Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03-02-2009, 11:34   #14
Karetta2002

Karetta2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

...Arkadaşlar,şunu neden anlamıyoruz..Bir takımı desteklemek demek karşılıklı slogan atmak yada karşılıklı arabesk marşlar söylemek değildir..Bu yapılanlar sadece seyirci şovu..ama maça etkisi olmaz..Ben maçı seyrettim; bir pozisyonda Nobre topu 4 kişi arasından çıkarıp pasını kanada attı, o anda bütün stadın ayaklanması lazım..oyuncunun da galeyana gelmesi lazım..Bizim seyircimiz o anda marş söylüyor..Beşiktaş seyircisinin ne kadar ateşli,canlı olduğunu dünya biliyor ama ,şov kadar maçın gidişine göre destek te önemlidir..Mesela ,takım frikik ,korner atıyor;rakip kaleci defansı ile rahat rahat konuşuyor..Öyle bir uğultu çıkacak ki rakip kaleci topa çıkarken "bııraaak" yada "beendee" diye bağırdığını arkadaşları duymayacak ki hata yapsınlar.Bunun ne demek olduğunu futbol oynamış arkadaşlar anlarlar sanırım..Rakip faul yapıyor ;bizim trübünden 15 kişi bağırıyor..Halbuki hangi trübün önündeyse o trübünün tamamı ayaklanmalı..Ben 5 sene önce Almanyada Schalke maçını yerinde seyrettim...inanın almanca bilmediğim halde ne rakip ne de hakem olmak istemezdim o sahada..

Konu Karetta2002 tarafından (03-02-2009 Saat 11:36 ) değiştirilmiştir..
Karetta2002 Ofline