriktirmeyi başarır. Arada sırada sırf merakını gidermek için fakir mahallelere gider, ama kalabalıktan uzak durmak üzere, sadece gözlemci olarak. Fakirlik O'nu bunalıma sürükler, fiziksel olarak da hasta eder. Kılıksız gezerseniz ve O'na kulübede oturmayı önerirseniz hiç şansınız yok demektir.

Soylu bir Fransız kadınıyla ilgili bir öykü vardır. Bu kadın, bir gün Versay bahçelerinde âşığına dönerek sormuş: "Sevgilim, aşağı tabakadan insanlar da bu nefis aşk duygusunu bilirler mi?" Onların da bu duyguyu iyi bildikleri kendisine söylenince, haksızlığa uğramış gibi şaşkınlıkla,

"Ama bu onların haketmedikleri kadar güzel birşey!" diye bağırmış. O kadın herhalde Aslan buramdandı.

Arada sırada tutan kendini beğenmişliği ve gösteriş merakı için dişi Aslanı suçlamayın. Kendini sıradan kalabalıkların üstünde görmek O'nun doğal yapısı gereğidir, insanlar buna pek içerlemezler, çünkü içtenlikle sevilen ve sayılan bir Aslan burcu kadını, kadınların en iyi yüreklisi ve en cömerti olabilir; çocuklara, çaresizlere ve yalnızlara kadınca bir şefkat gösterir. O'nun doğuştan hakkı olan tahtından inmesini gerçekten bekleyemezsiniz. Eğer tipik bir Güneş çocuğuysa, o kadar cana yakın ve göz kamaştırıcıdır ki, insanların çoğu O'nun sıradan biri olmadığını severek kabul ederler. Doğrusunu isterseniz, öyledir de. O, zeki kurnaz, güçlü, yetenekli olduğu kadar, aynı zamanda kadıncadır da... Aklı başında olan hiç kimse de, bunlara sıradan şeyler diyemez.

Biraz kompliman yapıp pohpohlayarak sizin Aslan hanımefendiden istediğiniz herşeyi elde edebilirsiniz. Artık O'nun zayıf tarafını öğrenmiş bulunuyorsunuz. Eğer O'nunla evlenmek niyetindeyseniz, size bir sır daha vereyim: O, eninde, sonunda altın kafesinden bıkacak ve ormandaki diğer kediler ne yapıyorlar diye görmeğe çıkacaktır. Bir çatı ve dört duvar araşma hapsolmak kısa sürede O'nun bütün keyfini kaçırabilir. Bırakın mesleğinde çalışsın. Yoksa O'nun sürekli davetler vermesine ve evini dekore etmek için har vurup harman savurmasına izin verecek kadar paranız yoksa, sade bir ev kadını olmağa zorlamak, O'nu dalında kuruyan bîr çiçek gibi solduracaktır.

Aslan kızı genellikle, eş olarak bir mücevher gibidir. O'nu, eski püskü bir bornozla, başında bigudiler ve yüzünde kremle rüküş bir kılıkta dolaşırken pek göremezsiniz. Güzelliğine özen göstermeyi de ihmal etmez. Tipik bir dişi Aslan, aynanın önünde saatlerini ve kozmetikler için de servetini harcayacaktır; ama sizin bu stratejiyi değil de sonucunu görmenizi ister. Kuaförünün tüm ailesini sizin geçindirdiğinizi hissettiğiniz zamanlar olabilir. Bir Aslan burcu kadınının kocası O'na yalvarıp yakaracak hale gelir: "Şekerim, güzellik salonlarında bu kadar para harcamak zorunda mısın?" Ama, dişi Aslanlar kendi saçlarını kendileri yapmaktan pek hoşlanmazlar. Bir şampuan ve mizampli ona lüks içinde yaşadığını hissettirir; lüks içinde yaşadığını hissetmek de her Aslan için çok şey demektir.

