Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02-09-2008, 22:06   #1
|RespecT Me|
Banned

|RespecT Me| - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Paralimpik takımı Pekin'e gidiyor

Çin'in başkenti Pekin'de 6-17 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Paralimpik Oyunları'nda mücadele edecek Milli Takım kafilesi bu gece Pekin'e gidecek.
Oyunlarda yer alacak Türkiye Paralimpik Takımı, 7 branşta toplam 16 sporcuyla mücadele edecek.
Engelli sporcuların mücadele ettiği ve 1960 Roma Olimpiyatları'ndan itibaren olimpiyat oyunları sonrası düzenlenmeye başlayan Paralimpik Oyunları'na Türkiye, ilk kez 1992 Barcelona Olimpiyatları'nda katıldı.
Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı'nın (TESYEV) öncülüğünde, Koç Holding ve Doğuş Holding'in destek verdiği Türk Paralimpik Takımı oyunlarda masa tenisi, tekerlekli sandalye tenisi, judo, atletizm, Halter, atıcılık ve okçuluk dallarında mücadele verecek.
Paralimpik Oyunları'nda Türkiye'yi temsil edecek olan ekipte şu sporcular bulunuyor:
Atıcılık: Aysel Özgen, Cevat Karagöl, Suzan Tekin, Korhan Yamaç
Halter: Levent Tutgun, Turan Mutlu, Nazmiye Muslu
Okçuluk: Gülbin Su, Gizem Girişmen, Hanife Öztürk, Mustafa Demir, Özgür Özen
Atletizm: Kemal Özdemir
Masa Tenisi: Neslihan Kavas
Tekerlekli Sandalye Tenisi: Mustafa Kemal Okur
Judo: Duygu Çete
ARKADAŞLAR SİZLERİ SALAK YERİNE KOYMAYA ÇALIŞTIM ANCAK BAŞARILI OLAMADIM. FORUM YÖNETİMİNİ ENAYİ YERİNE KOYMAYA ÇALIŞTIM ANCAK BAŞARAMADIM. SİZDEN DİLENEREK ALDIĞIM REPLERİ FORUM YÖNETİMİ SİLDİ. ŞİMDİ İSE BEN BUNA İSYAN EDİYORUM. BEN BİR MALIM!
Click the image to open in full size.
|RespecT Me| Ofline   Alıntı ile Cevapla