Beşiktaş Forum  ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi


Geri git   Beşiktaş Forum ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi > Taraftar > Dişi Kartallar > Burçlar

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 02-11-2006, 02:57   #11
iLHAN-MANSiZ
Guest
 
iLHAN-MANSiZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Arrow Aşk & İlişkiler (kadını)..!!!

Akrep kadının derin, gizemli bir güzelliği vardır. O, mıknatıs gibi çekici, gururlu ve güvenlidir. Ama O'nun gizli bir pişmanlığı vardır. Erkek olarak doğmamıştır.

Bu açıklamayı duyan Pluto kadınlarının sıcaklığını neredeyse buradan hissedebiliyorum. Dünyada yaşayan bir tek Akrep kadını yoktur ki, tam anlamıyla kadın olmadığını düşünmesin. Eğer bir Akrep kadınına âşıksanız, benim neden söz ettiğime siz de akıl erdirememişsinizdir herhalde Bu kız kesinlikle yeterince büyüleyici ve son derece baştan çıkarıcıdır. Ama ben O'nun erkeğe benzediğini söylemedim ki; kadına yakışmayan bir iş yaptığını da ima etmek istemedim. Sadece, bilinçaltından, erkek olmayı tercih edeceğini söylemek istedim. Daha az kısıtlama-daha çok fırsat. Bu O'nun kendinden bile sakladığı bir sırdır ve açıklaması hoşuna gitmeyecektir.

Akrep kızı mavi botlarıyla pembe botlarını birbirinden ayırdetmeyi öğrendiği anda, pembe botları giymeyi tercih edecektir. Çünkü bu durumu en iyi şekilde değerlerdirmeyi çok iyi bilir. Ancak pembe O'nun doğal rengi değildir. O'nun doğal yapısının gerçek rengi koyu kestane veya koyu şarap rengidir ki, hiçbiri de kadınca renkler değildir. Bununla birlikte, şunu da kabul etmek gerekir ki, O size bunların kadınca olduğunu düşündürebilir. Narin, yumuşak bir kedi yavruşuymuş gibi davranmakta üstüne olmayan bir Akrep kızı tanıyorum. Öyle mutlulukla mini mini mırıldanır ki, erkeklerin çoğu O'nun siiper kadınca bir Balık kızı olduğunu tahmin eder. O'nun tuzağına düşerler ve sonra üzgün ama daha akıllı olarak uyanırlar. O hiç de bir kedi yavrusu değildir.

Akrep kadınları, sevgili, eş ve anne rollerini üstlendikten sonra bu rollerin içine sıkışıp kalan hemcinslerine karşı küçük gören bir nefret duyarlar. Bir Pluto kızı kadınlık görevini kusursuz bir şekilde yürütürken karşısındakine hükmetme arzusunu kontrol altında tutacaktır ve bu işi daha erkekçe olan Koç, Aslan ve Yay kızından daha ustalıkla yapacaktır; en azından flört döneminde... Hiçbir şeyden haberi olmayan erkek, ayakkabılarındaki pirinçleri silkeleyip gözlerindeki hayal perdesi kalktığı zaman kötü bir süprizle karşılaşınca bazı olaylar çıkabilir. Mars kadınının aksine, bir Akrep kızı davranışlarım kontrol altına alıp, ekzotik bakışlarının ağır parfümüyle bir erkeği manyetize ederek, çakmağıyla sigarasını yakmasına izin verecektir. Bu, sert hareketlerle kibrit çalap kendi sigarasını kendisi yakarak dumanı erkeğin yüzüne liflemekten çok daha seksi bir davranıştır ve O bunu bilir. O, çok daha fazlasını da bilir. Başka bir kız paldır küldür koşarak kollarınızın arasına atılabilir ve aşkını çanların tepesinden haykırabilir. Akrep kızı, baştan çıkarıcı bir tavırla size doğru ağır ağır yürür ve sessizce mesajını verir. Şaşırtıcıdır ama, bu kadınlar blucinlerin veya basketbol pabuçlarının içinde bile baştan çıkarıcı görünebilirler. Belki de o kısık sesi bu imajı yaratmaktadır. Gelecekteki kocası kendisine kur yaptığı sürece sürekli beyzbol kepi giyen (gerçekten), ve zamanının çoğunu maç tahminleri konuşarak geçiren bir Akrep kızı tanıyorum Gene de Mata Han kadar baştan çıkarıcıydı ve adamı elde etti. (Her zamanki gibi, adam hipnotize olmuştu).

Onun uzun kirpiklerini süzerek, körü körüne bir tutkuyla size tapınacağını sanmayın. Akrep kadınlarının çoğu kısa kirpikli erkek Ayşe'lerdir. Ayrıca, kafanızın içini apaçık okuyabilen o güzel, gizemli gözlerle, O'nun fazla bir süse de ihtiyacı yoktur. Başka bir kızı kendinden geçirecek olan romantik bir sözü O'na fısıldarsanız, keskin, delip geçici bir bakışla gerçek niyetinizin ne olduğunu görecektir. O, insan kılığında bir röntgen makinesidir, bu yüzden O'nunla flört etmeyin, işten söz etmiyorsanız O'nun zamanını harcıyorsunuz ve ona hakaret ediyorsunuz. Bir Akrebe hakaret etmenizi hiç tavsiye etmem. Sağlıklı birşey olmaz. Ne demek istediğimi bilmiyorsanız, bilen birine sorun. Size tüylerinizi diken diken edecek bazı hikayeler anlatabilir.

Çok iyi biliyorum ki, bu tehlikeli 'femme fatale' ürkek tebessümü, kibar tavırları ve melek gibi sesiyle, öç alma, misilleme gücünü gizleyebilir. Ancak, astrologların böyle şeylerin üstünde olması beklenir. Sizin için durumun farkında olmak daha önemlidir. Ne de olsa, O'nu ehlileştirecek olan-ya da kendini O'na karşı koruyacak olan (hangisiyse) sizsiniz. Belki de her ikisi birden.

Emin olabilirsiniz ki, cennette, içindeki ateşi, Pluto heyecanlarını, sürekli olarak kontrol altında tutan bir Akrep kızının, bu kontrolü kaybedince kapıldığı öfkeye benzer bir öfke kesinlikle yoktur. O, zorbalık eden, karşısındakine hükmeden, alaycı ve soğuk bir kadın olabilir sonra da 500 derece Fahrenheit sıcaklığında kızgın bir fırına dönüşebilir. O, zehir gibi acı bir kinle nefret edebilir ve şiddetli bir tutkuyla sevebilir. Öfkeli bir ölüm meleği gibi çığlık atabilir ya da sevecen bir kumru gibi fısıldayabilir. Emin olabileceğiniz bir şey var-o hiçbir zaman kendi halinde renksiz bir insan değildir.

