Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15-07-2008, 07:30   #1
sevil1903
İMansız_26

sevil1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Icon15 Yine Kimler Transfer Edilmediki

Bombacı basın!

“Taaaaaa o dünlerin birinde Sabah gazetesinin spor servisinde sorumlu biri; 'Brezilya'da bu yıl sözleşmesi biten üç-beş futbolcu bulun bana' demişti. Bir transfer bombası patlatacaklardı. Bebeto'yu buldu birisi. Sonra biri Bebeto oldu, biri Bebeto'nun kulübünün başkanı, biri de bir Fenerbahçe yöneticisi. Bizim Bebeto 'Fenerbahçe'ye gelmeye hazırım' gibilerden bir şeyler söyledi. Bizim başkan 'Fenerbahçe'ye vermeye hazırız filan' dedi. Bizim Fenerbahçe yöneticisi de 'Bebeto her an gelebilir filan falan' diye attı tuttu. Sonra gazete basıldı. Sonra ilk baskı çıktı. Sonra gazeteyi Bebeto haberini uyduran ilk eline aldı. 'Aaaaa Bebeto Fener'e geliyormuş' diye bağırdı. Sonra uyandı. Ve. 'Allah kahretsin bu haberi ben uydurmuştum' dedi..." diye yazmıştı Bilgin

Gökberk geçen dünlerde...
Bilgin Abi’nin bunları yaşadığı dünler ne zamandı bilmem... Ancak İletişim amfilerinde "Ey genç iletişimciler, birinci vazifeniz doğru haber vermektir" diye kafamıza kazındığı dünlerde bir gazetedeki transfer haberleriyle mutluluktan uçtuktan sonra, arkadaşımı aramıştım:
- Duydun mu bize o, şu, bu geliyormuş...
- İnanma, yalandır.
- Vallahi doğru, gazetede yazıyor.
- Gazeteler yazar. Senin gibiler de kanar...
- Nası yani?
Sonra o adı geçen isimlerin hiçbiri gelmemişti, sonra bunları yazan gazeteler daha başka başka isimleri Türkiye'ye getirmeye devam etmişti, ediyor...
Her zaman Süper Lig’in tatile girmesini beklerdi bombacı basın transfer balonlarını patlatmak için. Bu defa erken açtılar sezonu. Gelen gidenin haddi hesabı yok.
Ronaldinho’yla Eto’o bile geldi Fenerbahçe ve Galatasaray formalarını giydi.
Fatih Tekke 1 Mayıs’ta Beşiktaşlı oldu, 13 Mayıs’ta Fenerbahçeli. Sonra olmadı. Tekrar Beşiktaş’a döndü.
Sanırım bizim bombacı basın sezon biterken bütün futbolcu ve teknik direktörlerin listesini çıkarıyor, sayfadaki yer durumuna göre haberlerini yapıyor. Bütün isimleri yazdıktan sonra da “ilk kez biz duyurduk" diyor...
Daha 1.5 ay transfer sezonun bitimine... Sonra da devre arası transfer sezonunu açacaklar. Bu sezon çok bombalı geçecek...
İşte size bombacı basından bazı seçmeler:

26 Nisan 2008
- Fener’den Eto’o ve Berbatov’a 65 milyon …
- Galatasaray Koeman’ı imzaya çağırdı
- Beşiktaş Yıldıray’ın peşinde
Lucio heyecanı
Saviola şartları
Beşiktaş’ın en gözdesi Egemen
Oftaş’lı Giray savunmaya güç katacak

1 Mayıs 2008
- Geliyor geliyor, gümbür gümbür geliyoooorrr. Aslan çıldırdı!
Galatasaray, Nistelrooy ve Saviola için Real Madrid’ten, Sheva için Chelsea’den teklif istedi
Stopere Flamini ya da John Mensah
- Mehmet Topuz Fener’de
Yeniden Adriano
Kanoute’den müjde geldi
Vagner Love 1 ay önce bitti
- BJK’de Tekke sevinci
Fatih Tekke, Selçuk İnan ve Uğur İnceman tamam. Sırada Tuna ve Giray var

5 Mayıs 2008
- Mario Yepes artı k Kartal
Ön liberoya Makoun
- Fener’de Deco’ya hücum

13 Mayıs 2008
- Cimbom’da Carew
Sırada Morientes, Crespo, Berbatov, Kuranyi var
- Kartal’da Kadlec sırada
- FB: Fatih Tekke tamam, Gökhan Ünal sırada
Oliveira Fener’i istiyor
Defansa kan Gökhan Zan
Sheva’dan mesaj geldi

13 Mayıs 2008
- Galatasaray’ın yeni yıldızı Kuranyi: Lincoln’le 20 gol atarım
- Eto’o da Kanoute de Fener delisi
Deco’yu da getiriyor
Rijkaard Fener’i çalışıyor
Gökhan Zan Fener’de
- Kartal’ın son aşkı Guerreiro

14 Mayıs 2008
- Carew Galatasaray’a ‘varım’ dedi
Kral Katar’a, Yıldız Cimbom’a
Laudrup Galatasaray’da
Crespo’dan yeşil ışık
- Fener’e Love geliyor
Baptista da yolda
Fatih imzaya yakın
Scolari yarın İstanbul’da

25 Mayıs 2008
- Ronaldinho İslam’ı seçecek, Fener’e gelecek
Fener’den G.Saray’a Oliveira golü
- Demirören’in yıldızı Cisse
Bir yıldız aranıyor: Deco, Cisse, Saviola

