Konu: Akrep
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22-08-2008, 22:06   #54
kartalli_kız
 
kartalli_kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Alıntı:
iLHAN-MANSiZ´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Uğurlu Rengi : Akrep burcunun uğurlu rengi,turuncudur.Batan güneşin parlak turuncusu olan bu renk,deneyle ya da öğrenimle elde ettiği bilgileri kullanmayı beceren, canlı ve aydın kişilerin simgesidir.Bu renk, akreplerin, ruhsal ve bedensel alanı kavrayıp, üstün mantığını, daha alt düzeydekileri yönlendirmede kullandığını gösterir.

Hayvan Sembolü : Akrep burcunun hayvan sembolü yılandır. Yılan, omurgalılar ailesinin en eski, en gizemli, en kuşku duyulan, en yanlış anlaşılan üyesidir.

Bitki Sembolü : Akrep insanının bitkisi devedikenidir.Kökleri ve sapı çiğ ya da pişmiş olarak yenebilir.Karın ağrısına,hazımsızlığa,ateş düşürmeye,kurt ve solucanlara, ayrıca sütü olmayan annelere iyi gelir.

Madeni : Aldığı ısıyı eşit bir şekilde tüm vücuda yaydığı için, insan ruhunu ve kanını arındırdığına inanılan bakır ilk sırayı alır. Akrep burcunun süs taşı olan malahit ise, özel güçler taşıdığına, insanın ruhsal sesleri duymasına yardımcı olduğuna, her türlü enerjiyi ve bu arada psişik enerjiyi özümseme gücünü artırdığına inanılan bir taştır. Akuamarin ve beril ise birbirine çok benzeyen, sadece renkleri farklı taşlardır. Eski Mısırlılar bu taşları guatr ve troit bezi rahatsızlıklarında kullanmışlardır. Akrep burcunun taşlarından birisi olan lal, akreplere, üzüntülerini dağıtma ve uzlaşma hissi aşılar. Mısırlılar bu taşı yaraları dağlamakta, Hintliler ise savaş yaralarının tedavisinde kullanmışlardır. Mıknatıs da akrebin uğurlu taşıdır. Karaciğere ve gut hastalığına iyi gelir.
yılandan çok korkarım tiskinirim acaiyp korkuyorum ne hayvanıı yha:.d
__________________
Lütfen forum kurallarını okuyunuz..
kartalli_kız Ofline   Alıntı ile Cevapla