Yükselen burcu Yengeç, Başak veya Oğlak olmadıkça, Aslan eşinizin yaptığı harcamaları dikkatle izlemek zorundasınız. Güzel giysiler, eve mobilyalar ve arkadaşlara hediyeler almak için para harcamağa gelince, Aslanlar kolayca sının aşabilirler. Eşinizin gardrobu aşın zengin olabilir. O, güzel tuvaletler, elmaslar altınlar ya da şık sokak giysileri içinde çok tatlı görünür. Ancak, tipik bir Aslan kızıysa, sade ve spor giysileri tercih edecektir. O, süslü püslü giyecekler yerine, pahalı kumaştan iyi dikilmiş giysileri sever. Yumuşak kaşmirler, iyi cins italyan yün örgüler ve îngiliz tvid kumaşlar en çok sevdiği şeylerdir. Biraz pahalı olsa da, kusursuz bir zevki vardır. Arada sırada aşın giden ve şıklığı unutup, cicili bicili rüküş kılıklar giyen bir Aslan burcu kadınına da rastlayabilirsiniz; ancak O, Aslanların genel bir kural haline gelen geleneksel nefis giyim ve moda zevkinin sadece bir istisnasıdır.

Amirinizi eve akşam yemeğine getirdiğiniz zaman, eşiniz harika bir ev sahibi olacaktır. Amiriniz bu kadının kalbini kazandığınız için sizin bir dâhi olduğunuzu düşünecek. Amirinizin eşi de herhalde O'nu çok beğenecek, çünkü dişi Aslana erkekler kadar kadınlar da bayılır ve her iki cins de o'nun dostça gülümsemesinden ve cana yakın kişiliğinden çok etkilenirler. O'nun parlak güneşinde duran herkes sıcaklığı hisseder. Aslanlar pek nadiren gölge yaparlar.

Anne olarak Aslan, çocuklarının üstüne cömertçe sevgi ve şefkat yağdıracaktır. O'nun için çocuklarının kusurlarını görmek kolay değildir, ama kusurlarım gördüğü zaman da sertleşecektir. Yaptıklarının takdir edilmemesine dayanamadığı için, çocukları O'na saygı gösteremezlerse, kraliçeye has bir sessizliğe bürünüp surat asacaktır. Aslan annelerin birçoğu sopayı da esirgemeden, tuhaf bir şekilde çocuklarını şımartırlar. Düşününce insana oldukça çelişkili geliyor. Yavrularıyla alt alta, üst üste oynayıp sıçrar, onlarla yakın arkadaş gibi uzun uzun konuşur; ama aynı zamanda onlara kamçısını şaklatınca askerler gibi dikkat kesilmeyi, terbiyeli davranmayı ve büyüklerinin sözünden dışarı çıkmamayı da öğretir. Öte yandan, onların çok fazla para harcamalarına göz yumması, lüks şeyler istemelerini hoş görmesi tehlikesi de vardır. Bir bakıma, diyebilirsiniz ki, O çocuklarını kral ailesinin, pek çok sevilen, ama özellikle başkalarının yanında hallerine tavırlarına dikkat etmeleri istenen, sevgili küçük bireyleri gibi yetiştirir. Onların başarılarıyla son derece gururlanacaktır. Ve de, onları incitmeğe ve haksızca yargılamağa kalkışanların Tanrı yardımcısı olsun.. Bütün bunların yanısıra, çocuklarını baskı altında boğmayacaktır. Aslan kızı, her saniye çocuklarının üstüne düşmeyecek kadar bağımsız bir insandır. O, kendi hayatını yaşayacak ve dikkatli bir gözle uzaktan yavrularını izleyecektir. Aslan burcu kadılarının bir çoğu çalışan annelerdir, ama çocukları pek ilgisizlik çekmezler, îş kafasına sahip Aslanlar, genellikle, annellikle işi kusursuz bir şekilde dengelemeyi başarırlar. Aslan kızı kimi zaman tüm vakarını ve dengesini kaybederek oynayıp sıçrayan oyuncu bir dişi aslan olur. Sağlıklı bir hayvan gibi kahkahalarla kükrer, ama o an geçtikten sonra o ipek sesi ve kraliçe havası geri döner. Çirkin bir imayı ve kaba bir soruyu hiç kimse Aslan kızı kadar nefretle karşılayamaz. O, yabancıların fazla samimiyetinden hiç hoşlanmaz. Her ne kadar kendisi, yakınlarıyla olduğu zaman maskaralık yapar ve şaşılacak kadar rahat davranırsa da, yabancıların hadlerini bilmelerini ister.