Akrep kadınında, omurganızdan yukarı doğru buz gibi titremeler meydana getiren şaşırtıcı bir yetenek vardır. Bu, kara büyünün garip bir şeklidir ve O bunu öyle ustaca başarır ki, gerçek bir büyü gibidir. Bir kez gözleriniz Onunkilerle karşılaştıktan sonra, artık kaçma şansınız pek yoktur. O esrarlı altıncı duyusuyla, gelecekteki eşini çoğunlukla ilk bakışta tanıyabilir, ve her nasılsa, bu sezgisini ânında karşısındakine geçirebilir. Siz buna iki tepkiden birini göstereceksiniz. Ya O'nun büyüsüne kapılacaksınız ve başınız dönerek teslim olacaksınız, yahut da korkudan ödünüz patlayacak ve imdat diye bağırarak kaçmak isteyeceksiniz. Aceleniz ne?

Biraz bekleyin. Yaşamın ne olduğunu anlayabilirsiniz. O biliyor. Size de öğretecek. Sizi o garip bakışa değer bularak koltuklarınızı kabartacak. Bir Akrep kadını erkekteki zayıflığı hoş göremez. O, erkekte yükselme hırsı ve cesaret arar. O, kendisine egemen olan ve gizli kişiliğine zarar vermeden kendisini gururlandıran bir eş ister. Bu erkeğin güçlü, erkekçe ve ortadan daha yakışıklı olması gerekir. Bu erkekte, kendi mükemmel zekasına uygun yüksek derecede bir zekâ ve geçici olmayan soyut, filozofça bir bilgelikle tanışıklık arar. Aklınızı başınıza toplayın ve yüzünüz gülsün. Tanıdığınız herkes, O'nu kendinize baktırdığınıza göre, oldukça süper bir erkek olduğunuzu düşünecek. Kadınlar da, erkekler de. iyice düşünürseniz, bu size yeni ufuklar açabilir. Kişisel saygınlığınız, O'nu tanımadan öncekine göre birden bire yükselecek.

Bir kez Akrep kadınıyla yakınlaşmayı başardıktan sonra eşsiz ve olağanüstü bir erkek olduğunuza inanabilirsiniz. Şundan da emin olabilirsiniz ki, O'nun size duyduğu aşk, başka hiç kimseninkine benzemeyecek bunu birkaç şekilde düşünebilirsiniz. O'nun yaşamındaki en önemli şey siz olacaksınız. Tipik bir Pluto kızıysa, sadakatle size destek olacak ve ihtiraslı sevgisiyle sizi memnun etmeğe calışacaktır. Eğer memnun edilmesi çok zor bir insansanız; düş kırıklığını, ilgisizliğinizi fethetmek için yaptığı ihtiraslı girişimlerle gösterecektir.

'İhtiraslı' sözcüğü herhalde gözünüzden kaçmamıştır. Erkeklerin çoğu Kasım kadınlarının ihtirası konusunda heyecan verici söylentiler duymuşlardır. Doğrudur. O, ihtirasla dolup taşan; bununla birlikte, ihtirasını yabancılara karşı takındığı soğuk, buz gibi tavırlarla sıkı bir kontrol altında tutar ve yüzeydeki sakinlik siyah kadifeyi anımsatır.Ancak erkekler, ihtirası doğrudan doğruya romantik davranışa bağlamaya pek meraklıdırlar. Bu onun sınırlarını çok daraltmak olur; oysa Pluto'ya göre bu sözcüğün kapsamı çok daha geniştir. Bu sözcük Akrep kızının dokunduğu herşey hakkındaki duygularım içerir. O, hiçbir-$eyle hiçbir zaman üstünkörü ilgilenmez. O'nun ilgisiz ve dikkatsiz olması olanaksızdır. O'nun için, bir oyunu, bir kitabî, dini, mobilyaları beğenmek, sevmek ya da beğenmemek, sevmemek diye birşey yoktur. Ya nefret eder, ya da heyecanla tapınır. Her iki şekilde ihtiraslı bir duyguya kapılmazsa, o zaman tümüyle ilgisiz kalır. Gene de, bu duygusal faunalar geçtikten sonra sanki hiçbirşey olmamış gibi her zamanki sakin havasına bürünür, küçük ya da büyük her nükleer patlamadan sonra çevresini saran sükunet havasıyla, en azından dış görünüşüyle, huzurlu bir insan olur. Çılgınca öfkesi geçtikten sonra kayınvalidenizi, bütün bu tabaklan kıranın, ve bütün bu perdeleri lime lime parçalayanın gerçekten kendi kızı olduğuna inandırmak çok zor olacaktır, insanlar size alçak bir kadimisiniz gibi bakabilirler. Siz ne dernek istiyorsunuz yani? Ayıp, ayıp; şu sakin, dengeli, kontrollü güzel kızı böyle bir çılgınlıkla suçlamağa utanmıyor musunuz? Ama üzülmeyin, ben size inanıyorum ve sizi anlıyorum; eğer bir yaran olursa.

Böyle harika erdemleri olan bir insanın, kusurları da az olmaz, bilirsiniz. Bu nedenle, siz O'nun iyi yanlarını düşünün. Pekâlâ öyle ise, O'nun iyi yanlarım başınızdaki şişlik geçtikten sonra düşünürsünüz.

