Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18-06-2007, 20:06   #1
-FReeDoM-
 
-FReeDoM- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
YİNE YABANCI KALDIK!

YİNE YABANCI KALDIK!

Kulüplerin merakla beklediği yabancı sınırlamasının ne olacağı konusunda bekleyiş uzadıkça uzuyor. Daha önce 19 Haziran'da yapılması kararlaştırılan toplantının, Kulüpler Birliği tarafından 20 Haziran'a alınması isteği, TFF tarafından rededildi ve toplantı zamanı bilinmeyen bir tarihe atıldı..

İşte TFF'nin açıklaması;
Türkiye Futbol Federasyonu, kulüplerin "yabancı statüsündeki oyuncularla ilgili sayısal kısıtlama kaldırılsın" talebi sonrasında, öncelik bu talepte olmak üzere, yayın gelirleri, tesciller, alt yapı fonları ve PAF Ligi gibi futbolumuzun son derece önemli konularının görüşüleceği toplantının 19 Haziran tarihinde yapılması için Kulüpler Birliği ile günler öncesinden mutabakata varmıştır.

Yabancı statüsündeki oyuncular konusunda detaylı bir rapor hazırlayan Türkiye Futbol Federasyonu, İstanbul'da yapılması kararlaştırılan toplantıya, Haluk Ulusoy başkanlığında, aralarında Yönetim Kurulu üyeleri ve uzmanların da bulunacağı geniş bir kadroyla katılmayı planlamıştır.

Ancak Kulüpler Birliği, bugün farklı bir talepte bulunmuş ve anlaşılamayan bir nedenle, yeri ve tarihi önceden saptanan bu toplantının 20 Haziran'da Ankara'da yapılmasını istemiştir.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, söz konusu tarihte günü önceden belirlenen bir başka toplantıya katılacağından bu talebe olumsuz yanıt vermiştir. Bu gelişmenin ardından. Türkiye Futbol Federasyonu ile Kulüpler Birliği arasında yapılacak toplantı ileri bir tarihe ertelenmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
__________________
Click the image to open in full size.
-FReeDoM- Ofline   Alıntı ile Cevapla