Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22-06-2008, 08:56   #1
Akdora
Savaşçı Kartal
 
Akdora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
işadamları Milli Takım için kesenin ağzını açıyor

HIRVATİSTAN engelini aşan Milli Takım’a yarı final yolunda Türk iş dünyasından destek geliyor. TFF Başkanı Hasan Doğan’ın projelerine destek istemesiyle başlayan sürece TİM de katıldı. Futbol endüstrisinin gelişimi için yardım sinyali veren TİM Başkanı Oğuz Satıcı "Başarı toplumun çimentosu. Harcı katmak görevimizdir" dedi.

SON olarak Hırvatistan engelini de geçerek tarihinde ilk defa Avrupa Şampiyonası’nda yarı finale çıkan Milli Takım’a Türk iş dünyasından da büyük destek var. Maç sonrası Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Hasan Doğan’ın başta futbol okullarının kurulması olmak üzere projelerine destek istemesi işadamlarını da harekete geçirdi. Futbol endüstrisinin gelişimi ve yeni projeler için Milli Takım’a ilk destek Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden (TİM) geldi. "Başarı toplumun çimentosudur. Bize de harcı katmak düşer" diyerek Milli Takım’a yardım için hazır olduklarını söyleyen TİM Başkanı Oğuz Satıcı, "Başarıları desteklemek gerekiyor" dedi.

Başarılar taçlandırılmalı

Oğuz Satıcı, Türkiye’nin önde gelen işadamlarının futbol endüstrisinin gelişimi için kolları sıvadığını belirterek, şu bilgileri verdi: "Hasan Doğan’ın açıklamalarına Türk iş dünyasından büyük bir destek gelmesi bekleniyor. Biz de üzerimize düşen görevleri yerine getirmek için çalışacağız. Futbol artık dünyanın en büyük endüstrilerinden biri haline geldi. Bizde burada yerimizi almalıyız. Milli Takım’ın bu başarılarını da taçlandırmamız lazım. Önümüzdeki günlerde Click the image to open in full size.yönetimde neler yapabileceğimizi görüşeceğiz. Bu başarıya maddi ve manevi olarak destek vermek için bazı çalışmalar yapacağız."

Prim vermek isteyenler var

Önümüzdeki günlerde yapacakları çalışmalar hakkında da bazı ipuçları veren Oğuz Satıcı, şöyle konuştu: "Bunları birer yardım olarak görmemeli. Çünkü bunlar yapılması gereken şeyler. Okul projelerine destek verilebilir. Türk futbol endüstrisinin gelişimi için projeler geliştirebiliriz. Bazı işadamlarımız futbolculara prim vermek istiyor. Kimisi ise bunun milli bir görev olduğuna işaret ederek primden yana olmuyor. Masaya oturup yapılabilecekleri tartışacağız."

İhtiyacımız vardı

Türkiye’nin son dönemlerde içinde bulunduğu siyasi ve ekonomik bunalımdan futbol ile biran olsa bile çıktığına dikkat çeken Satıcı, "Türkiye’nin böyle bir duyguya ihtiyacı vardı. Özellikle toplumumuzun içinde bulunduğu iç karartıcı havaların dağılması adına böylesine büyük bir başarı lazımdı. Bu tür olaylar herkesin kenetlenmesine neden oluyor" dedi.

Televizyondan her maçı 150 milyon kişi izliyor

MİLLİ Takım Euro 2008’in Avrupa ekonomisinde yarattığı ekonomik değerle dikkat çekerken Türkiye’nin tanıtımına da büyük katkı sağlıyor. 200 ülkede, televizyonlardan canlı olarak yayınlanan her maçı 150 milyon kişi izliyor. Hem ülkenin bilinirliği açısından hem de tanıtımı açısından Euro 2008’in önemi artarken UEFA başta olmak üzere birçok internet sitesi ve gazetelerde de Türkiye’nin adı yazıldı, yorumlar yapıldı. Euro 2008’de tarih yazan Türkiye, turnuvaya ve ülke ekonomisine sağladığı katkılarla da dikkat çekti.

