Beşiktaş Forum  ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi


Geri git   Beşiktaş Forum ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi > Taraftar > Dişi Kartallar > Burçlar

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 13-10-2006, 17:07   #1
Dişi Kartal
 
NuraN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Arrow Boğa

Burcun Özellikleri

Boğa, varlığıyla dünyaya renk ve zenginlik katan, umudun burcudur. Boğasız bir burçlar çemberi düşünülemez.
Sabırlı, sorumluluk sahibi Boğa, burçlar içinde en insancıl ve sıcak kanlı olanıdır. Doğa ona bütün insancıl davranışları bahşetmiştir. Boğa insanı ruhsal varlığına olduğu kadar maddesel varlığına da bağlıdır. Burç, aşkın yıldızı olan Venüs tarafından yönetilir: Gezegenin etkisi, onun sanatsal başarılarından çok, sanat eserlerinin hem maddi hem manevi değerlerini tahmin ve takdir edebilme gücünde görülür. Sanatla sadece manevi olarak ilgilenmekle kalmaz, herhangi bir sanat eserini kendi koleksiyonunda görmekten de büyük zevk alır. Doğayı seversiniz; boş zamanlarınızı balık avlayarak veya dolaşarak geçirirsiniz. Bu sizin doğaya ve toprağa bağlılığınızı gösterir.
Uygun Meslekler

1. Toprak ve doğayla ilgili olarak yapacağı işler:
  • Coğrafyacı, bahçe bakıcılığı, hayvan yetiştiriciliği ve çiçeklerle, bitki lerle ilgili her şey
2. Yapıyla ilgili işler:
  • Mimar, müteahhit, boyacı, dııvar ustası
3. Güzel sanatlar:
  • Resim, heykeltraşlık
4. Parayla ilgili meslekler:
  • Bankacı, banka memuru, yatırım uzmanlığı, maliye müfettişi
Burcun Ünlüleri

Salvadore Dali, Karl Marks, Sig mund Freud, Asil Nadir, Nükhet Duru, Kanuni Sultan Süleyman, Kraliçe II. Elizabeth, Lenin, Barbra Streisand, Evita Feron, Honore de Balzac, Johannes Brahms, Gary Co oper, Henry Fonda, Jehudi Menu hin, Bertrand Russell, Shakespeare, Stevie Wonder.
__________________
Gönlümle baş başa düşündüm demin;
Artık bir sihirsiz nefes gibisin.
Şimdi tâ içinde bomboş kalbimin
Akisleri sönen bir ses gibisin.

Mâziye karışıp sevda yeminim,
Bir anda unuttum seni, eminim .
Kalbimde kalbine yok bile kinim .
Bence artık sen de herkes gibisin.

Eylül 2008


NuraN Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 13-10-2006, 17:13   #2
junior-1903
 
R€D-D€V!L-1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

yani benim özelliklerim teşekkürler
__________________
gücüne güc katmaya geldik formanda ter olmaya geldik BEŞİKTAŞ seninle ölmeye geldik....
R€D-D€V!L-1903 Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 13-10-2006, 17:15   #3
 
kartallaryuvası - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Balik Burcunu Da Beklerİz.
__________________
Ölümüne BEŞİKTAŞ.Uzatmaya Gerek Yok...
kartallaryuvası Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 13-10-2006, 18:31   #4
 
Salihcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

ben galiba boğa değilim yukarda yazan özelliklerin nerdeyse hiç biri yok bende
Salihcan Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-10-2006, 15:53   #5
 
aylardansonbahar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

hıc anlasamadıgım bır burc yınede tskler
aylardansonbahar Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-10-2006, 15:54   #6
Eagle dragging on Smoking
 
gulcemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Bende boğa burcuyum yükselenimde boğa
__________________
ATIN ÖMÜ ARPADAN
HADİ GELİN ARKADAN
YARI YOLDA BIRAKAN TAŞ OLSUN...BEŞİKTAŞK

gulcemal Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-10-2006, 17:44   #7
 
berkan59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

ben de boğa burcuyum ve böle olmaktan da şu an gurur duyuyorum.teşekkürler...
berkan59 Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 20-10-2006, 21:37   #8
Lady Eagle
 
Disi_Kartal_Asu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

hepsii tutuyorrr valla eline saglik guzel olmus
Disi_Kartal_Asu Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 26-10-2006, 02:12   #9
iLHAN-MANSiZ
Guest
 
iLHAN-MANSiZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Arrow Basit Analiz..!!!

