Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26-07-2007, 13:56   #1
qazz

qazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Utanılacak Tablo

Arkadaşlar benim memleketim Afyon'un profesyonel ligdeki tek takımı Afyonkarahisarspor'un düştüğü durumu sizlerle paylaşmak istedim.Kulüp 2. Lig'e birbir zorluk altında,esnaf destekleriyle çıkabildi bu sene.Fakat gerçekten iyi futbolculara sahipti.Mesela bir zamanlar milli takımın kalecilerinden Hasan Gültang geçen sezon Afyonkarahisar'ın başarısı için ter dökmüştü.Yine grubun gol kralı'nı çıkaran kulüp,bu ay Kayseri Erciyesspor'a transfer olan Emrah'ı kadrosunda barındırıyordu.Ancak talihsizlikler bir türlü bitmek bilmedi.İlk önce Etimesgut Şekerspor ile pilot takım gibi bir anlaşma yaptılar.Etimesgut Şekerspor bazı futbolcularını Afyonkarahisarspor'a gönderecekti.Teknik Direktör olarak da önerdikleri bir isim başa getirildi.Fakat gelen futbolcularla bir türlü sözleşme imzalamadılar.Kampı erkenden terkeden futbolcularla birlikte kendi futbolcularının bile sözleşmesini uzatacak paraları olmadığı için bu futbolcular da kulübü terkettiler.Şu anda Nevşehir'de kampta olan takım,amatör kulüplerden alınan genç tecrübesiz 12 futbolcu ile yeni sezona hazırlanıyor.Ben şahsen bu durumdan utanç duyuyorum.Son yıllarda ciddi bir taraftar oluşumu gözlenen takıma sahip çıkan yok.Kulüp Başkanı Milletvekili Mahmut Koçak,bu seçimlerde milletvekili adayı olamadığı için kulübü bıraktı.

Bu zor günlerden kulüp nasıl kurtulabilir,bu sene ligde kümede kalabilir mi?
Görüşlerinizi bekliyorum....

Utanılacak Tablo
Click the image to open in full size.Bugün bir çok kulübün yer alabilmek için milyarlarca lira harcamasına rağmen başaramadığı 2. Lig B Kategorisi’nde ilimizi temsil edecek olan Afyonkarahisarspor’da yaşanan olaylar, diğer kulüpler tarafından büyük bir şaşkınlıkla izleniyor. Haftalardır kadrosunu kuramayan Mor Beyazlı Kulübün dün Nevşehir’e hareketi de kulübün içerisinde bulunduğu içler acısı durumu bir kez daha gözler önüne serdi. Bugün amatör kulüpler bile kamp çalışmalarına düzenli bir şekilde kamp eşofmanları ile giderlerken, 2. Lig’de mücadele verecek olan profesyonel bir kulübün futbolcularını kampa nasıl gönderdiğini üzülerek izledik. Kulüp Menajeri Ahmet Başkurt ile diğer görevliler otobüse spor kıyafetleri ile binerlerken, futbolcuların görüntüsü, kampa giden profesyonel bir takımdan ziyade tatile çıkan gençlerin görüntüsünü oluşturuyordu. İşte Afyonkarahisarspor’un nasıl temsil edildiğini gösteren üzücü tablo. Bu fotoğrafı gördükten sonra herkesin sağlıklı bir şekilde düşünerek bir şeyler yapmaları gerektiğine inanıyoruz. Bu tablo Afyonkarahisar’a yakışmıyor...