Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27-01-2008, 11:18   #1
bjk_bjk

bjk_bjk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Defansa rağmen (Yemen Ekşioğlu)

Senaryo aynı. 1-0 mağlubiyet, aynı defans hataları. Dün gece de çekirge sıçradı ve 3 puanı aldı Beşiktaş. Her zaman yerli malı kullanmaktan yanayım. Bunun içindir ki, Beşiktaş defansına transferden daha çok, orta sahaya mutlaka oyuncu alınması gerektiğini ve Cisse’nin çok yalnız kaldığını hep söyledim. Ama dün, yanıldığımızı çok iyi anladım. Biz “istemiyoruz” desek de, maalesef Beşiktaş defansının göbeğindeki sıkıntılar, transfer olmadığı müddetçe devam edecek.
Bünyamin hoca, Beşiktaş’ın bir şampiyonluğuna Malatya’da mani olmuştu, son dakikada topu çizgiden çıkartarak. Sonra da Beşiktaş’a transfer oldu. Beşiktaş kariyeri kısa sürdü. Fenerbahçe maçında takımını kabak çekirdeği gibi açık oynatan Bünyamin hoca, Beşiktaş maçında hem katı defans hem de rakibini oynatmama düşüncesindeydi. Beşiktaş’ı top sevmedi. Holosko vurdu, Bobo vurdu, Delgado vurdu. Vurmayan yok. Top, ya içeriden çıktı, ya da Murat’a takıldı. Yani, bir uğursuzluk vardı. Keramet taraftar da galiba. O anda, İnönü Stadı’nın içinde cinler olduğunu düşünüyorlardı ki, büyünün bozulması için cinleri, “yallah” diyerek kovdular. Anında da goller gelmeye başladı. Önce Nobre, ardından da Ricardinho. Tabii ki bu işin espirisi. Beşiktaş galibiyeti hak etti. Hep golü düşünüyorlar, hep pozitif düşünüyorlar. Tabii ki defansını da düşünüyor. Çünkü yediğinden bir fazla atması lazım, galip gelmesi için. Benim kafamı karıştıran bir konu; ilk defa Delgado’nun, Bobo, Nobre ve Holosko’dan bu kadar uzak oynadığını gördüm. Delgado, gol bölgesinden ne kadar uzaklaşırsa, Beşiktaş o kadar çok sıkıntı yaşıyor. Kaleden uzak oynamaması lazım. İkinci yarı Ertuğrul Sağlam da bunu görmüş olacak ki, yakın oynattı, skoru yakaladı.

bjk_bjk Ofline   Alıntı ile Cevapla