Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28-02-2007, 13:39   #2
OnuR

OnuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Asya Afrika Yazarlarına

........................................Kardeşleri m
........................................bakmayın sarı saçlı olduğuma
.......................................ben Asyalıyım
........................................bakmayın mavi gözlü olduğuma
........................................ben Afrikalıyım
........................................ağaçlar kendi dibine gölge vermez benim orda
.................................................. ............................ sizin ordakiler gibi tıpkı
........................................benim orda arslanın ağzındadır ekmek
.................................................. .......... ejderler yatar başında çeşmelerin
........................................ ....................ve ölünür benim orda ellisine basılmadan
........................................ .....................................sizin ordaki gibi tıpkı
........................................bakmayın sarı saçlı olduğuma
........................................ben Asyalıyım
........................................bakmayın mavi gözlü olduğuma
........................................ben Afrikalıyım
........................................okuyup yazma bilmez yüzde sekseni benimkilerin
........................................şiirler gezer ağızdan ağıza türküleşerek
........................................şiirler bayraklaşabilir benim orda
........................................ ..............................sizin ordaki gibi
........................................kardeşleri m
........................................sıska öküzün yanına koşulup şiirlerimiz
.................................................. ................................... toprağı sürebilmeli
........................................pirinç tarlalarında bataklığa girebilmeli
........................................ .............................................dizle rine kadar
........................................bütün soruları sorabilmeli
........................................bütün ışıkları derebilmeli
........................................yol başlarında durabilmeli
.................................................. .................kilometre taşları gibi şiirlerimiz
........................................yaklaşan düşmanı herkesten önce görebilmeli
........................................cengelde tamtamlara vurabilmeli
........................................ve yeryüzünde tek esir yurt tek esir insan
........................................gökyüzünde atomlu tek bulut kalmayıncaya kadar
........................................malı mülkü aklı fikri canı neyi varsa verebilmeli
........................................ ......................................büyük hürriyete şiirlerimiz
........................................ Nazım Hikmet Ran

Besiktas JK

.
OnuR Ofline   Alıntı ile Cevapla