O, bilinmeyenleri araştırmaya meraklı olduğu için, görünüşüne bakılırsa önce şu yasak meyvanın peşine düşmüş gibidir, gözlerindeki o derin, garip ifade de bu izlenimi güçlendirmektedir. Akrep kızının, yaşamı tanıma çabalan içinde bazen tehlikeli sularda dolaştığı doğrudur, içinde en küçük bir korku izi olmadığından (eğer Ay'ın etkisiyle, isimsiz korkularla dolu değilse) bu araştırma meraki O'nu gerçekten bazı tekin olmayan dolaşık yollara, sürükleyebilir. Ancak, tipik Akrep her keşfin içinden hâlâ sağlam ve temiz olarak çıkacaktır. Eğer bu gezintilerin ruhunu kirletmesine izin verirse, Pluto O'nu.korkunç bir pişmanlık ve suçluluk duygusuyla cezalandırır, gene der çok güçlü karakteri sayesinde, Anka kuşu gibi, deneyimlerinin külleri arasından tekrar dirilip kalkmayı başarabilir, Kahlil Gibran'ın yazılarında, Kötülüğün ne olduğu konusunda sorulan bir soruya Peygamber şu yanıtı verir: "Size içinizdeki iyilikten söz edebilirim, Kötülük'ten değil. Çünkü kendi açlığının ve susuzluğunun cezasını çeken iyilik olmasaydı, Kötülük olur muydu? iyilik acıktığı zaman en karanlık kovuklarda yiyecek arar ve susadığı zaman en durgun pis sulan bile içer." Akrebin kusursuz bir tarifi.

Akrep kızı, milyonlarca insan zaafının meraklı bir seyircisi olabilir, ve bilgi edinmek için çeşitli deneyimleri tatmış da olabilir. Ama, anlaşılmaz bir şekilde bütün araştırmalarından sapasağlam çıkabilir ve gene de tanıdığınız her kadından daha üstün olabilir. O, birçok sır saklayabilir. Akrebe itiraf edilen, açıklanan şaşılacak sayıdaki karanlık davranışa karşın, O kendi iç yaşamını şöyle özetler: "Özeldir-Yaklaşmayın." Sırlan dinlemeyi sever, ama kendisine verilen sırlan hiçkimseye söylemez, hattâ size bile (doğum haritasında Merküri etkisi yoksa). O'nun kendine ait bir yığın sim olduğunu düşünebilirsiniz, ama sakın onları ağzından almağa çalışmayın. Bu kadında dokunamayacağınız özel bir kısım vardır; Kafasında, ruhunda kesinlikle kendisine ait olan ve hiçkimsenin yaklaşmayacağını bir bölüm. O, dürüst olmayan bir insan değildir, aslında çoğunlukla aşın şekilde dürüsttür, ama gene de her zaman size ve başka hiç kimseye açamayacağı özel düşünceleri ve duygulan vardır.

Bir Akrep kadını güçlü ve değer bulduğu kişilere inanılmaz bir sadakat gösterecektir, ama zayıflık hiçbir zaman O'nun bakışıyla onurlandırılmayacaklardır. O'nun insanlarla ilişkilerindeki vakar, soğuk ve snop görünmesine neden olabilir. Bir bakıma, kesinlikle öyledir de; çünkü kendine özgü, başkalarına kapalı bir 'kast' sistemi uygulanmaktadır, ve bu tavrı Aslan ve Oğlak kardeşlerininkinden daha belirgindir. Tüm Akrepler arkadaşlıklarından çok seçicidirler. Değerli arkadaşlarını ömürleri boyunca bırakmazlar; sığ, basit ve değersiz kişilerle kurulan dostlukları dondururlar. Akrep kadının yapısında doğuştan büyük ölçüde azim ve kararlılık vardır, istediği her zaman, içki ve uyuşturuculardan, kendisini mahveden acımasız kin ve intikam duygularına, tehlikeli depresyonlara kadar, tüm aşırılıkların üstesinden gelmek için yapısındaki bu azim ve kararlılığın yardımına başvurabilir. Er ya da geç, şu ya da şekilde bilinmeyen âlemi araştıracak, eski zamanlara ait bilinmeyenlere ve görünmeyen dünyalara saygı duyacaktır. Bununla birlikte Akrepler bir yaşam süresi içinde ateşli bir dindarlıktan tam bir dinsizliğe kadar tüm evrelerden geçebilirler.

Akrep kadınının bir eş sevgisi ve bağlılığı göstermesi için yasal eş olmağa ihtiyacı yoktur. Eğer kontrolünüzün dışında kalan koşullar evlenmeyi olanaksız hale getirirse, gene de sizi sevmeğe devam edecek ve komşuların ne düşündüğüne metelik bile vermeyecektir. Böyle olağanüstü durumların ne düşündüğüne metelik bile vermeyecektir. Böyle olağanüstü durumların çoğunda, birçok yasal evlilikteki sığ ve bencil aşktan daha gerçek ve dürüst bir ilişki vardır. Toplumun iki yüzlülükleri bu cesur kadının güneşi aranmasına engel olmaz. O, kendi yasasından başka yasa tanımaz... O, Pluto kalbinde, "Ölüm bizi ayırıncaya kadar"diye içilen anda, bu yemini mutlulukla mırıldanan gelinlerin yansından daha çok, tam bir anlayışla bağlıdır.

Kendi güçlü kişiliğine karşın, tipik Akrep kızı patronluğu erkekliğine bırakacaktır. Gücü ve çabasıyla erkekliğini gölgede bırakmağa çalışacağına, yeteneklerini amaçlarına ulaşması için O'na yardım etmekte kullanılacaktır. O'nun için, sizin geleceğiniz önemlidir ve evlendikten sonra kendi mesleğini sürdürmekte ısrar etmeyebilir (eğer siz O'nu derin bir şekilde düş kırıklığına uğratmazsanız veya geçici ailevi güçlükler yüzünden ikinci bir işe gerek yoksa). Özel yaşamınızda sizinle şiddetle çatışabilir, ama herkesin içinde sizi ateşli bir şekilde savunacaktır. Hiç kimsenin size kötülük etmesine veya sizden yararlanmasına izin vermeyecektir. Böyle birşeye sizin mutluluğunuz önde gelecektir. Eğer doğum haritasında yükselen burcu veya kendi burcu zıt yıldız etkileri almamışsa, siz istediğinizi elde edinceye kadar dayanmanıza sabırla yardım edecek ve siz amacınıza ulaşmak için çırpınırken sızlanıp yakınmayacak veya huzursuz olmayacaktır. Ancak, yan yolda cesaretinizi kaybederseniz biraz sertleşebilir. Sizin, yeteneklerinizin elverdiği kadar yükselmeğe azmetmenizi isteyecektir. Bundan daha azı, oldukça acımasız alaylarına ve sitemlerine hedef olmanıza neden olabilir; özellikle Merküri etkisi almışsa.