Boğa, varlığıyla dünyaya renk ve zenginlik katan, umudun burcudur. Boğasız bir burçlar çemberi düşünülemez. Sabırlı, sorumluluk sahibi Boğa, burçlar içinde en insancıl ve sıcakkanlı olanıdır. Doğa ona bütün insancıl davranışları bahşetmiştir. Boğa insanı, ruhsal varlığına olduğu kadar, maddesel varlığına da bağlıdır. Burç, aşkın yıldızı olan Venüs tarafından yönetilir.

Gezegenin etkisi, onun sanatsal başarılarından çok, sanat eserlerinin hem maddi hem manevi değerlerini tahmin ve takdir edebilme gücünde görülür. Sanatla sadece manevi olarak ilgilenmekle kalmaz, herhangi bir sanat eserini kendi koleksiyonunda görmekten büyük zevk alır.

Doğayı seversiniz; boş zamanlarınızı balık avlayarak veya dolaşarak geçirirsiniz. Bu sizin doğaya ve toprağa bağlılığınızı gösterir.

Bu yüzden ani değişikliklerin meslek ve özel yaşamınızda dengenizi bozması şaşırtıcı değildir. Yer değiştirdikten sonra kendinizi yeniden huzurlu hissetmeniz zaman alır. Kendinizi her şeyin sonsuza kadar süreceğine inandırırsınız. Bunun sebebi ise, güven ve dayanışma isteğinizdir. Size göre bunlar her değişimde tehdit altındadır. Siz bir sabır, istikrar ve dayanıklılık örneğisiniz. Başkaları bir şeyden uçar gibi kaçarken, siz dayanırsınız ve ellerinizdekileri koruyup saklarsınız. Etrafınızdakileri her şey tuz buz olsa bile, siz onları toplayıp tekrar bir araya getirebilecek yapıda bir insansınız.

Diğer yandan da dış çevreye çok zor uyum sağlarsınız ve bundan dolayı kuralları kesin olan işleri seversiniz. Ama bu, çeşitli teşebbüslerde bulunmayacağınız anlamına gelmez. Kritik durumlarda cesaretini ilk kaybeden siz olmazsınız. Koruma iç güdünüzün güçlü olduğu aşikardır.

Böyle durumlarda varlığınızı ve malınızı korumak için alışılmadık ölçüde güç ve irade gösterebilirsiniz.

Boğa insanı, mantığından çok duyguları tarafından yönetilir. Bu nedenle tahminen okulda “ezber dersleri”nde diğerlerine yetişmek için zorluk çekmiştiniz. Büyük başarıları, sadece kendinizi bir şeye duygusal olarak bağlı hissettiğinizde kazanırsınız. Bu duygu eksik olursa, konuya olan ilginiz de hemen dağılır.

Çocukluktan itibaren sevgi ve aşırı ilgiye ihtiyacınız vardır. Bu yetişkin olduğunuz zaman bile bastıramadığınız bir içgüdüdür. Bu karşı cinse olan bağlılığınız için de geçerlidir. Onlar sizi çeker, ama yine de ilk adımı atan siz olmazsınız. Kendinizi hareketli bir dış dünyaya bırakırsınız. Buda sizi çoğunlukla istenen başarıya götürür.

Ara sıra arkadaşlarınızı beklenmedik ataklarla şaşırtmanız, şimdiye kadar söylenenlerin bir inkarı değildir. Bu sadece duygularınız incindiğinde geçerli olur. O zaman hayvanlar alemindeki akrabalarınız gibi şiddetle hücuma geçebilirsiniz.

Doğrusu, kontrolünüzü kaybedip adeta yolunuza çıkan her şeye toslayacak hale gelmeniz, uzun zaman alır. Bunda zarar görmek istemeyen kişiler, bu konuda uyarılmalıdır. Boğa insanının krizleri korkunç olabilir ve bunun sonuçlarını hiç düşünmez. Böyle durumlarda sakin kalmayı becermesinin tek sebebi, dik kafalılığıdır. Çünkü damarına basıp, sinirlendirmek uzun zaman alır.

Boğa genelde sabit fikirlileri temsil eder ve hayatı değişmez bir siyah beyaz resim gibi görür. Aynı zamanda yakın çevresindeki insanlarla birlikteyken anlaşmaya daha yatkındır. Siyah ve beyazın yanı sıra gri tonlarında olduğunu görmeye çalışmalısınız. Eğer ara sıra pes etmeyi öğrenirseniz, hayatınız kolaylaşacaktır.

Bunun yanında dayanıklılık ve sabrınız, başarınızın temelidir. “Devamlı akan damlalar taşı deler.” Atasözünde olduğu gibi, başarılı olmanız, yükselmenizin anlık olmamasına bağlıdır.

Finansal kararlarda çok dikkatlisinizdir ve her riski önceden hesaplarsınız. Sizi sevmeyen biri, size cimri bile diyebilir. Bunun sebebi hayatın her döneminde, biriktirdiklerinizle ayakta kalmayı istemenizdir.

