Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18-02-2008, 00:47   #1
Constantin
ยŦยк

Constantin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tarihte 18 Şubat

2007 : NBA’de 56.sı yapılan All Star maçını Batı, Doğu önünde 153-132 kazanarak 22. galibiyetini aldı. Lakers'dan Kobe Bryant, 5 yıl aradan sonra 2. kez “en değerli oyuncusu” (MVP) seçildi. All Star maçında forma giyen ilk Türk oyuncu unvanına erişen Mehmet Okur, 4 sayı, 2 ribaunt ve 1 asistle oynadı.

1997 : Tansu Çiller TEDAŞ ve TOFAŞ soruşturmalarından aklandı Refah Partisi milletvekilleri Tansu Çiller'in aklanmasından yana oy kullandılar.

1995 : Sosyaldemokrat Halkçı Parti (SHP) ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında birleşti Kurultaya katılan 1003 delege CHP'de, 635 delege SHP'de birleşmek için oy kullandı İki partinin genel başkanlarının anlaşması sonucu Sosyaldemokrat Halkçı Parti'li Hikmet Çetin oybirliğiyle genel başkan seçildi.

1994 : Demokrasi Partisi'nin (DEP) Genel Merkezi bombalandı, bir kişi öldü, 2'si ağır 16 kişi yaralandı Demokrasi Partisi (DEP) yılbaşından beri 4 kez saldırıya uğramıştı Olayı İslami Cihat Örgütü üstlendi.

1993 : Gazeteci Kemal Kılıç öldürüldü Kemal Kılıç İnsan Hakları Derneği Urfa Şubesi Yönetim Kurulu üyesiydi.

1987 : Türkiye'de 12 Eylül sonrası yaşanan en büyük grev olan NETAŞ grevi bugün anlaşmayla sonuçlandı.

1985 : Bakanlar Kurulu ilk defa bir grev kararını erteledi 1985 yılı bugün, Tarım Koruma İlaçları A.Ş'nin İstanbul Kartal ve İzmit Derince'deki işyerlerinde alınan grev kararının, 60 gün ertelenmesi kararlaştırıldı.Aynı gün, Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu, Ziraat Bankası'nın hamamcılara tarım kredisi verdiğini saptadı.
1997 : İstanbul Yüksek Öğrenim Derneği (İYÖD) "amaç dışı faaliyet" gösterdiği gerekçesiyle süresiz kapatıldı İstanbul Yüksek Öğrenim Derneği (İYÖD) Dev-Genç'in (Devrimci Gençlik Dernekleri Federasyonu) İstanbul Bölge Yürütme Kurulu'nu oluşturuyordu

1971 : Elazığ Senatörü Profesör Celal Ertuğ, "Bir dikta ortamına adım adım yaklaşılmaktadır Ordunun mesajı açıktır Demirel derhal istifa etmelidir." dedi Başbakan Süleyman Demirel ise, "Meşru yollardan geldim Bulurlar 226'yı, bizi devirirler" dedi.

1967 : Milli Eğitim Bakanlığı bütçesi görüşüldü; 35.000 köyden 15.000'inde okul olmadığı açıklandı.

1952 : Türkiye Büyük Millet Meclisi, Türkiye'nin NATO (Kuzey Atlantik Antlaşması Teşkilatı) üyeliğini onayladı.
1941 : 16 yaşın üzerindeki erkek çocukların maden ocaklarında, 12 yaşın üzerindekilerin tekstil sanayiinde çalıştırılmasına ilişkin kararname çıktı.

1937 :
İstanbul'da eşekle nakliyat yasaklandı
Constantin Ofline   Alıntı ile Cevapla