Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21-05-2008, 11:12   #1
HandaN
hüngürella

HandaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pele ********ce konuşuyor

Click the image to open in full size.

Futbol tarihinin efsane isimlerinden Arjantinli Diego Maradona, diğer bir efsane Brezilyalı Pele için ağır konuştu.
Uyuşturucu sorunları yüzünden Pele tarafından eleştirilmesi konusunda "Benim hakkımda bu şekilde konuşması ********ce" diyen Maradona şunları söyledi: "Kendisinin de kirli çamaşırları var. Ve bunların birçoğunu ben de biliyorum. Onun için Pele daha fazla konuşmasa iyi olur." Pele’nin, uyuşturucu işine karıştığı için Maradona’ya verilen bütün ödüllerin geri alınması gerektiğini söylediği basına yansımıştı.
Ünlü Sırp yönetmen Emir Kusturica’nın belgesel filmi "Maradona" dün 61. Cannes Film Festivali’nde basına gösterildi. Kusturica yaptığı açıklamada "1986 Dünya Kupası’nda Maradona’nın golleriyle Arjantin, İngiltere’yi elediğinde, dünyada yerinden fırlayan milyonlarca insandan biri de bendim. Sonuç, Arjantin ve ülkem Sırbistan gibi Batı emperyalizminin kurbanları için zaferdi" dedi. Bugün ABD karşıtlığıyla bilinen Maradona o maçta eliyle attığı gol için "Tanrı’nın eli" demişti.