Boğa erkeği, manevi olan her şeye bağlı olmasına rağmen, bir kadının bütün entelektüel yanını ortaya koymasına çok da değer vermez. Bu durumda kadın erkeğin kayıtsızlığını ifade eden soğuk bakışlara maruz kalır. Bu noktada, Boğa kadını da Boğa erkeğine çok benzer.

Akıllı insanlarla sohbet etmeyi sevmesine rağmen, filozofu oynayan bir adamın Boğa kadını karşısında hiç şansı yoktur. Kadın ya da erkek olsun, bir Boğa bütün insanlara, istediklerini yapma hakkı tanır, karşısındaki insanın bir serseri, bilim adamı veya çöpçü olması fark etmez.

Kendisine de kendini ortaya koyma hakkı tanır ve çok belirgin olan eşitlik sayesinde diğerlerine de bu hakkı verir. Bu bazen garip tiplerle arkadaş olmanıza yol açar. Beraber olmaya katlanamadığınız kişiye bunu hissettirir ve onu aranıza almazsınız. Buradan da dürüst yapınız anlaşılabilir.

Boğalar fiziksel olarak çok çekicidirler ve doğanın bu hediyesinin bilincindedirler. Bakımlı görünmeye büyük özen gösterirsiniz. Sizin için kendinize bakmak çok anlamlı bir iştir. Anlamlılık ve anlamlı ifade, size başkalarından daha çok şey ifade eder. Kendinizi göstermek için yaptığınız hareketlerin hepsi çevrenizin -en çok da onları kıskandırarak- dikkatini çekmek içindir ve bunu genelde başarırsınız. Söylediğimiz gibi Boğa, Venüs tarafından yönetilir. Özlem ve duygu yoğunluğuyla çok sıkı ilişkili olan Ay’ın etkisi altındadır. Duygularınızı ifade etmek size zor gelse de özlem ve hislerin tadını çıkarmayı istersiniz.

Kesinlikle konuşkan, çok sesli ve düşüncelerini açıkça belirten iyi bir dinleyicisiniz.

Boğa insanlarının yaşam boyu savaşacakları bir eğilimleri vardır; zevkle ve çok fazla yerler. Bu yüzden de fazla kilolarına karşı devamlı bir savaş içindedirler. Üstüne üstlük zaten iri vücut yapıları vardır. Bazıları, bir bira reklamını seyrederken bile kilo aldıklarını söylerler. Eğer dünyevi zevklerden diğer ölümlülere göre daha fazla zevk alıyorsa, bunda Boğa insanının ne suçu olabilir ki?

Boğa insanları insiyatifi ele almazlar. Onlara göre, önemli bir karar, Getireceği zarar ve yararları düşünerek ya da ölçüp biçerek sakin bir şekilde vermek daha iyidir. Kararı veren Boğa harekete geçer. Artık onu durdurmak mümkün değildir.
  Alıntı ile Cevapla
Alt 26-10-2006, 02:13   #10
iLHAN-MANSiZ
Guest
 
iLHAN-MANSiZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Arrow Detaylı Analiz..!!!

Dünyanın her yerine en az iki kez gitmiş plan seyahat meraklısı bir arkadaşım bana, bir yük gemisiyle Güney İspanya' ya yaptığı ilk yolculuğunu hiç unutamadığını anlatmıştı. Birgün, güvertede hayranlıkla etrafı seyrederken, uzakta, Akdeniz' in parlak mavi sularını ihtişamla yararak yükselen kocaman bir kaya parçası görmüş. Gemidekilerden biri " Bakın! Cebelitarık Kayası! " diye bağırmış. Arkadaşım şaşkınlık ve huşu içinde, dönüşte evdekilere göstermek için, hemen kayanın fotoğrafını çekmiş ve yanındaki şezlongda canı sıkılıp duran yeni yetme bir gence dönerek, " Ne güzel, değil mi?" demiş. " Yüzyıllar boyunca tonlarca su bu kayaya vurmuş, fırtınalar kamçılamış, üstünden uygarlıklar gelip geçmiş, ama o halâ olduğu yerde duruyor. Hiçbir şey onu değiştirememiş, hiçbir şey yerinden oynatamamış". Genç esneyerek," Ya," demiş," bana babamı hatırlatıyor."

