Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15-08-2008, 10:37   #1
HandaN
hüngürella

HandaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Altın adamdan doping açıklaması!

Pekin 2008'de 6 yarışmada da altın madalyayı rekor kırarak alan Michael Phelps'den doping açıklaması geldi...

29. Yaz Olimpiyat Oyunları'nda kazandığı 6 altın madalyayla birlikte olimpiyat oyunlarında toplamda 12 altın madalyaya ulaşarak tarihe geçen ABD'li yüzücü Michael Phelps, doping konusunda ''temiz olduğunu'' söyledi.
Pekin-2008'de bugün ilk kez doping testine tabi tutulan Michael Phelps, ''Herkes istediğini söyleyebilir. Ben, temiz olduğumu biliyorum'' dedi.
ABD Anti-Doping Ajansı'nın (USADA) geçen kış başlattığı dopingle mücadele projesine kendi isteğiyle katıldığını belirten 23 yaşındaki Phelps, ''İnsanlar istedikleri kadar test yapabilir, benim temiz olduğuma dair kanıtım var. Gerçekler ortada. Kazandığım sonuçlar ilgi çekici'' diye konuştu.
USADA'nın projesinde, sporculara çok sayıda kan ve idrar testi yapılarak birçok doping skandalıyla sarsılan güvenilirliğin yeniden sağlanması amaçlanıyor.
Atina-2004'te ve Pekin-2008'de şu ana dek toplam 12 altın madalya kazanarak tarihe geçen Phelps, yüzmede Pekin'de 8 altın madalyayı hedefliyor.