Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-01-2007, 08:35   #2
özgür_1903
Kıdemli Kartal

özgür_1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Maçtan sonra hocaların açıklamasıClick the image to open in full size.19 Ocak 2007 23:00

Bursaspor Kulübü Başkanı Levent Kızıl, ''Defansta ilk defa bu kadar hata yaptık'' diye konuşurken maçı kazanması gereken takımın kazandığını vurguladıClick the image to open in full size.
Bursaspor Kulübü Başkanı Levent Kızıl, ''Defansta ilk defa bu kadar hata yaptık'' dedi. Levent Kızıl, Fortis Türkiye Kupası (A) Grubu'nda Kayseri Erciyesspor'un 4-2 kazandığı maçın ardından yaptığı açıklamada, takım olarak iyi mücadele etmediklerini ve iyi oynayan tarafın galip geldiğini söyledi.

Kayseri Erciyesspor'u kutlayan Kızıl, bir gazetecinin ''Maçın hakemini nasıl buldunuz ?'' biçimindeki sorusu üzerine şunları kaydetti: ''Ne farkeder, biz iyi oynamadık. Defansta ilk defa bu kadar hata yaptık. Sen iyi oynamazsan tüm olumsuzluklar da arkasından gelir. Hakemin art niyetli olduğuna inanmıyorum. Eğer art niyetli olsaydı, son dakikalarda 3-4 oyuncuyu oyundan atardı''

Bursaspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu da, sahalarında aldıkları 4-2'lik yenilgiyle Fortis Türkiye Kupası'na noktayı koyduklarını bildirdi. Sahada sergilenen oyuna göre kazanması gereken takımın Kayseri Erciyesspor olduğunu ifade eden İpekoğlu, ''Savaşmadan, mücadele etmeden sonuca gidemezsiniz. Bu maç, lig öncesi bize büyük ders oldu. Takımı gördük. Futbolun gereğini yerine getiremedik' dedi. İpekoğlu, takım halinde kötü oynadıklarını, gerekli mücadeleyi yapamadıklarını belirterek, şunları söyledi:

''Zannedersem oyuncularımda Kayseri Erciyesspor'un ligdeki konumundan dolayı maçın kolay geçeceği hakimdi. Tüm uyarılara rağmen bunu kafalardan silememişiz. Bu bize ders olsun. Önümüzde Ankara deplasmanındaki Ankaragücü maçı var. Zorlu bir karşılaşma olacak. Futbolcularımın, sağlıklı düşünerek bu maça çıkacaklarını ve ikinci yarıya galibiyetle başlayacaklarına inanıyorum.''

Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz ise, Bursa'nın zor bir deplasman olduğunu, ancak sahadan galip gelmeyi bildiklerini bildirdi. Oyuncularının sahada ellerinden geleni yaptıklarını kaydeden Korkmaz, ''Farklı skorlu galibiyetle çeyrek finale çıkmak güzel. Takımın başına yeni geldim. 4 günlük beraberlik sonrası bu sonuç çok güzel'' dedi.

Korkmaz, ''Teknik direktörlük kariyerinizdeki ilk farklı skoru nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusuna ise şu yanıtı verdi: ''İyi bir başlangıç. İyi başlangıçlar istikrarla devam eder. Doğru neyse onu yaparak bu istikrarı sürdüreceğiz. Kayseri Erciyesspor'da uzun vadeli ve iyi sonuçlara gidecek anlaşmalar yaptım. Takımda tüm çalışanlar, futbolcular, yöneticiler ve taraftarlar inançlı bir şekilde hareket ediyorlar. Önümüzde iyi günler

Konu özgür_1903 tarafından (20-01-2007 Saat 09:07 ) değiştirilmiştir..
özgür_1903 Ofline   Alıntı ile Cevapla