Akrep kadınları, genelde temizlik, zevk ve rahatlık içinde pırıl pırıl parlayan evlerini çok severler. Yemekler zamanında yenir ve her şey kontrol altındadır. Eğer bunun tersi oluyorsa, O'nu çok mutsuz eden birşey var demektir; çünkü O doğal olarak güzelliğe ve sisteme meraklıdır. Tipik bir Akrep kadını için ilkbahar temizliği tatil gibidir. Ne bulabilirim diye her köşeyi karıştırmağa bayılır. Aman dikkat edin, dolapları yerleştirirken eski ceketinizin cebinde parfüm kokulu gizli not bulmasın. Akrep, kuşku duymak için hiçbir neden yokken bile, mantıksız şekilde kuşkucudur. Onun için, sadakatsizliğinizi gösteren gerçek bir ipucu yakaladığı zaman neler olacağını tahmin edebilirsiniz. Mantar biçiminde bir bulut düşünün, aşağı yukarı neler olabileceği konusunda genel bir fikriniz olur. Ne kadar fırsat çıkarsa çıksın, O'ndan kuşkulanmanın hiçbir yaran yoktur; ruhunun derinlerindeki duygularını hiçbir zaman açığa vurmadığı için, O'ndan kuşkulanmayı gerektiren fırsatların sayısı da oldukça kabarık olacaktır. Doğal olarak, bu sizin aklınıza bazı sorular getirebilir. Boğazınıza tıkanan düğümle birlikte o sorulan da yutun gitsin. Çocukluğundan beri sakladığı o kilitli sandık veya çekmece gibi şeylerin haddi hesabı yoktur. Bunları araştırmak sizi hiç bir yere ulaştırmaz. Bunun haksızlık olduğunu tamamiyle anlıyorum. Bunu O da biliyor. Ama bu hiçbir şeyi zerre kadar değiştirmez, işinize gelirse. Ya O'nu böyle kabul eder, ya da bırakır gidersiniz. Siz herhalde O'nu olduğu gibi kabul edeceksiniz; çünkü bırakıp gitmek hemen hemen olanaksızdır. Başka hiçbir şey olmasa bile, ömrünüzün geri kalan kısmında yakanızı bırakmayacaktır. O'nun huylarına alışmak, çıkıp giderseniz mutlaka yakanıza yapışacak olan kâbuslara katlanmaktan daha kolaydır. Hiçkimse bir Akrebi bırakıp gidemez. Gerçekten gidemez. Bunu bilmiyor muydunuz? Bir kez denemiş olanlar size öğretebilir. Ne de olsa, çok özel bir kadına sahipsiniz.

Her ne kadar, aile köklerinin güvenliğine ihtiyacı varsa da, mesleğiniz nedeniyle başka yere taşınmanız gerektiğinde, hiç çekinmeden bu köklerden kopacaktır. O, bir asker veya denizci için kusursuz bir eş, politikacı için gerçek bir mücevherdir. Kafasının içini göremediği hiç kimse, ve gözünden kaçan hiçbir kusur yoktur. Bir Akrep kadını kime güvenebileceğinizi ve kimlerden sakınmanız gerektiğini size kesinlikle söyleyebilir. Balık eş de aynı yeteneğe sahiptir; ancak, O, eleştirmeyecek kadar yumuşak ve başkalarının kusurlarına özürler bulacak kadar hoşgörülü olabilir. Akrep kadını öyle değildir. O sivri dilini sık sık kullanmaktan ve acımasızca analizler yapmaktan hiç çekinmez.

Bütçe konusuna gelince, Akrep kadınlarının ne yapacağını asla önceden kestiremezsiniz. Bir tek kuruşu iki oluncaya kadar sımsıkı avucunda tutar, sonra birdenbire bir de bakarsınız ki, akıl almaz derecede savurganlığı tutmuş. Bir tek şeyden kuşkunuz olmasın, îster eski bir pabucun içinde biriktirsin, isterse lüks uğruna harcasın; O, parayı çok sever. Ancak bu kadın prestije çok meraklıdır ve paranın bunu tehlikeye sokmasına izin vermez. Kendi kendinizin patronu olduğunuz ve birgün yetkili bir mevkiye yükselme şansınız olduğu sürece, tercih ettiğiniz belirli bir gelirle yetinecektir. Akrep kadınları yetkiden çok hoşlanırlar ve bunun için pek çok şeyi feda edebilirler. Her ne kadar, kendisi özveride bulunacak ve planladığınız amaca ulaşıncaya kadar çok az şeyle yetinecekse de, sonsuza dek sefalet içinde yaşamağa katlanamayacak kadar mağrur olduğunu unutmayın. Mantıksızca uzun bir süre buna katlanmağa zorlanırsa, son derece huysuz ve hoşnutsuz olabilir. Belirli bir süre sonra ya zorla ailenin kaderini değiştirmeğe çalışacak; ya da, yavaş yavaş gri kertenkelenin karanlık, kederli dünyasına çekilecek; dışardan yoksulluğu kabul ediyormuş ve neredeyse ondan hoşlanıyormuş gibi görünse de, için için son derece dertli olacaktır.

O, herşeyine sahip çıkan bir insandır ama, kendisine sahip çıkılmasını istemez. Erkek ve kadın Akreplerin en kötü huylarından biri de, duygular söz konusu olduğu zaman, kendi görüşlerinden başka hiçbir görüşü anlamak istememeleridir. Bir uzlaşmaya yanaşmak için haftalarca düşünmeleri gerekir. Karşı cinse duydukları doğal ilgi, platonik düzeyde kalsa bile, en az O'nun kadar kıskanç olmanıza neden olabilir. O, herhalde fırsat çıktıkça gördüğü her erkeği büyüleyecek, ve onlar birbirlerini hipnotize ederken, siz oturup seyretmek, zorunda kalacaksınız. Bu, ciddi herhangi bir şeye yol açmaz, ama rahatsız dakikalar yaşanmasına neden olabilir. Bazı patlayıcı anlaşmazlıklara da yol açabilir. Şunu akılda tutmakta yarar var ki, savaşın ateşi içinde, Akrep kızının skoru eşitleme zorunluğunu hissetmesi, genellikle her çeşit çatışmayı kazanmasını sağlar. Son sözü her zaman O söyler. Siz O'na yalan söylerseniz, O da size söyleyebilir. O'na güvendiğiniz için, sabahleyin evden çıkarken O'nu öpmemekte inat ederseniz, O gece yatarken sizi bir ay öpmeyebilir. Annenizin (veya başka birinin annesinin) O'nu yemeklerini eleştirmesine izin verirseniz, Akrep kadını arka arkaya bir kaç Pazar günü onu yemeğe davet etmeyi unutabilir. Bununla birlikte, kasten yapılmadığını bilirse, kaza ile meydana gelen bir incinmeyi affedecektir. Akrebin adalet duygusu, intikam duygusu kadar güçlüdür, insanların çoğu bunu unuturlar. O, her iyiliği hatırlayacak ve onun karşılığını size iki katı olarak verecektir. Bunun tersi de olabilir.

