Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-09-2008, 18:32   #1
|RespecT Me|
Banned

|RespecT Me| - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Devrim arabaları yola çıkıyor...

Devrim'in öyküsünü anlatan Devrim Arabaları filminin çekimleri tamamlandı.

Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel'in talimatıyla üretilen Türkiye'nin ilk yerli arabası Devrim'in öyküsünü konu alan "Devrim Arabaları" filminin çekimleri tamamlandı. 23 mühendisin kariyerlerini riske atarak giriştikleri üretim sürecini konu alan film, 24 Ekim'de vizyona girecek.

Tolga Örnek'in ilk sinema filmi "Devrim Arabaları"nın çekimlerine 4 Temmuz'da, Devrim'in aslına uygun olarak özel dökümlerle yeniden üretildiği, 1960'ların ruhunu yansıtan dev bir plato haline getirilen İstanbul Beykoz Eski Kundura Fabrikası'nda başlandı. Filmin senaryosu, 1961'de üretilen ancak daha ilk kullanımda yolda kalan Devrim arabasından yola çıkılarak yazıldı. Filmde, Atatürk'ün sağladığı burslarla yurtdışında okuyan Cumhuriyet kuşağı bilim adamları ve mühendislerinin ilginç portrelerine de yer veriliyor. Film, Devrim Arabaları'nı üretme görevini üstlenmiş 23 mühendisin, kariyerlerini ve aile hayatlarını riske atarak girdikleri macerayı, zamanla, yoklukla, politikayla, karşılarına çıkan sayısız engelle mücadelelerini anlatıyor. Filmde, Taner Birsel, Ali Düşenkalkar, Halit Ergenç, Sait Genay, Altan Gördüm, Vahide Gördüm, Seçil Mutlu, Uğur Polat, Serhat Tutumluer, Onur Ünsal, Selçuk Yöntem ve Haluk Bilginer rol aldı.

Senaryosunu Murat Dişli'nin yazdığı filmde Halit Ergenç, motor konusunda uzman Uğur adında bir mühendisi canlandırıyor.
ARKADAŞLAR SİZLERİ SALAK YERİNE KOYMAYA ÇALIŞTIM ANCAK BAŞARILI OLAMADIM. FORUM YÖNETİMİNİ ENAYİ YERİNE KOYMAYA ÇALIŞTIM ANCAK BAŞARAMADIM. SİZDEN DİLENEREK ALDIĞIM REPLERİ FORUM YÖNETİMİ SİLDİ. ŞİMDİ İSE BEN BUNA İSYAN EDİYORUM. BEN BİR MALIM!
Click the image to open in full size.
|RespecT Me| Ofline   Alıntı ile Cevapla