Sadakat konusunda Aslan burcu kadını size şu eski deyişi anım-, satacaktır: "Bu bana, bu sana, bu da aşka ve neşeye — bir dakika gecikmeden ben de dürüst olurum — sen olduğun sürece." Bu kadar söz yeter.

O'nun bir oda dolusu hayran erkeğin ilgi merkezi olmaktaki ustalığını kıskanmayın. Dişi Aslan süzülüp geçerken başlar her zaman O'na doğru döner. Erkeklerin kendisine kur yapmalarım çok doğal bulur. O, erkeklerin komplimanlarına cesaret verebilir ve hafif, masum flörtleşmeleri hoş görüyle karşılayabilir, çünkü alkışlanmaya ve pohpohlanmaya duyduğu derin ihtiyacın altında yeterince kadınca olmadığı gibi garip bir korku yatar. O, sürekli olarak, arzulanan bir kadın olduğuna kendini inandırmak zorundadır. En yakın arkadaşınıza gülümseyerek yeni spor ceketine bayıldığını söylemesi, sizi artık sevmediği anlamına gelmez. Ama sakın siz O'nun en iyi arkadaşına yeni etekliğini beğendiğinizi söylemeye kalkışmayın. Bu tümüyle farklı bir oyundur. Eğer O, sizin sekreterinize telefonda "Bayan Adı-ne-ise"den daha samimi bir şekilde hitap ettiğinizi duyarsa, mırlayan kediciğiniz tırmalayabilir.

Kuşkusuz, bu haksızlıktır. Ama eğer tüm o harika parlak renkli tüylere gururla sahip olmak istiyorsanız, siz de bazı özverilerde bulunmak zorundasınız. Ne de olsa, bir tavus kuşuna sahip olmak bir guguk kuşuna ya da kumruya sahip olmakla aynı şey değildir. O'nun kendini beğenmişliğini şakaya alın. O, herhalde kendince önemli biridir, çünkü Aslan burcu kadınları para için değilse, prestij için erkeklerle boy ölçüşmeğe pek karşı koyamazlar. Sizin dişi Aslan, aktristten cerraha kadar herşey olabilir.

Benim en iyi arkadaşlarımdan ve en çok sevdiğim Aslan kızlarından biri NewYork'ta ünlü bir psikiatristtir. Neyse ki, bu O'na konuşma ve öğüt verme olanağı sağlayan bir meslek (Aslan'ın en çok sevdiği iş), ancak karşısındaki ne öyle sıcak bir tebessümle gülüyor, öyle pırıl pırıl gözlerle ve şefkatle bakıyor ki, hastalan O'nunla sadece aynı odada olmakla bile kendilerini daha iyi hissediyorlar. Kocası O'nun kraliçelik hakkı olarak beklediği tüm saygıyı ve hayranlığı göstermekte kusur etmiyor; ama onun da eşininkine uygun düşen bir mesleği var. O da yetenekli bir yazar ve şair: hassas Aslanı her zaman etkileyen yetenekler. Sahne ışıklan önünde eşit rolleri paylaşıyorlar ama, sahne arkasında kocası erkek ve amir. Dişi Aslanı ehlileştirmek için mükemmel bir basan formülü.

Ve işte size Aslan kızıyla güzel bir ilişki kurmanın anahtarı: Sizi baskı altında almasına izin vermeyin-siz de O'ndan üstün olmağa çalışmayın. O'nun giyinme odasının kapısına kocaman parlak bir yıldız yapıştırın ve kendi egonuzu da pohpohlayın. Siz yaman adamsınız, biliyorsunuz. Böyle mağrur bir dişi Aslanın elini kazanacak kadar yaman... Sahi, söyler misiniz, bunu nasıl başardınız?
  Alıntı ile Cevapla