Çocuklara gelince, Akrep anne sevgisini pek şefkatle ve açıkça göstermeyebilir ama, çocuklar O'nun derin sevgisini herhalde sezecekler ve kendilerini ruhsal yönden güvende hissedeceklerdir. O, çocuklarının yeteneklerinin farkedilmemesine ve paslanmasına izin vermeyecektir. Onları yüksek amaçlara yöneltmek için saatlerini harcayacak, desteğe ihtiyaçları olduğu zaman, bunu severek sağlayacaktır. Gençlik sorunları ortaya çıktığı zaman, çocuklar karşılarında güçlü ve yardımcı bir anne bulacaklardır; çünkü O'nun insan yapısı konusundaki bilgisi, akıllı bir danışman olmasını sağlar. Onlara güçlükleri kendi gösterdiği cesaretle karşılamalarını öğretecektir. Ancak onların kusurlarına karşı kör olacaktır. Bu da, eğer zamanında farkedilip düzeltilmezse, doğal olarak birçok dert yaratabilir. O, herhangi bir şekilde çocuklarının mutluluğunu tehlikeye düşürdüğünü sandığı herhangi bir insanı ezecektir. Korkarım bunun içinde kocası da vardır. Kocası çocuklara karşı, olması gerektiğini düşündüğünden daha sert davranırsa, bundan hoşlanmayacaktır.

Akrep kadını, yaşama ihtirası içinde bazen neredeyse sizi boğacak; ama gerçek bir fırtınada, soğukkanlı, sakin mantığı ve çelik gibi gücü bir can kurtaran olacaktır. Büyüsünü garip ve gizli bir şekilde yapsa bile, gözleri size her zaman dürüstlükle bakacak; insan anlayışının ötesinde kaldığı zaman bile bu değişmeyecektir. O, belki biraz tehlikelidir ama, inkâr edilemeyecek kadar heyecan vericidir. Bırakın başka kocalar uçan kızlarla uğraşsınlar. Siz güzel bir büyücünün zorlu gizemini öğrendiniz. O size güzel bir fincan çay hazırlar ve ekmeğinizi kızartırken hiçbir zaman yakmaz. (Yani, hemen hemen) Fincan boşaldığı zaman, bırakın çay yapraklarından falınıza baksın, îsterse-bakabilir. Bunu bilmiyor muydunuz? Ben size O'nun kendine sakladığı şeyler olduğunu söylemiştim
  Alıntı ile Cevapla
Alt 02-11-2006, 02:58   #12
iLHAN-MANSiZ
Guest
 
iLHAN-MANSiZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Arrow Uyum Analizi..!!!

İkinizde bildiğinizden şaşmadığınız için beraberliğinizin çoğu zamanı üste çıkmaya çalışmakla geçecektir. Bu ilişki aşk değil iş ilişkisi olursa daha başarılı olacaktır.

İkinizde uyanıksınızdır ve yeni işler peşinde koşarsınız. İlişkiye farklı şeyler katarsınız belki de bu yüzden birbirinize ilgi duydunuz.

Koç burcu hırslı, yeni fikirler ve gerçekleştirmeye çalıştığı hayellerle doludur. Bazen onun pratik olmadığını düşünürsünüz, bu konuda haklısınız. Koç pratik değildir ve detaylara inmez. Onun evrende- ki rolü başkalarını etkilemektir. Koç burcu kısıtlanmaya gelmez. Hem fiziksel hem kafaca kendini aşmaya çalışır. İkinizde Mars tarafından yönetilirsiniz ama Akrep burcunun bir yöneticisi daha vardır o da Pluto'dur. Mars ise hareket gezegenidir ve savaşçıyı temsil eder. Bu yüzden ikinizde çok cesursunuz. Koç ateş elementidir, siz ise su. Siz ondan daha derin duygulara sahip, sezgileri güçlü bir kişisiniz ve cesaretinizi farklı şekilde ifade edersiniz.

Koç burcunda sizin derin duygularınızın kırıntısı bile yoktur ve bu yüzden kafanız karışır. O yüzeyde yaşar, siz ise başka insanların duygu ve motivasyonlarının derinine inersiniz.

Davetten davete koşturup duran, hoş sohbet Koç insanı sizi yoracaktır. Siz yenilenmek için arada bir yanlız kalmak isterken o yenilenmek için başka insanlarla bir arada bulunmak ihtiyacını duyar.

Aşkta bağlılık ve uzun süreli beraberlikler ararsınız o ise sadece anlık yaşar. Biraz sıkılınca da çekip gider. Siz tam sadakat beklersiniz, onun içinse sadakat tutsaklık anlamına gelmektedir.

Siz içe dönük ve tedbirlisinizdir sevgiliniz Koç ise sizi çok ketum bulur. Koç burcunun Balık ya da Yengeç gibi sizi açacak sabrı yoktur. Küsüp somurttuğunuz zaman çekip gidecektir.

Yöneticiniz Mars yüzünden ikinizde oldukça öfkelisiniz. Siz kızgınlığınızı bastırırsınız uzun bir süre yüzeye çıkmayabilir ama patladığınız zaman korkunç olur. Hiç olmazsa biriniz daha sabırlı olsa ilişkiniz için iyi olacaktır. Sizin ya da sevgilinizin yıldız haritasında su ve toprak burçları yoksa bu ilişki ikinizinde sinirlerini yıpratacaktır.

Yatakt ki ilişkiniz çok ateşli olacaktır. İkiniz de güçlü cinsel güdülere sahipsiniz. Siz aslında uysal bir eş istersiniz. En başta ilişkiniz çok heyecanlı olacaktır ama bu heyecan geçtikten sonra aranızda duygusal bir bağ olmadığını fark edebilirsiniz.

Koç'un sizinle aynı duygu yoğunluğuna sahip olmadığını ve size rakip gibi davrandığını hissedeceksiniz. Siz kontrol altına almak istersiniz Koç ise hep isyan eder.

