Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28-02-2008, 08:34   #2
Pritt
 
Pritt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

METİN TOKAT in tokatın maç yorumu

"(...)Lugano'ya verilen ilk sarı kart gereksiz ikincisi yardımcı hakeme yaptığı gözlük işareti sportmenliğe aykırı olduğundan doğruydu. Ancak itiraza neden olan bu pozisyon öncesi Lincoln'ün lehine verilen faul kararı hatalıydı.
Selçuk'un, Barış'a yaptığı hareketten, Volkan'a taç atışını geciktirmesinden dolayı verdiği sarı kartlar komikti.

Lincoln pozisyon gereği ceza alanı içinde düştü, aldatmadan yanlış sarı kart gösterdi. Lugano'nun kırmızı kartı sonrası sahaya terk etmesi beş dakika sürdü. Ayrıca sakatlıklar ve oyuncu değişiklikleri var, en az 7 dakika uzaması gereken ilk yarıyı 4 dakika uzattı.

Normal uzatma süresi bitmeden taç atışından gelen topta kaleci ile karşı karşıya kalan Volkan'ın gol pozisyonunda ilk yarıyı bitirdi. Basketbolda bile top havadayken maç bitirilmez.

İkinci yarının başında Deivid'e gösterdiği ilk sarı kart yerinde, ama bir dakika sonra aynı oyuncunun Arda'ya top geçtikten sonra yaptığı sert hareketin karşılığı ikinci sarıdan kırmızı olmalıydı. Gökhan Gönül oyun alanı içinde yerde bulunan topu alıp taç atışı yapacakken, top toplayıcıdan gelen topun sahaya girmesi üzerine vakit geçirme diye ikinci sarıdan kırmızı kart göstermesi tam bir fiyaskoydu. Sahanın içindeki topu alan oyuncuya bu kadar kolay kart gösterilmez. Uzatma dakikasında gelen gol sonrası Volkan'ın, Lincoln'e yaptığı hareket sonrası gösterdiği kırmızı kart doğruydu. Lincoln'e ise tam bir eyyam kırmızı kartı gösterdi.
Pritt Ofline   Alıntı ile Cevapla