Avrupa ekonomisine 210 milyon Euro’luk katkı sağlayacağız

AVRUPA Şampiyonası’nda ilk kez yarı finale çıkmaya hak kazanan Türkiye, Avrupa ekonomisine de büyük katkı sağlıyor. Maç başına 42 milyon Euro’luk bir değer yaratan Türkiye, bugüne kadar oynadığı 4 maçta Avrupa ekonomisine 168 milyon Euro’luk katkı sağladı. Hırvatları eleyerek yarı finale adını yazdıran Türkiye, Almanya ile oynayacağı yarı final maçı içinde 42 milyon Euro’luk bir katkı sağlayacak. Böylelikle Avrupa ekonomisine 210 milyon Euro’luk katkı sağlamış olacak.

14 özel iş jeti yarı final için Basel’e hareket ediyor

HIRVATİSTAN’ı penaltı vuruşları sonucu deviren Türk Milli Takımı tekrar İsviçre’ye dönüyor. Çarşamba günü İsviçre’nin Basel şehrinde Almanya ile yarı final maçı oynayacak olan Türk Milli Takımı’nı desteklemek için taraftarlar da şimdiden harekete geçti. Özellikle uçak sıkıntısı yaşamak istemeyen Türk taraftarları özel iş jetlerine akın ediyor. Daha şimdiden 14 özel iş jeti Basel’e hareket etmek için kiralanmış durumda. Maç gününe kadar bu jetlerin sayısının 20’ye yaklaşması bekleniyor. Yolcu uçaklarında ise maçın oynanacağı günlerde yer bulmak neredeyse imkansız.

3 saatte gidiyor

Fiyatları 18 bin Euro’dan başlayan özel iş jetleri Basel’e yaklaşık 3 saatte gidiyor. 7 ile 14 yolcu kapasitesi bulunan bu uçakların kirası 30 bin Euro’ya kadar çıkabiliyor. Türk iş dünyasının önde gelen isimlerini taşıyan bu uçaklar genelde maç günleri günü birlik kullanılıyor. Türkiye-Hırvatistan maçı için Viyana’ya yaklaşık 17 özel jet hareket etmişti. Özel iş jetleri sahip olduğu konforla da dikkat çekiyor. Daha çok VİP hizmet veren bu uçaklarda yolculara yüksek konfor sunuluyor.

En yoğun havalimanı

Basel’in aynı zamanda Avrupa’da en yoğun iş jeti trafiğine sahip havalimanı olması bu uçakların bölgeye inişini kolaylaştırarak sayılarını da artırıyor. Çok sayıda fuarın düzenlendiği şehir Avrupa’nın önde gelen finans ve ticaret merkezlerinin başında geliyor.

14.5 milyon Euro kazandık

TÜRKİYE topladığı puanlar ve tur primleriyle kazanmaya devam ediyor. Hırvatistan maçına kadar kasasına 11.5 milyon Euro koymayı başaran Türkiye, Hırvatistan galibiyetiyle de 3 milyon Euro daha kazandı. Yarı final vizesini alan Milli Takım turnuvanın başladığı ilk günden bugüne toplam 14.5 milyon Euro’yu kasasına koymayı başardı.

Rakamlarla Euro 2008’de Türkiye

Her maç Avrupa ekonomisine 42 milyon Euro’luk katkı sağlıyor.

Maçlar 200’ün üzerinde ülkede yayınlandı.

Tur primi ve puanlarla 14.5 milyon Euro kazandık.

Maçlara Türkiye’den 15 bin taraftar gitti.
__________________
Click the image to open in full size.


Beşiktaşlı olmayanlara sesleniyorum. Birgün bu takımı sevmeyeceksiniz ona tapıcaksınız.


profeminizm hareketi engellenemez !!!

milliyet blog yazıları sayfam...
Akdora Ofline   Alıntı ile Cevapla