Bu ilişki Everest'e tırmanmak kadar zor olacaktır, ancak onu çok seviyorsanız başarabilirsiniz. Belki de yükselen ya da ay burçlarınız farklıdır. En iyi özelliklerinizden biri olan sezginizi ilişkinizdeki günlük zorlukları yenmede kullanabilirsiniz.

Akrep ve Boğa

Boğa insanı ile tencere kapak kadar birbirinize uygunsunuz. Zıtlıklarınızla birbirinizi tamamlarsınız. Boğa burcu toprak elementidir, siz ise su. Beraberliğiniz çok verimli olacaktır.

İkinizde Koç ya da Terazi burcu gibi aşırı sosyal değilsiniz. Evde oturup, müzik dinlemekten, birlikte film seyrederken şarabınızı yudumlamaktan büyük keyif duyarsınız. Ondan sonra yatak odanıza çekilirsiniz.

İkinizin de sekse sağlıklı bir yaklaşımınız vardır. Sizler için haftasonu demek sabahtan akşama kadar yatakta iyi vakit geçirmek demek olabilir. Birbirinizin cinsel ihtiyaçlarına o kadar iyi cevap verirsiniz ki, ikinizde fiziksel ve duygusal olarak tam tatmin olursunuz. Boğa burcu sabırlıdır ve tam sizin hoşunuza gidecek şekilde yavaş hareket eder.

Boğa insanının sekse yaklaşımı aynı iyi bir yemeğe yaklaşımı gibidir.Acele etmeden, tadını çıkararak yavaş ve kusursuz bir biçimde hareket eder. Siz Akrep karşınızdakinin ruhunun derinliklerini keşfetmek istersiniz. Onun böyle bir ihtiyacı yoktur ve açık bir insandır, bilmek istediklerinizi anlatacaktır. Bu da sizin işinize gelir siz zaten onu merak eder (özellikle ilk başta ) ve kendinizden bahsetmek istemezsiniz.

İkinizde sahiplenici ve kıskanç olduğunuz için birbirinizi anlarsınız. Sizin öfke nöbetleriniz sırasında, sabırlı Boğa alttan alarak sizin de kızgınlığınızı geçirecektir. Boğa'da, siz de değişikliklerin zaman kaybı olduğuna inanırsınız ve düzenli bir hayat istersiniz.

Sadakat bu ilişkide çok önemlidir. İkinizde sürekli yeni insanlarla tanışmaktan, onlara hayat hikayenizi anlatmaktan hoşlanmazsınız. Uyumlu seks hayatınız yıllarca yakınlığınızı koruyacak, özenli tutumunuz sayesinde birbirinizi cezbetmeye devam edeceksiniz. Bu beraberlik harika olacaktır.

Akrep ve İkizler

Bu ilişki ilk başta uyumlu gibi gözükmese de bir çok yönden hoş bir beraberlik olacaktır. İkizler burcu, sizi dış dünyada olup bitenden haberdar edecek ve kabuğunuzdan çıkarmayı başarabilecektir. Siz en ketum burçlardan birisiniz ve geveze İkizler ile eğleneceksiniz.

Siz gün içinde düşünmek ya da okumak için yanlız kalmak istersiniz. İkizler burcu zamanla, sizin bu ihtiyacınızın ondan ayrı kalmak için değil ama yenilenmek için oldığunu anlayacaktır.

İkizler burcunun güneşi sizin 8. evinize yani seks ve başkalarının parasını temsil eden evinize düşer. Bu sektör zaten Akrep burcu tarafından yönetilmektedir. Belki de bu yüzden İkizler'in hava elementi ile sizin su niteliğiniz iyi bir karışım oluşturmaktadır. Siz ve İkizler burcunun yatırım, harcama ve biriktirme konularında benzer görüşleriniz vardır.

Sekste İkizler yeni şeyler denemek isterken, Akrep denenmiş olanı tercih eder. İkizler'in ilgisini canlı tutabilmeniz için farklı şeyler düşünmeniz gerekebilir. Siz sekste çok usta olduğunuz için endişelenmenize gerek yoktur.

İkizler sevgiliniz sizi ve dünyaya bakışınızı neşelendirecek mizah duygusuna sahiptir. Sizi karamsarlıktan, monotonluktan kurtaracak ve güldürecektir. Bu sihirli , ışıltılı, uçarı İkizler'i yakalayabilirseniz sizi çok mutlu edecektir.

Akrep ve Yengeç

bir Yengeç burcuna aşıksanız size çok uygun birini buldunuz demektir. Bu beraberliğin değeri 10 üzerinden 10 olacaktır. Yengeç insanı da sizin gibi derin duygulara sahiptir ve çok anlayışlıdır. Birlikte zengin ve sıcak yaşantınız olacaktır.

İkinizinde duyguları sık sık değiştiği için bu konuda birbirinize anlayış gösterirsiniz. Değişen duygularınızı izlemek ilginç olacaktır.

Yengeç'te sizin gibi su elementi taşıdığı için o da kuvvetli, içgüdüsel ve yakın bir ilişkiye ihtiyaç duyar. İkiniz arasında siz daha esneksiniz ama o da değişen durumlara uyum sağlayabilir.

Yatakta birbirinizi çok iyi anlarsınız. Yengeç burcu aile istediği ve Akrep burcu da doğurganlığı yönettiği için beraberliğiniz çok verimli olacaktır.Yengeç aynı zamanda besleyicidir, ikinizinde hayal ettiği ev ortamını yaratacaktır.

siz evlenmeden önce karşısındakinin gerçek aşkınız olduğundan emin olmalısınız. Çevrenin etkisi ile ya da başka sebeplerden yanlış insanla evlenirseniz sonuç felaket olacaktır. Siz hayatta sadece bir kere aşık olunduğuna inananlardansınız.

Yengeç burcu için güzel yemekler pişirmek aşkının bir ifadesidir.Birlikte mutfağa girin, yemek pişirin, birbirinize yedirin ve sevişin. İyi eğlenceler ! Sizi güzel günler bekliyor , Yengeç burcunu sakın bırakmayın.

Akrep ve Aslan

Bu en tuhaf ilişkilerden biri ama her zaman da iyi gitmiştir. Denemeye değen aynı zamanda çok emek isteyen bir beraberliktir.

Siz su elementisiniz , Aslan burcu ise ateş. Olabilecek en kötü karışım olmasına rağmen gene de iyi sonuçlanabilir.

