Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-09-2007, 18:07   #1
Deckard

Deckard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İlginç bir istatistik

BJK.com forumdaki bir arkadaşımız üşenmemiş, 'ufak' bir araştırma yapmış. Affına sığınarak, o mesajından alıntı yapıyorum. Denizli maçına atfen yapılmış bir yorum.

Alıntı:
Del Bosque ile 17 lig macina çıktık. Bu 17 maçın 4 tanesinde sahadan 3 veya daha farklı skorla ayrılmışız.

5. hafta: Sakarya 1 - Besiktas 4
9. hafta: Besşiktaş 4 - Diyarbakır 0
10. hafta: Ankaragücü 1 - Beşiktaş 4
17. hafta: Beşiktaş 6 - Sebat 1

Del Bosque devre arasında gönderildikten bugüne kadar 90 lig maçına çıkmışız.

28 tanesi Çalımbay
55 tanesi Tigana
2 tanesi Tayfur
5 tanesi Sağlam'la olmak üzere.

Şimdi sıkı durun ve monitorünüzün ayarı ile oynamayın.

Bu 90 maçta Beşiktaş'ın 3 veya daha farklı skorla kazandığı maç sayısı sadece 2 (iki).

-2004-2005: 27. hafta Beşiktaş 4 - Ankaragücü 1 (Çalımbay)

-2005-2006:24. hafta Beşiktaş 3- Ankaraspor 0 (Tigana)

49 haftadır bu takımın ligde 3 farklı galibiyeti yok.

90 haftadır, yani Bosque'nin son maçı olan 6-1'lik Sebat maçından bu yana da 4 farklı galibiyeti yok.

"Bu hafta fark atarız" dediğimiz zaman, bu takımın son 90 haftada sadece 2 kere fark attigini unutmamak gerek. (merak edenler icin 100. yilda 4 kez üç veya daha farklı kazanmışız. 101. yılın sadece ilk yarisinda da yine 4 kez üç veya daha farklı galibiyet var).

Tekrar başa dönersek... Rakibi skor olarak domine edememe sorunu Del Bosque'den sonra kronik hale gelen bir durum. Büyük takımı büyük takım yapan faktörlerden bir tanesinin bizde artık tamamen yok olduğunu gösteriyor. Bu da beraberinde haklı olarak kısır skorlara karşi olan tepkinin giderek artmasını getiriyor. Ertuğrul Sağlam bu gidişi tersine çevirmek zorunda. Mucize yaratamasa da bu yönde gelisme olduğunu hem oynanan oyunla hem de skorla mutlaka gösterebilmeli.

Devre arasına kadar 4 farklı bir maç kazanamazsak, son 4 farklı maç üzerinden tam olarak 3 sezon geçmiş olacak. Denizli'ye 3 fark atamazsak (ki hic beklemiyorum) 50 maçtır ü. farklı galibiyet alamayan bir takım olacağız.