Gencin babası Mayıs' da doğmuş, İşte, Boğa' yi nasıl tanıyacağınıza bir örnek. Boğa' ya en sık rastlayacağınız yerler çiftlikler, bankalar ya da emlâk komisyoncularının bürolarıdır. Onu başka çayırlarda otlarken de bulabilirsiniz. Boğa mühendisler, film yıldızlan, memurlar, bahçıvanlar, krallar ve kraliçeler, baca temizleyiciler, fırıncılar, kasaplar ve mum imalatçıları da vardır. Boğaları her zaman o güçlü, sessiz davranışlarından tanıyabilirsiniz. O' nü daha yakından tanıyın-caya kadar, herhalde en uzun konuşması " ya" " yo" " sağol " " hoş-çakal " şeklinde olacak ve sık sık " yo " yerine " ı-ıh " diyecektir. Eğer doğumunda güçlü bir İkizler, Koç veya Yay etkisi almışsa biraz geveze olabilir ve daha sekerek yürüyebilir. Ama tipik bir Boğa ihtiyatlı hareket etmeyi ve düşünüp taşınarak konuşmayı tercih eder.

Tıpkı Cebelitarık Kayası gibi Boğa da sağlamdır, değişmez ve hiçbir şey sükûnetini bozmaz. Üstüne su atabilir ve ayaklan altında ateş yakabilirsiniz. Sımsıkı yumruklarınızla göğsünü yumruklayabilir, ipnotize olmuş gibi gözlerinizi yüzüne dikip bakabilir ya da ciğerlerinizin bütün gücüyle haykırabilirsiniz. Boğa' nın kılı bile kıpırdamayacaktır. Bir kez kararını verince sükûnetle kollarını kavuşturur ve yere sağlam basarak durur. Zaten biraz çıkıntılı olan çenesini kaldırır, burun deliklerini oynatır, kulak kabartıp bekler; işte o kadar.

Boğa nadiren canınızı yakacak bir hareket yapar. O sadece, herkesin kendisini rahat bırakmasını ister. Rahatsız etmeyin, bu O' na yeter. Baskı yaparsanız inatçı olur. Fazla damarına basar, fazla takılırsanız, korkunç bir öfkeye kapılacaktır. Aylarca ve yıllarca kusursuz dengeli ve kontrollü davranışlar içinde, çiçeklerin kokusunu içine çekerek ve çevresindeki tüm o sinirli gürültü patırtılara aldırmadan yaşayıp gider. Derken hiç ummadığınız bir gün, saldırganın biri O'nun o geniş sırtına fazladan bir çöp yüklemeye kalkışınca, hızla soluyarak ön ayağıyla toprağı eşelemeye başlar, gözleri kısılır - ve saldırır. Olabildiğince çabuk yolundan çekilin ve canınızı kurtarmak için kaçın! Boğa'nın öfkesi nadiren kabarır, ama bir de çileden çıkınca yolunun üstüne çıkan herşeyi ezer geçer, hattâ akrepleri bile... Ezmek ne demek, yerle bir eder demek daha doğru olur!.. Tozun toprağın yatışması ve ortalığın tekrar huzura kavuşması biraz zaman alabilir. Bazı Boğa' lar o kadar kontrollüdür ki, tüm yaşamları boyunca ancak bir ya da iki kez saldırıya geçerler. Hattâ çabuk öfkeye' kapılanları bile yılda en-çok bir- iki kez kendilerini kaybedecek kadar öfkelenirler. Gene de şunu akılda tutmakta yarar var ki, Boğa genellikle, öyle biraz öfkelenip sinirlenmez. Olay O' nün normalde sakin olan duygularını sarsacak kadar büyükse, sıradan bir öfke değil, gözü hiçbirşey görmeyecek kadar büyük bir gazap bekleyebilirsiniz.Eşinin tüm evlilik yıllan boyunca hiç öfkeli görmediği bir Boğa erkek tanıyorum. Bir gece kalabalık bir kulüpte yemek yerken, iğrenç bir sarhoş bunların masasına doğru tökezlemiş ve uygunsuz bir söz söylemiş. Kadın kocasının her zaman ki kontrollü davranışıyla adamı uzaklaştırmasını beklerken, Boğa, şok geçiren karısının ve diğer müşterilerin şaşkınlıktan açılan gözleri önünde birden ayağa kalkarak iki masayı itip adamı havaya kaldırdığı gibi salonun öbür tarafına fırlatmış; neredeyse orkestra setini yıkıyor-muş. Bir tek söz etmeden.. Eminim, bu olay sizi yeterince uyarmıştır. Tanımadığınız bir kadına göz bile kırpmadan önce, kavalyesinin doğum gününü öğrenirseniz, akıllılık etmiş olursunuz.

