Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13-08-2008, 09:47   #1
HandaN
hüngürella

HandaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sapına kadar...Sonuna kadar Beşiktaş Hayri Ülgen

Geçmişe sünger çekip, Beşiktaş adına Demirören ve ekibine önümüzdeki 9 aylık süre için destek vermek yegane düşünce olmalı... Beraberlik içindeki bir kulübün başarısı pek yakındır...
FENERBAHÇE’DE Aziz Yıldırım’ın ilk 3 yılını hatırlayın... Kulüp büyük çalkantılar geçirmesine karşın Yıldırım yeniden seçilmiş ve bugünlere ulaşan Fenerbahçe’nin temelleri atılmıştı... Bugün Beşiktaş’ta da bu tür bir geleceğin yakalanacağı kanısındayım... Beşiktaş’ı en az tribündeki taraftarı kadar sevmesine karşın Demirören’in büyük şanssızlıklar yaşadığı saklanamaz bir gerçektir... Zaten harcanan 40 milyon dolar da bunun bir kanıtı değil mi... Beşiktaş Kulübü bugün önemli bir yol ayrımındadır... Ya taraftarı, camiası ve yönetimiyle birlik olacaktır, ya da basit, sığ çekişmelerin yaşandığı sıradan bir kulüp haline gelecektir... Ben ilk seçeneğin ağır basacağı kanısındayım... Lig öncesi izlediğim Beşiktaş bana bu umut ışığını verdi... Ezeli rakipleri Fenerbahçe ve Galatasaray’dan daha hazır olduğuna inandığım bir takım buldum karşımda... Ancak başarı sadece yeşil sahalarda kazanılabilecek unsur değildir... Başarı için saha dışı faktörler de oluşmalıdır... Nedir bunlar?.. Sevgi, saygı, destek ve olumlu eleştiridir... Geçtiğimiz sezonu hatırlayın... Yere göğe sığdırılamayan Fenerbahçe ile aynı puanda bitirilen bir lig var... Ama Fenerbahçe camiası kendi kulübünü yüceltmek için olumlu eleştiriler içerisindeyken, Beşiktaş’ta durum tam tersi yönde oluşmuştur... Sağda, solda Beşiktaş başkanlığına aday olduğunu söyleyenlerin kamuoyuna çıkıp, yüzlerini göstermeleri gerekir... Beşiktaş kimsenin oyuncağı ve menfaatlerini karşılayacağı bir kulüp değildir... Bir şeyi yıkmak çok kolaydır... Asıl zor olan yapıcı ve sabırlı bir duruş sergilemektir... Önümüzde 9 ay sürecek bir sezon var. Yarın bu takım Avrupa sahnesine çıkıyor... Yol ayırımında olduğunu söylediğimiz Beşiktaş’ı sevenlerin sabır gösterip, Demirören ve ekibine destek vererek güzel günleri birlikte yakalayacağına inanıyorum... Dikkat edin Beşiktaş artık bir sistem dahilinde transfer yaptı. Bu aşının tutacağına inanıyorum... Camia ve taraftarın göstereceği sabır sonunda yine başarı gelmezse en azından hesap soracak bir durum oluşacaktır. Artık, ‘Sapına kadar, sonuna kadar Beşiktaş’ için birlik olma vaktidir... Yarın oynanacak olan Brijeg maçında sahadakilere başarılar dilemekle birlikte, bu sloganın akıllara yer etmesini bekliyorum... Yıl Beşiktaş’ın yılı olacaktır...