Bu beraberlikte korkunç kavgaların yanı sıra kahkaha ve eğlence eksik olmayacaktır. Akrep burcu ve Aslan burcu birbirlerine hayrandır.Hayatları zengin ve renkli olacaktır.

Akrep yoğun duyguların insanıdır, derinden ve çok sevilmek ister. Aslan burcu ile bu dileğiniz gerçekleşecektir. Aslan'ın büyük ve cömert bir kalbi vardır ve herşeye kollarını açarak canı gönülden yaklaşır.

Akrep insanı kontrol altına almak ister, Aslan ise kraldır. Daha en başından güç savaşına girersiniz. İkinizde güçlü karakterlere sahipsiniz ve sabit fikirlisiniz. Bu ilişki kolay olmayacaktır.

Aslan burcu hayatınızın aşkı olabilir. Günlerinizi mutlulukla, yoğun ve canlı duygularla dolduracaktır.Bu ilişkiye evet diyoruz.

Akrep ve Başak

Başak burcu sevgiliniz sizin için iyidir. Başak sabırlı, nazik,üretkendir ve sizden çok şey beklemez. Siz kontrol altına almak istersiniz bu sizi çok mutlu edecekse Başak buna izin verebilir.

Başak burcu biraz utangaçtır. Sizin nazik ve güçlü aşkınız onu çok heyecanlandırır. Sizin duygu çalkantıları ile dolu fırtınalı hayatınıza sağlam bir temel ve düzen getirecektir. Sizi sakinleştirecek, yabani yönlerinizi yumuşatacak, sizi telkin ederek hayatınıza pratik çözümler getirecektir. Başak sizinle rekabete girmeyecek ve sizi para konusunda sıkıştırmıyacaktır. Birlikte sahip olduklarınızla mutlu olacaktır.

Başak düzenli ve çalışkandır siz de öyle olduğunuz için ona çok saygı duyarsınız. Onu konuşkanlığı sessiz Akrep burcuna bazen fazla gelebilir. Çoğu zaman da Başak burcunun eleştirilerini iyi karşılamazsınız ama yine de en azından birinizin iletişim kurabilmesi iyidir. Bazen olmak istediğimiz insan tipi ile evleniriz.

Yatakta ki ustalığınız Başak insanına çok zevk verecektir. Başak çok seviyelidir bu yüzden en başta çok vahşi davranmayın, sizi yanlış anlayabilir. Zaman için de size güvendikçe arzuladığınız şehvet ve duyarlılıkla size cevap verecektir. Siz duygusal olarak aşırı uçlarda gezinirsiniz. Başak burcunun ise aşka ve hayata yaklaşımı daha gerçekçidir, ayakları yere sağlam basar. Zamanla onun bu yaklaşımı size çok cazip gelecektir.

Akrep ve Terazi

siz derin derin duygularla dolusunuz, Terazi ise akılcı ve analitiktir. Siz yanlızlığı seversiniz, Terazi ise aşırı sosyaldir. Terazi ile gerçek aşkı bulabilecekmisiniz ! Belki, ama biraz zorlanarak.

Terazi burcunun sürekli sosyal olma ihtiyacı inirlerinizi bozabilir. Onun neden sürekli dışarıda ya da telefon başında olması gerektiğini anlayamazsınız. İşin kötüsü Terazi hep yanında olmanızı isteyecektir. Terazi evlilik burcudur, çift olmak ister ve eşi yanında yokken özlem duyar.

Bazen Terazi'nin yanında olsanız bile düşüncelerinizle uzaklarda olabilirsiniz. Terazi sizi kabuğunuzdan çıkarmak ve sürekli sohbet etmek isteyecektir. Ağzını bıçak açmadığı geceler Terazi buna zor dayanacaktır. Bütün bu karmaşa sizin gibi mahremiyetine düşkün, içe dönük bir insana klostrofobik etki yapacaktır.

Terazi burcu ilişkinizde, bazı konularda kontrolü eline almak ister. Eğer bu konular sizin de yönetmek istediğiniz konulardansa sürtüşme çıkacaktır. Terazi her konuda adalet ve eşitlik ister bu da size itici gelecektir. Kabul etmelisiniz ki bazen ne olursa olsun, dediğinizin itirazsız olmasını istersiniz.

Duygularınızla ve davranışlarınızla ilgili açıklama yapmak istemezsiniz. Sizin için bunları ifade etmek yeterlidir, Terazi için yeterli değildir. Sizin görüşleriniz her zaman net ve kesindir, Terazi'nin neden kararsız olduğunu anlayamazsınız.Terazi son kararını vermeden olabildiğince çok bilgi edinmek ve düşünmek ister.

Yatakta herşey harikadır, belki bu yüzden sizi bu kadar çekmiştir. Terazi sevgiliniz seviyeli, zarif ve açık görüşlüdür. Terazi Venüs tarafından yönetilir siz ise Mars tarafından. Aranızda astrolojik olarak güçlü bir çekim vardır. Bu iki gezegen gökteki sevgililer olarak tanınır ve çok uyumludurlar özellikle Terazi burcunun kadını Akrep tarafından baştan çıkarılmak ister. Akrep burcu kadını ise Terazi erkeğini baştan çıkarır.

Temelde tamamen farklı hayat tarzlarınızla başa çıkmalısınız. Terazi sizinle birlikte iken, (gitgide daha çok yanlız dışarı çıktığından) kendini yanlız hissedecektir. Mutsuz olduğu için de Akrep burcunun sadakata verdiği önemi takmayacaktır. Terazi insanını yanlız ve mutsuz bırakırsanız teselliyi başka birinin kollarında arayacaktır.Tarzınızı değiştirmeniz gerekiyor. Onu gerçekten seviyorsanız herşey mümkündür.

Akrep ve Akrep

Astrolojik olarak Akrep burçlarının birlikteliği muhteşemdir. Yataktan hiç çıkamayabilirsiniz. Beraberliğiniz atom bombası kadar güçlüdür. Bu ilişki güçlü ve iyidir. İkinizde fiziksel ve duygusal olarak çok etkiliyicisiniz. Duygularınız kuvvetli ve derindir. Birlikte etrafınız aşkınızla çevrilecek ve dış dünyadan soyutlanacaksınız.

