Konu: Daum üzgün
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-12-2007, 23:52   #1
asparagas
 
asparagas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Daum üzgün

Daum üzgün

Almanya İkinci Futbol Ligi takımlarından FC Köln'ün teknik direktörlüğünü yapan Christoph Daum, milli futbolcu Alpay Özalan'ı kadro dışı bırakma kararı nedeniyle çok üzüldüğünü söyledi. Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü olan Daum, Die Welt ve Berliner Morgenpost gazetelerinde yayınlanan bir röportajında, Alpay'a verdiği cezayla ilgili şunları söyledi:
''Alpay'la birbirimizi uzun zamandır tanıyoruz, bir nevi baba oğul ilişkisine sahibiz. O nedenle bu olay beni özellikle çok üzdü. Ancak bu konuda bu kadar kararlı davrandığım için herkes, benim için isim ve ilişkilerin önemli olmadığını, sadece FC Köln'ün önemli olduğunu anladı.''
Takımın geçmişteki maçlarını analiz ettiğinde, gol yemelerine ve puan kayıplarına genelde her zaman kişisel hataların neden olduğunu gördüğünü ifade eden Daum, hataların taktiklerden değil, oyuncuların hatalarından kaynaklandığını, kendi hatasının da gerektiği yerde gerekli müdahaleleri yapmamak olduğunu kaydetti.
Daum, özel bir Türk televizyonuna yaptığı açıklamada, ''O artık eski tanıdığım Daum değil'' şeklinde konuşan Alpay'ı kadro dışı bırakmıştı.
__________________
asparagas Ofline   Alıntı ile Cevapla