Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04-08-2008, 23:18   #1
partner1903

partner1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Icon16 turok harika bir oyun

Yeni çıkan oyunlardan oynarken zevk aldığım ender oyunlardan bir tanesi. Boyutunun büyüklüğü nedeniyle pek çok oyuncu hayatın sırrını indirdiğini düşündü ve oyuna kötü dedi. Boyutla grafik bağdaştırması çok saçma. Grafikler zaten çok güzel nesine kötü diyorlar ben de bir anlam veremedim. Oyun mekanlarının çoğu doğal mekanlarda geçtiği için grafikler ona göre tasarlanmış. Detaylara girdiğinizde inanılmaz derecede detaylı. Son çözünürlük ve tüm efektleri açtığınızda tam bir görüntü şöleni sunacaktır. Kamera yaklaştırma efektleri, bloom, ve kaplamalar son derece güzel. Özellikle savaşlardaki kanlar, karakter modellemeleri ve karakterlerin ne kadar gerçekçi olduğunu söylemem gerek. Özellikle dinozorları bu kadar iyi sergileyen başka bir oyun görmedim ben. İlk çıkan Trok da dinozorlar vardı ve çok zevkliydi. Bu oyunda onu kat kat aşıyoruz. Her şey çok güzel düşünülmüş. Hele hele dinozorlara merakınız varsa tadından yenmiyor. Konusundan azıcık bahsetmek gerekirse. Görev için gittiğimiz bir gezegene daha inmeden saldırıya uğruyoruz. Ve orası tam bir tropik cennet oluyor. Ama bu gezegende taş devri yaşanıyor. Düşmanlarımızdan çok bildiğimiz bilmediğimiz her türlü yaratığın akşam yemeği olabiliriz. Çok ilginç sahnelere tanık olacaksınız. Dinozorların birbirleriyle haberleştiklerini, yavrularını korumaya çalıştığını, otçul dinozorların inekten farkının olmadığını gördüğümde baya eğlenmiştim. Eski bir Jurassic Park hastası olarak bunu oynarken her sahnede köşelerden köşe oldum diyebilirim. Dinozorları kullanarak strateji yapmanızda mümkün. Örneğin yırtıcı bir raptor un önüne yem atarak askerlere yaklaştırabiliriz ve askerleri görünce yemeği falan bırakıp adamlara dalabilir. Böylelikle uzaktan şenliği izlerken bir yandan da rakiplerimizden kurtulmuş oluruz. Dinozor demişken hep dinazor sanırdım dinozormuş meğer doğru yazımı neyse. Şimdiden herkese iyi eğlenceler…
Angehängte Grafiken
Dosya tipi: jpg turok.jpg (15,1 KB (Kilobyte), 7x kez indirilmiştir)

Konu partner1903 tarafından (04-08-2008 Saat 23:24 ) değiştirilmiştir..
partner1903 Ofline   Alıntı ile Cevapla