Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22-09-2007, 18:41   #1
uMuT TaCiRi
Optik bArikAtı

uMuT TaCiRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hepimiz Beşiktaşlıyız ''Köprü''

Hepimiz Beşiktaşlıyız...
''Köprü dizisinde fırsat buldukça her tarafa ''ÇARŞI'' yazan mühendis Tekin'i oynayan YURDAER OKUR,''Yapımcımız,Senaristimiz ve yönetmenimiz de BEŞİKTAŞLI olunca karakteri de BEŞİKTAŞLI yaptık'' dedi...

Yazar Ayşe Kulin'in merhum Süper Vali Recep Yazıcıoğlu'nun yaşamından kesitler anlattığı romannından Koliba Film-ATA TÜRKOĞLU'nun tv uyarladığı ''köprü'' dizisi ekrandaki 2. sezonunda da ilkindeki gibi fırtınalar estiriyor.
Sevilen dizide fırsat buldukça heryere Beşiktaş'ın fanatik taraftar grubu ''ÇARŞI'' yazan mühendis Tekin'i canlandıran Yurdaer okur''Başka bir takım olsaydı böylesine başarıyla oynayamazdım'' dedi..

#Rolünüzün sizi de seyirci gibi etkilediği oluyormu?Aslında enteresan birşey tabi..Sonuçta biz oynuyoruz..Ama bizde etkileniyoruz..Tamamen kendimizi oynuyoruz..Oyunculuk öyle bir şeydir.Bir başkası olamassınız kendi içinizden ve tecrübelerinizden yola çıkıyorsunuz..Tekin, çok özgür ruhlu .on ani tepkileri var..Kaybedecek hiçbirşeyi olmadığı için gördüğü bütün yanlışlıklara ve haksızlıklara ani tepki verebiliyor.Gözü kara sıcakkanlı duygusal bir adam.Özgürlüğüne düşkün düzenli yaşamayı sevmeyen istediği gibi yaşayan macerayı seven bir karekter.Tekin bana benziyor biraz.Bende haksızlığa tahammğl edemem.Bana çok benzeyen yanları var.Kendimi oynuyormuşum gibi.
#Dizide dillere destan bir Beşiktaş fanatikliğiniz var,özel yaşamınızda hangi takımı tutuyorsunuz?
Çarşı 3. köprüye karşı...Ben Beşiktaş fanatiğiyim..Büyük tesadüf oldu..Senaristimiz yapmıcmız yönetmenimiz de benim gibi Beşiktaşlı..Bu bizim sorumluluğumuz..Takımımıza ve seyircimize bağlılığımıoz çok kuvvetlidir.Aşırıya kaçmadan Tekin'i Beşiktaşlı yatık..Başka bir takım olsaydı böyle keyifli oynayabilirmiydim bilmiyorum ama oynuyamazdım...
#Seyirciden nasıl geri bildirimler alıyorsunuz?Tekin'in gözü aralığı ve pekliği çok sevildi..Beşiktaş Çarşı grubundan olan Tekin'i diğer taraftar gruplarıda sempatik buluyor.Özellikle Tekin haksızlığa karşı çıkan ezilenlerin yanında olan tavrı onun sevilmesinin temel nedenlerinden biri.Beni görüp tanıyan seyirciler arkamdan ''Hey Çarşı'' diye bağırıyorlar..Fırsat buldukça maçlarada gidiyorum.Beni maçlarda görenler sevgilerini gösteriyorlar..
#Sizden özel istekte bulunan oluyormu?Evet oluyor...Beşiktaş'ın sorunlarına değinmemizi istiyorlar.Bazen bana ''dizide şu sloganı da söyle abi biz çok seviyoruz diye istekte bulunanlar da oluyor.Dizinin nişan sahnesinde senaryo gereği bir otobüs Çarşı taraftarı geliyordu..Tekim hemen nşanlısını kenara bırakıp Beşiktaş sloganları atmaya başladı..Bende olsam aynı şekilde davranırdım..Tribünlerdeki arkadaşıklar çok özel arkadaşlıklardır.Kim senin ne olduğuna hangi mesleği yaptığına bakılmaksızın bir arkadaşlık kuruluyor..Ama elbette aşırı fanatizme çok karşıyım tasvip etmiyorum..Çarşı'nın hep arkasındayız...

Vallahi hepsini dergiden bakarak yazdım Nette bulamadım koymamışlar biraz
uMuT TaCiRi Ofline   Alıntı ile Cevapla