Mayıs ayında doğanların birçoğu gerçekten Boğa'ya benzeyebilirler, yani erkekler... Bu burçta doğan kadınlarınsa, ele avuca sığmaz, anlaşılmaz, inekçe bir havalan vardır. Dişi Boğa'ların bakışları sakin, berrak ve gene de sabittir. Hareketleri zarif, tembelcedir, ama onda gizli bir güç olduğunu sezersiniz. Erkeklere gelince, boyun oldukça kalın ve adaleli, omuzlar, göğüs ve arka, her üçü de geniş ve güçlüdür. Kısa ya da uzun olsun, bütün vücut iyi orantılıdır. Kulaklar genellikle küçük ve başa doğru yatıktır. Yemek yerken lokmaları yavaş yavaş çiğnerler ve genelde kusursuz bir sindirim sistemleri vardır. Alınlarının tam ortasına düşen bir tutam saç veya bir bukle dikkatinizi çekebilir (Boğa' nın alnındaki perçem gibi). Hepsinin değilse de, birçok Boğa' nın saçları kıvırcık ve dalgalıdır. Gözleri ve derisi gibi saçları da genellikle koyu renktir. Arada sırada rastladığınız sansın, açık renk gözlü, açık tenli Boğa' ların bile zihin ve karakter yapılarında çıt kırıldımlıktan eser yoktur.

Doğal olarak, Boğa burcunda doğan her insanın bildiğimiz Boğa' ya veya îneğe benzemesini bekleyemezsiniz. Bunların çoğunlukla, adaleliden tombula ve şişmana kadar değişen iri yan yapılan olduğu doğrudur. Ama ille de kafanıza bu imajı yerleştirirseniz, sonra sıskaları tanıyamazsınız; oysa onları tanımak da önemlidir. Televizyonunuzu açıp da, Geç Geç Şov programında ünlü Boğa'lar Bing Crosby' yi, Fred Astaire' i ya da Gary Cooper' ı gördüğünüz zaman ne yapacaksınız? Sakın bu sizi yanıltmasın. Ayaklarının tüm Balıkça hafifliğine ve o havalı ikizler çekiciliğine karşın Fred Astaire tam bir Boğa'dır. Doğumundaki tüm diğer yıldız etkileri bunu değiştiremez, isterseniz arkadaşı Koreograf Hermes Pan'a veya bu dans eden efsaneye yakınlığı olan herhangi bir kimseye sorun. Sorun onlara; bu kıpır kıpır ayaklı adamın gitmek istemediği bir yere gitmesini, yapmak istemediği bir şeyi yapmasını sağlamanım ne kadar zor olduğunu söyleyeceklerdir. Bing Crosby de, o telâşsız kişiliği ve sakin, uyumlu davranışlarıyla ünlüdür. ( Herhalde o yük gemisindeki genç, Bing'in oğullarından biriydi!) Gary Cooper'a gelince, yıllanmış kovboy filmlerinin bu ünlü kahramanının uzun boylu, sıska, sırık gibi yapısına bir kez daha bakın. Sağlam ayaklarının sanki kök salmış gibi yerden çıkıp büyüdüklerini sanırsınız. Televizyon'un ekranında ağır ağır temkinle hareket eder ve aktörün şu eski kovboy filmlerinde söylediği cümlelerin sayısı, bir düzineyi bulmaz. Aktör mü? Hollywood'un o saygıdeğer; karaktere uygun rol sistemine göre, Gary Cooper her zaman kusursuz bir güzellikle Gary Cooper'ı oynamıştır. Sahne ve kameradan uzak bir çok Boğa'nın olduğu gibi, Gary Cooper'ın aşk sahnelerinde de, " Seni deli gibi, çılgın gibi seviyorum. Sensiz yaşayamam. Sen benim bütün ha-yatımsın, sevgilim. Sen de beni sevdiğini söyle. Aynı şeyleri hissettiğini anlat. Beni seviyorsun, değil mi? Seviyor musun?" diye ağlayan romantik bir kız vardır. Bu zavallı kızcağız sel gibi akan duygularına ne cevap alır dersiniz? "Hımm." (Bu cevap gene de tuhaf şekilde rahatlatıcı olabilir.)

Boğa karşı cinse büyük bir ilgi duyar, ama O'nun oyunları içinde, herhangi bir zevkin peşine saldırganca düşmek yoktur.O, insanları kendisine cezbetmeyi tercih eder. Ne diye onları köşe bucak kovalamakla enerjisini harcasın? Çiftliğe kadar kısa bir yolculuk yaparak, doğa yasalarını biraz akıllıca gözlemek, Boğa'nın duygularını aşkta ve dostlukta nasıl ifade ettiğini açıkça anlamaya yeter. Pasiflik O'nun tipik davranış biçimidir. Boğalar dostluklarını konukseverlikle evde ağırlamayı, ziyaretlerine gitmek zahmetine tercih ederler. Yıldız gibi parlayan bir popülerliğe kavuşmak için gayret sarfetmek Boğa'nın yapısına ters düşer. Eğer O'nu istiyorsanız, siz arayabilirsiniz. Orada olacaktır. Arkadaşlık veya romans ipini O'na atın, eğer ilgisini çekiyorsa, O tutar. Onunla ne yapacağını da iyi bilir, ki bu diğer bazı.daha dışa dönük burçlarda her zaman görülmez.