28 Mayıs 2008
- Fener’de 12 numara Frederic Kanoute
Shevchenko yola çıktı
Seedorf’un aklı Fener’de
- Çek Milan Baros Beşiktaş’a doğru
- Cim-Bom Lippi ve Crespo için İtalya’da

10 Haziran 2008
- Fenerbahçeliler! Luca Toni geliyor
Laudrup için geri sayım
Halil Altıntop, Fatih Tekke, Kanoute bu hafta geliyor
- Aslan Gekas
Basinas hazır kıta
- Kartal Emile

10Haziran 2008
- İmparator Adriano ‘Fener’ dedi
- GS’de Crespo tamam. Formalar hazır
Inter’den ya Rivas ya Cordoba
- Tekke Kartal için gün sayıyor

23 Haziran 2008
- Eto’o adım adım GS’ye
Klasnic Aslan’a
Simic imzaya geliyor
Morientes gelmeye can atıyor
- FB: Teknik direktör yüzde 90 İspanyol: Aragones
Alman Löw hazır kıta
Yeni hoca Türkçe biliyor: Terim
Laudrup yine kapıda
- Beşiktaş’ın sağ kanadı Seitaridis

24 Haziran 2008
- Cim-Bom Eto’o olmazsa Kanoute’de kararlı
Rosenberg ve Saviola da geliyor
Tangocu Cufre yolda sıra Modesto’ya geldi
- Fener’in Senna atağı
- Tekke Kartal’a hazır

13 Temmuz Pazar
- Bir siyah Aslan geliyor: Kanu, Cisse
Bomba: Luis Saha GS’ye doğru
GS’de mutlu son: Neill ve Sörensen geliyor
Aurelio hülle yoluyla GS’ye gelecek
- Halil-Hamit elele Fener’e
Ronaldinho artık Fenerbahçeli olabilir
Saldırı: Mehmet Topuz, Alonso, Senna, Stankovic, Ruben, Essien
Alonso Fener’e daha da yaklaştı
Maniche Fener’e ‘evet’ dedi
- Kartal’a yeni Çek: Prasil

Diyene bak!
İbrahim Üzülmez ve İbrahim Toraman kampta kavga ettiler. Beşiktaş ilkeleri doğrultusunda bizim için her şeyden önemli olan iyi ve örnek insan olmaktır.
(Sinan Engin)

Güiza’yı tanıyalım:
İspanya’da sık sık gündeme gelen bir özel yaşamı vardı. Birlikte yaşadığı Nuria Bermudez İspanya’da ünlü bir isim. Nuria aktris, foto model ve İspanya Federasyonu'na kayıtlı FIFA lisanslı bir menajer. Guiza’nın, Nuria’dan iki çocuğu var. Ülkemizde de özellikle magazin sayfalarında gereken ilgiyi görecek!
(Korkut Göze - Hürriyet)

Sebep?
Ömer Üründül nevi şahsına münhasır, ciddi futbol adamı. Onu televizyonlarda yaptığı maç yorumlarından, gazetesindeki köşe yazılarından tanıyoruz. Bugün malumu değil bilinmeyenlerini yazacağım.
(Cevdet Ünüvar - Fotomaç)

Gökhan Ünal’ı tanıyalım 1:
KAFASI hep dolu doludur. Ya değiştireceği yeni bir arabaya takar kafayı... Ya da dökülmeye yüz tutan saçlarına... Özel şampuanlar kullanır ve kalanları kurtarmak için her şeyi dener. Hatta, yakın zamanda saç ektirdiği de doğrudur.
(Korkut Göze - Hürriyet)

Kimmiş onlar?
Ülke futbolunu köşeye sıkıştıran, teslim alan düzene karşı üç maymunu oynayıp kalemlerini saklayacak yer arayanlar konu Fenerbahçe olduğunda nasıl da cevval bir adam kesiliyorlar.
Bu Komedi Dükkanı’nın hissedar ustaları, devşirme kalfaları, biat etmiş çırakları, müridleşmiş stajyerleri ve teslim olmuş figüranları var.
(Hasan Ali Atasoy - Fanatik)

Skibbe’yi tanıyalım 1:
Ayrıldığı ilk eşinden 3 kızı var Skibbe’nin. Şimdi Lydia Margret adında bir bayanla birlikte. Bir çocuğu da ondan oldu... Ama o da kız!
(Korkut Göze - Hürriyet)

O da olur, öbürü de olur!
Düz yolu seçmedik, dolambaçlı yollara saptık, sonunda çıkmaz sokağa girdik. Ben girdiğimiz yere korku tüneli diyorum, buna başka lakaplar da takılabilir. Gaz odasındayız diyen çıkabilir. En iyi tarifi de yoğun bakımdayız tabiri olur.
(Vedat Okyar - Vatan)

Emre’yi tanıyalım 2:
Emre’nin böylesine çabuk karar vermesinin bir perde arkası olabilir mi? Bir gönül meselesi diyorlar!. Newcastle’da oynarken, her hafta İstanbul’a gelip-gidişler Emre’yi yoruyordu. Sabah kalk İstanbul’a gel. Tuğba’yı gör, akşam geri dön. Bu sırada teklif de gelince nikahtan önce Fener’e attı imzayı.
(Korkut Göze - Hürriyet)

Canını yakma Abi!
Sen Galatasaray kulübü başkanı oldun Adnan Polat. Galatasaray camiası öyle senin hap gibi yutacağın bir camia değil. Öyle garip laflar ediyorsun ki acaba bunu Adnan Polat mı söylüyor, yoksa ben mi yanlış duyuyorum diye kendime çimdik atıyorum.
(Turgay Şeren - Akşam)

Nilay YILMAZ_MİLLİYET