Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19-09-2008, 16:19   #6
lepido

lepido - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bilgisayarda o karakterleri kullanmamak gerektiğine katılabilirm ama genel anlamda yazıya katılmıyorum, dünyada en çok konuşulan dil ingilizcedir ve bunun okullarda öğretilmeye çalışılması globalleşme açısından gereklidir , kendi içinize kapanamazsınız, değişik fikirler, görüşler, akımları bire bir anlayabilmeniz için o eleştirilen dili öğrenmelisiniz, en azından yaşadığım hayat bana bunu öğretti, o çok eleştirilen dili bilmiyor olsaydım şu andaki işimi de bulamazdım, okuduğunuz fakültede gerek projeler gerekse tezler için bir araştırma yapmanız gerektiğinde yüzbinlerce kaynağın hep yabnacı dilde olduğunu görürsünüz ve bunların hepsi türkçe'ye çevrilemez, dünyanın ortak dili de bu olduğuna göre daha çok kişiye ulaşabilmek için hep bu dilde yazılır, yabancı dile olan aşırı özentiden dolayı kendi dil ve kültürümüzden uzaklaşma konusunda ise her kişinin kendi iradesi etkin olur, iş kişide biter anlayacağınız, türkçe'yi koruma çabası, internet ortamında bir takım partik kullanımlardan vazgeçerek gerçekleştirilemez, ne bileyim, türk edebiyatına, türk sinemasına, türk tiyatrosuna, türk müziğine, kısacası türk kültüründeki mihenk taşlarına gereken ilgiyi göstererk eksiklikler varsa da artan ilgiyle tamamlanmasını sağlayarak, dolauyısıyla da bizim de uluslararası platformda yerimizi alarak türk dil ve kültürüne gereken ilgiyi göstermiş oluruz, yoksa kimse türkçe bilmiyor biz de ingilizce bilmeyeleim mantığı kör bir görüşten öteye gidemez...
lepido Ofline   Alıntı ile Cevapla