Boğa pek az üzülür, sinirlenir ve tırnaklarını yer. İşler istediği gibi gitmediği zaman somurtup düşüncelere dalabilir, ama sinirli bir tip değildir. Duygularına kapılmamak ve işleri kendi gidişine uydurmak O'nun doğal özelliğidir ve hiçbirşey O'nun bu esas tutumunu tümüyle değiştiremez.

Hem Avukat, hem de sertifikalı serbest muhasebeci olan bir Boğa tanıyorum. Böyle çift meslekli olmak, özellikle vergi zamanlan, herkesi sinirli yapar. Şimdi bu Boğa da biraz tırnaklarını yiyebilir. Tamam, çok yiyebilir. Benden daha hızlı konuşur (ki, ben oldukça çabuk konuşurum), ve alnında üzüntüden bir- iki kırışık belirebilir. Ama, bu aldatıcı çabukluğun nedeni, doğum haritasındaki güçlü ikizler etkisidir. Bu dinamik dış görünüşün, tek ayak üstünde dönüşlerin gerisine bakarsanız, gene de Boğa'yı keşfedeceksiniz. Beyni şimşek gibi çalışabilir, ama kararlarını yavaş yavaş ve dikkatle verecektir. Hareketleri önceden kestirilebilir, karakteri güçlüdür ve evde kalmak istediği geceler giyinip bir yerlere gitmesini sağlamak için ne kadar iteklemek gerektiğini eşine sorabilirsiniz. İşleri çabuk bitirmek için ne kadar zorlamak gerektiğini de müşterilerine sorabilirsiniz. Karşısındakini sabır ve nezaketle dinler ama, Boğa doğru bir iş yaptığına karar verinceye kadar kağıtlar imzalanmadan bekleyecektir. Ah, evet İkizler zekâsı ve tetikliği bir yana, O ne de olsa bir Boğa'dır! Huylan arasında uçan hareketlere yer yoktur. O'nun acelesi yavaş yavaştır ve bunun başka bir yolu da yoktur.

Boğa insanları ev kedileridir. Kendi çatısı altında lüks bir yaşam, rahat samimi bir çevre kurmayı istemeyen bir Boğa hemen hemen yok gibidir. Değişiklik O'nu tedirgin eder(İkizler, Yay veya Kova Ay etkisi almadıysa). Eğer tanıdığınız bir Boğa'nın kendi evi yoksa, mutlaka onun hayali içinde yaşıyordur ve birgün sahip olacaktır. O toprağa yakındır ve eninde sonunda birgün şu ya da bu şekilde toprak tutkusuna yakalanacaktır. Kalabalık bir apartmanda yaşamak zorun-daysa, herhalde bir penceresi sardunya ve petunya saksılarıyla dolu olacaktır. Şehrin gürültü patırtısı rahatsız edecek kadar yakından geliyorsa, balık takımlarım aldığı gibi, doğayla başbaşa kalacağı sessiz sakin bir yere gidecektir. Dünya, O'na göre, ne kadar baş döndürücü bir hızla dönerse dönsün, yavaşlayıncaya kadar Boğa kendi köşesine çekilecektir. Eğer balık takımı ve penceresinde çiçek yetiştirecek yeri yoksa, arada sırada şehir dışına açılmasını sağlayacak bir emlak komisyonculuğu işine girişebilir ve başka insanların ipotek işleriyle uğraşabilir. Ne kadar uzak olursa olsun, yarışlara gitmek, ya da pazar gezilerini parklarda yapmak, doğa manzaralarını ve kokularını içine sindirerek dolaşmak gibi toprakla ilişki kurma olanağını her zaman bulacaktır.

