Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16-10-2008, 19:12   #1
|RespecT Me|
Banned

|RespecT Me| - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Icon2 Babadan oğula MiRAS tır BEŞiKTAŞ lılık.

Oğlum Beşiktaş ne durumda.
-iyi gidiyor baba hazırlık maçında boluyu 6-0 yendik.
-oh maşallah maşallah...

Babamla yaptığım son Beşiktaş muhabbeti.
1992 nin ocak ayı devre arası.
Rahmetli Babam göztepe ssk da kalp krizi sonrası takip ediliyor odasında.
Lideriz ve 3.şampiyonluğa gidiyoruz.rahmetlinin en büyük arzusu 3 sene üst üste şampiyonluğu yaşamak.66 da 2 sene üst üste olmuşuz onu anlata anlata bitiremezdi.Malesef göremedi 15 gün sonra kaybettik babamı...
işte böyle bir babadan aldım Beşiktaş lılığımı.İlk gittiğimiz maçı hatırlıyorum Altayla oynuyoruz.5 yada 6 yaşındayım.Kapalıdayız.Tah
talar var ama kimse oturmuyor.Köşelere bir yere gidiyoruz.Baba diyorum hangileri Beşiktaş olum diyor çubuklu olanlar.Malum her yer siyah beyaz..Bir gol oluyor altay atıyor ..büyük mustafa diyorlar.Uzaktan bir gol şahane..herkes susuyor sonra tekrar başlıyor Beşiktaşım sençok yaşa...4-1 yeniyoruz Necdet idolüm atıyor biri penaltıdan iki gol.çok mutlu oluyorum....
Eve dönüyoruz..mahalle hep fenerli.Kuyubaşında oturuyoruz bilmeyenler için kadıköyde stada yakın.Yendik diyorum.siz şampiyon olamazssınız diyorlar. olamıyoruz gerçekten..Her yer sarı heryer lacivert...Küçüğüm üzülüyorum ağlıyorum..Bütün arkadaşlarım kızıltoprakta arabaları seyretmeye gidiyorlar..ben evde ağlıyorum....
Sonra 7 yaşına geliyorum.son maça geliyoruz evde müthiş bir heyecan abim tutturmuş eskişehire gidicem diye evde kıyamet.20 yaşlarında..annem olmaz diyor gidemezssin..o gidiyor...Sonra haber geliyor maçta kavga çıktı iptal oldu.ama hükmen Galip Beşiktaş.Şampiyon oluyoruz..Ver elini Beşiktaş..barbarosta çeviriyorlar koca koca adamlar,diyorlar ki Beşiktaş 'lı olmayan giremez.Babam elindeki bayrağı gösteriyor..iniyoruz sahile her yer siyah her yer Beyaz...
Hani bana anlatırdın ya paramız yoktu maçın bir devresini ben bir devresini münir amcan seyrederdi diye...Senden sonra bir maçta Münir amcamla karşılaştım baba.Mölenbeck diye bir takımla oynuyoruz.Devre arasında tuvaletin önünde bir baktım amcam tuvaletçiyle tartışıyor ne parası diyor burası bizim tuvalete paramı vercem.Hep aksiydi amcam bilirsin.Uzaktan izledim zor yürüyordu.Maça gelmiş nasıl gelmiş hemde yeniaçık anababa günü..Bir kez daha anladım benim zaten başka takımı tutma şansım yokmuş diye...Şimdi oda orda uzaklardan seyrediyorsunuz Beşiktaş ınızı...
Yıllar geçti Baba

En son maçımız
Beşiktaş:1 fenerbehçe: 2
Yenildik.Üzüldük..Ama baba her zamankinden daha Beşiktaş lıyım.
Renklerini seviyorum.Formasını seviyorum..
Şimdi bir oğlum var Baba adıda sen severdin ŞİFOyu Mehmet koydum..Oda bizim yolumuzda...
ARKADAŞLAR SİZLERİ SALAK YERİNE KOYMAYA ÇALIŞTIM ANCAK BAŞARILI OLAMADIM. FORUM YÖNETİMİNİ ENAYİ YERİNE KOYMAYA ÇALIŞTIM ANCAK BAŞARAMADIM. SİZDEN DİLENEREK ALDIĞIM REPLERİ FORUM YÖNETİMİ SİLDİ. ŞİMDİ İSE BEN BUNA İSYAN EDİYORUM. BEN BİR MALIM!
Click the image to open in full size.
|RespecT Me| Ofline   Alıntı ile Cevapla