Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02-06-2007, 11:33   #8
Nefertiti
Dişi Kartal

Nefertiti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
phobiA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yani Namaz kıl Cennete git bumudur? Arkadaşlar bu kadar yetersiz bir bilgiyle adamı cehenneme bile almazlar diye düşünüyorum. Herşeyden önce güçlü bir Allah inancı, aşkı olmalı insanın içinde bu kadar şekilcilik pes dedirtiyor insana. Çocuklarımıza böyle şekilciliği öğretiyoruz çocuklarımız namaz kılıyor, oruç tutuyor, tesettüre bürünüyor (ne ala bunlara hiçbir müslümanın itirazı olamaz...) ama ne insan sevgisini ne de gerçek anlamıyla Allah sevgisini aşılayabiliyoruz. Bu kadar basit yazıları okuduğumda insanların neden yaşadıkları gibi olmadıklarını anlayabiliyorum. İslamın özünü anlayamazsanız böyle kalıplar arasında sıkışır kedinin kuyruğunu kovalaması gibi dönüp durursunuz. Bütün bunları kendiniz için yapıyorsunuz sonuçta bir de düşünün Allah için ne yapıyorsunuz? hep işiniz gücünüz şekil.
İman insan ve Allah arasında oluşan bir bağdır Allaha hiç bir şüphe ve kuşku duymadan inanmadır.Vede kim daha imanlı kim imansız onu ancak Allah bilir.Fakat Allah(c.c.) bize yol gösterecek H.z. Muhammed ve kutsal kitabımız olan Kuran' ı yollamıştır.H.z. Muhammed'in yaşamından birçok sahih hadis bizi dinimizi yaşamak için bilgilendirir.Namaz dinin direğidir!!!İslamda en çok önem verilen ibadet namazdır.Çünkü namaz insanları günahtan korur.Ama her namaz kılanda gerçek anlamda huşu içinde kılıyormu onu ancak Allah bilir ve namazın baş şartı huşu içinde kılınmasıdır.Sonuçta Allaha gerçekten inanarak namaz kılan bir insan günahlardan sakınır,insanları kırmamaya özen gösterir,iyi amelin verdiği özelliklere sahip olur.Eğer namazını,tesettürünü,orucunu sırf Allahtan korktuğu için yapıyorsa zaten onun içinde Allah sevgisi mevcut olduğundan Alalhın yarattığı insanı neden sevmesin???Vede herşey kalpte biter ama Allaha ulaşmanın yolunu Allah kitabında bildiriyor zaten...
gelme artık neye yarar...

Konu Nefertiti tarafından (02-06-2007 Saat 11:34 ) değiştirilmiştir..
Nefertiti Ofline   Alıntı ile Cevapla