Vasat bir Boğa, güçlü bir yapıya sahip olarak, fevkalâde sağlıklıdır. O'nun sırtını yere getirmek zorsa da, bir kez hastalanınca, kısmen doktorun sözünü dinlememekte direndiği için, iyileşmesi yavaş olabilir. Doğuştan iyimserliğe bel bağlamama eğilimi de hızla iyileşmesini önleyebilir. Vücudunda kazalara ve enfeksiyonlara hassas olan alanlar boğaz, boyun, bacaklar, bilekler, üreme organları, sırt ve omurga bölgeleridir. Soğuk algınlığı sık sık boğaz ağrısına dönüşür ve Boğa'nın herkesçe bilinen yeme - içme aşkından, çoğunlukla yiyeceklerden kaynaklanan fazla kiloları kalp rahatsızlıklarına, dolaşım bozukluklarına, zayıf bileklere, damar genişlemesine ve başka kronik şikâyetlere yol açabilir. Gut hastalığı da bir başka olasılıktır. Bununla birlikte, Mayıs'ta doğan insanların çoğu, aşın şişmanlıktan, letarjiden ve böbrek enfeksiyonlarından kaçınabilirlerse, hepimizden daha kolay sağlıklı kalabilirler. Açık söyleyelim. Eğer Boğa aşın içki içerse, ya da şişmanlar ve tembelleşirse, o kusursuz fiziğini ve dayanıklı sağlığını kaybedecektir. Hastalıklarının başlıca nedenlerinden biri de temiz hava almaması ve egzersiz yapmamasıdır. inatçılığı yüzünden inkâr ederse de, sağlık sisteminin bunlara her zaman ihtiyacı vardır.

Söz inatçılıktan açılmışken; bir Boğa'ya inatçı olduğunu söylemenin hiçbir yaran yoktur. O'nun kafasına göre, hiç de inatçı değildir. Sabırlıdır. Bu bir anlayış sorunudur. Dikbaşlı değildir - sadece makul ve kararlıdır. Tanrı biliyor ya ,İnsanların neden kendisini böylesine haksızca yargıladıklarını bir türlü anlayamamaktadır.

Gerçek şudur ki Boğa bir insanın olabileceği kadar inatçıdır. Boğa kadın ve erkekler koltuklarına ve kafalarındaki fikirlere zamkla yapışmış gibidirler. Bir Boğa koca, eğer oturacağı rahat koltuklar yoksa, eşiyle birlikte bir arkadaşının evine gitmeyi reddedecektir. Kadıncağız boşuna yalvarır durur. Gitmeyecektir işte... Bir Boğa kadın eğer eşinin yakın arkadaşlarından hoşlanmıyorsa, onlarla konuşmayacaktır. Gene de, Boğalar ısrarla sabrın değerini savunurlar. Pek çok Boğa duygusal ve fiziksel yüklere yıllarca hiç şikayet etmeden katlanırlar. Sıkıntılar ne kadar anarsa, Boğa'nın onlara dayanma gücü de o kadar artar. O'nun ailesine ve dostlarına bağlılığı ve kendini vakfedişi her türlü anlayışın üstündedir. Başka bütün burçlarda doğanların çok önceleri sırtını yere getirebilecek olan yaşam darbelerine karşı gösterdikleri cesaret için pek çok Boğa madalya almayı haketmiştir. Güzel. Ben de Boğa'nın metanetinin kabul edilmesi için mavi kurdeleyle ödüllendirilmesinden yanayım. Ama O gene de inatçıdır.

Boğa'nın iştahını kaçıran pek az şey vardır. Aynı öğünde, hiçbir hazımsızlık eseri göstermeden, genellikle biber kızartmasından çikolatalı kremalı pastaya, ekşi turşulara ve şalgamlara kadar herşeyi yiyebilir. Pirzola ve biftekler en sevdiği yemeklerdir ve sonuna kadar silip süpürmeye bayılır. B una bir de alkol eklenince Boğa, bir kraliyet ziyafetinde oburcasına önüne gelen herşeyi yiyip içen Kral Vlll. Henry'ye çok benzeyebilir. ( Kuşkusuz, ancak yükselen burcu Başak olan bir Boğa çiğ havuçla marul yiyip, erik suyu içmekle yetinebilir.)

Boğalar kaba saba, çarpıcı komediye gülmekten kırılırlar. Çoğu ince mizahı kavrayamaz, ama muz kabuğuna basarak kayıp düşen, ya da suratına atılan pastayla kremaya bulanan birinin karşısında çılgınca kahkahalara boğulurlar. Boğa'nın sıcak ve pratik bir mizah anlayışı vardır. Bu insanlar çok nadiren gerçekten zalim ve kinci olurlar. Tuhaftır ki, zalim Boğalar çoğunlukla doğum anında birçok yıldızı Koç Burcunda olanlardır. Bu iki burcun aynı horoskopta pek de iyi karışım meydana getirmedikleri anlaşılıyor. Hitler buna iyi bir örnektir.

