Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13-06-2007, 20:27   #1
themadpol

themadpol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kartal'a 12'lik yeni yıldız!..

Muş'un Bulanık ilçesinin Cankurtaran köyünde çiftçi bir babanın oğlu olan 12 yaşındaki Uğur Bayraktaroğlu, İngilizce öğretmeni tarafından keşfedilince Beşiktaş Futbol Kulübü'nün alt yapısına yerleştirildi... Bayraktaroğlu, en büyük hayalinin milli formayı giymek olduğunu söyledi...
Bulanık ilçesindeki Vali Selahattin Yatılı İlköğretim Bölge Okulu 7'nci sınıf öğrencisi Uğur Bayraktaroğlu'nun futbol kabiliyetini gören İngilizce ve beden eğitimi öğretmeni Kürşat Aktay, Beşiktaş Futbol Kulübü'nü arayarak öğrencisinden bahsetti. Beşiktaş'ın 'getirin görelim' dediği öğrencisinin babası Abdulbaki Bayraktaroğlu (40) ile görüşen öğretmen Kürşat Aktay, Uğur'u İstanbul'a götürdü. Yapılan seçmelerde Uğur Bayraktaroğlu, Beşiktaş'ın altyapısına girmeyi başardı.
Temmuz sonu itibariyle Beşiktaş Futbol Kulübü’nün altyapısı olan B genç takımında top koşturacak olan Uğur Bayraktaroğlu şunları söyledi: "Öğretmenim beni keşfetmese futbol becerim Bulanık ilçesinin dışına çıkmayacaktı. Çok mutluyum. Tek hayalim büyük takımlarda futbol oynamak ve Milli Takım'a girmekti. İlk hedefime ulaştım. Atatürk'ün dediği gibi zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklı bir sporcu olacağım. Formasını giydiğim Beşiktaş'ın başarısı için çok çalışacağım.''
Beşiktaş Futbol Takımı'na girmeyi başaran Uğur Bayraktaroğlu'nun Muş'un gururu haline geldiğini söyleyen öğretmeni Kürşat Aktay ise, "Ondan daha büyük başarılar bekliyoruz, çünkü kendisinde bu kabiliyet var'' dedi.
themadpol Ofline   Alıntı ile Cevapla