Şimdi, gelelim para konusuna - Boğa ve parası birbirinden nadiren ayrılır. İler Boğa bir milyoner değildir, ama bedava çorba kuyruğunda bekleyen Boğaların sayısı da pek fazla değildir. Boğa yavaş yavaş ve emin adımlarla imparatorluklar kurmak ister, îşe sağlam bir temel atmakla başlar, sağlam bir iş ve güçlü bir banka hesabı meydana getirinceye kadar, yavaş yavaş her seferinde bir kat inşa ederek devam eder. Tuhaftır ki, Boğa parayla birlikte güç birikimi yapmak ister, bunu da sadece sahip olma zevkim tatmin etmek için ister. Anlaşılan, dolarlarla birlikte gücün de orada olduğunu bilmek Boğa'nın güvenlik ihtiyacını tatmin etmektedir. Neden bütün ipleri birden idare etmek zahmetine katlansın? Boğa şekerleme yaparken, papatyasını koklayıp güzel kızları gözetlerken, öbür işleri yapmak için etrafta Oğlaklarla Yengeçler var ya... Otlağın sahibinin İçim olduğunu herkesin bilmesi O'na yeter. Er ya da geç, para nasıl olsa Boğa'ya gelecektir ve geldiği zaman da genellikle zamk gibi yapışacaktır. Boğa, ailesi gibi, paranın ve sahip olduğu başka şeylerin de değerini bilir, arna cimri değildir. Boğa'nın cömert kalbi ve cepleri, gerçekten sıkıntıda olan gerçek dostlarına tümüyle açıktır.

Büyüklük Boğa'yı etkiler. O'na göre bir bina ne kadar büyükse o kadar görkemlidir. Hayvanat bahçesinde, güçlü filleri büyülenmişçesine seyretmek için, maymunlara bakmadan geçer gider. Boğa, muhteşem bir cesaretle kocaman hayvanların karşısına çıkar, ama fareden korkar. Kafesinden kaçan bir kaplanın karşısında gözünü bile kırpmaz da, minicik bir eşek ansı görünce panik içinde en yakındaki ağaca tırmanır.

Güzel resimler ve büyük senfoniler O'nu derinden etkiler. Her Boğa'da sanata ve müziğe karşı duyduğu büyük aşkı gösteren eserler vardır. Ama bu ancak, örneğin eski bir Karuzo plağı olabilir. Bir müzeden satın alınmış Van Gogh'un ilk resimlerinden birinin kartpostalını, hafta sonlarında koşmaya giderken eşofmanının altına sıkıştırır. Boğa kadın ve erkeklerin çoğunun sesleri güzeldir. Bazıları profesyonel olarak şarkı söyler; diğerleri ise banyoda bülbül gibi şakımakla yetinirler. Müzik her zaman yaşamlarını şu ya da bu şekilde etkiler; resim yapmak çoğunlukla hobileri veya meslekleridir.

Duygulu Boğa gökyüzünün rengiyle sükûnete kavuşur. Mavinin tonları O'na büyük bir huzur verir; daha az ölçüde olmak üzere, pembe tonları da öyle. Ama herhangi bir matadorun şahitlik edebileceği gibi, kırmızı asla!.. Doğadaki yeşiller ve kahverengilerden de hoşlanır. Yeşil kağıt para ve kiremit rengi ev O'nu çok mutlu eder.

Boğa'nın fikirleri her zaman mâkuldür. Bu fikirler aynı zamanda onbeş değerli safirin berraklığı ve derinliği ile parlayarak altı çeşit iyi şansla birleşince, Boğa tanrıların iyi tebessümleri altında parasını iki katına çıkarır. Boğa'yla ilgili olan hiçbir şey küçük değildir. Ölümsüz bir aşk ve zengin olma potansiyeli de bunların arasındadır. Boğa'nın metali olan Bakır mükemmel bir elektrik ve ısı iletkenidir, ve kullanıldığı yıllar boyunca ışıl ışıl bir güzellikle parlar. Bırakın kolay heyecanlanan insanlar ilk sırayı almak için acele etsinler, kavga çıkarsınlar. Boğa'nın istikrarlı karakterinin, O'nun aradığı güvenliğe giden yolu aydınlatmak için alev alev yanan meşalelere ihtiyacı yoktur. Eninde sonunda basan O'na gelecektir ve O da buna hazır olacaktır. Uzaklardaki Venüs O'na bol bol lüks içinde yaşama tutkusu verdiğinden, sahip olduğu şeyleri çok iyi değerlendirir ve yaşamı boyunca onları çok iyi korur. İsrafın ve aşırılığın ezelî düşmanıdır. O'nun evi kalesidir- ve hiç kimsenin Boğa'nın huzurunu bozmasına olanak vermez. Boğa zamanın kendisi kadar sabırlı, ormanlar kadar derindir; dağlan yerinden oynatabilecek, güvenilir bir güce sahiptir. Ama O, inatçıdır.
  Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
Türkiye`de Saat: 02:53 .

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.2

Sitemiz CSS Standartlarına uygundur. Sitemiz XHTML Standartlarına uygundur

Oracle DBA | Kadife | Oracle Danışmanlık1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580