İlişkinizdeki sorun ikinizin birden sahiplenici ve kıskanç oluşudur. İlişkinizin başında birbirinizi yakından takip edersiniz. Karşınızdakine belli etmeden onu yakından tanımaya çalışırsınız. İlişkide bu şekilde bir yere varamazsınız.

Öbür yarınızı buldunuz! Akrep sevgiliniz sizin içgüdülerinizi ve hassas noktalarınızı iyi bilir. İkinizde güçlü ve sevecen duygulara sahip olduğunuz için beraberliğiniz duygusal olarak da çok güçlü olacaktır.

Bu ilişkide konuşmadan sadece gözlerinizle bile anlaşabilirsiniz. Kaçamak bir bakış bile birbirinize sayfalarca bilgi vermenize yeter.

Durmayın! Bu hayatınızın aşkı olabilir. Siz yoğunluk istiyorsunuz ve sevgiliniz de buna sahip

Akrep ve Yay

Bazen en ilginç ilişkiler zıtların birbirini çekmesi ile başlar. Siz kuvvetli, bir bakışta karşınızdakinin gizli niyetlerini anlayabilen, kurnaz ve gerçekçisiniz. Yay ise iyimser ve kolayca etki altında kalabilen birisidir. Bu zor bir beraberlik olacaktır. Siz Akrep sabit, su elementisiniz ve değişken, ateş elementi Yay insanına aşık oldunuz. Eğer ilişkinizin hemen başında sizin su özelliğiniz onun ateşini söndürmemişse devam etme şansınız hayli yüksektir.

Yay burcu entelektüeldir, sizin gibi derin duygu ve tutkulara sahip değildir, güçlü sezgileri de yoktur. Akılcı ve objektifdir. Siz gerçeklerin yanıltıcı olduğunu bilirsiniz ve içgüdülerinize güvenirsiniz.

Yay gevezedir, ( hangi tarafı tuttuğu önemli değildir ) entelektüel tartışmalara bayılır. Sizin için bu tip tartışmalar yıpratıcı ve gereksizdir. Yay burcu discovery kanalını izlemeye bayılır. O, Afrika'ya gitme hayalleri kurarken siz evinizde koltuğunuza uzanmayı hayal edersiniz. Siz bir cinayet filmi ya da playboy kanalı seyrederken Yay hoşnutsuzluk içinde odayı terk edebilir.Televizyon uzaktan kumandasını çekiştirip dururken kavga başlar.

Daha kötüsüde var. Siz su burcu olduğunuz için hassasınız, Yay ise acımasızca dürüsttür ve sözünü sakınmaz. Onun yorumları sizi yıpratır. Siz yapıcı, düşünceli yorumlara açıksınız ve Yay'ın bu tutumu tüylerinizi diken diken yapar.

Siz evlenmek istersiniz, Yay hazır değildir. Onun her zaman yapması gereken önemli işleri vardır ve evliliği hiç durmadan ileri bir tarihe atar. Seksüel olarak komplike değildir. Hafif dokunuşlar ona yeter sizin gibi yoğun değildir.

Yay'ı çok seviyorsanız hemen pes etmeyin belki yıldız haritanızda uyumlu başka gezegenler vardır. Özellikle yıldız haritanızda hava ve ateş burçları çoğunlukta ise anlaşmanız kolay olacaktır. En iyisi gelecek için plan yapmadan birbirinizi iyi tanıyın. Belki de bazı çifleri uzaklaştıran farklılıklar size ilginç gelecektir.

Akrep ve Oğlak

Bu beraberliğe dört yıldız verebiliriz. Oğlak sevgilinizin büyük kariyer hedefleri vardır ve siz onu iyi anlarsınız. Siz Akrep çok takıntılı olduğunuz için takıntısız insanları anlayamazsınız. Sevgiliniz Oğlak burcunu memnuniyetle destekler ve ona finansal yatırımlar ya da iş ile ilgili akıllı tavsiyelerde bulunursunuz.

Güvenlik sizler için önemlidir bu konuda görüşleriniz aynı. Siz kurnazlığınız ve sezgileriniz sayesinde özellikle işle ilgili anlaşmalarda başarılı olursunuz. Sevgiliniz Oğlak insanına bu konuda yardımcı olabilirsiniz. Onun gerçekçi oluşu ve ayaklarını yere sağlam basması hoşunuza gider bu özelliğinden dolayı ona duygusal olarak bağlanabilirsiniz.

İşkolik Oğlak burcunu arada bir ofis dışına çıkarmanız onunda hoşuna gidecektir. Seksi Akrep için bu zor olmayacaktır. İkinizde seksüel olarak aynı frekansta olduğunuz için duygusal ve fiziksel olarak çok tatmin olacaksınız. Toprak burçları vücutları ile barışıktırlar, dokunma duyguları da gelişmiştir bu yüzden şehvetlidirler. Toprak burcu Oğlak ile mutlu olacaksınız.

Oğlak sevgilinizin sizin ruhunuzun derinine inebilecek kapasiteye sahip olmasını isterdiniz. Unutmayın ki çok az burç bu derinliğe erişebilir. Siz derin ve yoğun duygulara sahipsiniz. Oğlak burcu sizin gibi olmasa da sizinle hissettiklerinden çok mutludur ve tüm duyguları ile karşılık verecektir.

Oğlak insanına olan aşkınız derinleştikçe karşılığında ondan tam sadakat beklersiniz. Oğlak burcu tam istediğiniz gibi size bağlanarak, sadık olacaktır.

Oğlak sevgiliniz toprak siz ise su elementisiniz. Bu karışım ile hayatınız da harika yeni başlangıçlar olacaktır. Devam edin!

Akrep ve Kova

Kova'nın zekası ve parlak geleceği sizi baştan çekmiş olabilir gene de bu ilişkinin sürmesi çok zordur. Kova burcu duygusal değildir ve fazla bağlanmaz. Siz ise tam tersi sıcak duygulara sahipsiniz ve birlikte olduğunuz insanla çok ilgilisinizdir. Kova insanı sizin bu tutku ile karışık ilginiz karşısında ne yapacağını bilemez. Kova burcu soğuk ve objektif olarak tanınır. Siz onun nasıl bu kadar duygusuz olabildiğini merak edersiniz. Buna karşılık Kova insanı sizin neden gözünüzle gördüğünüze değilde sezgilerinizle hissetiklerinize inandığınızı merak eder. Ona bunu açıklamak zorunda olmanız sizi sinirlendirecektir.

Siz sahiplenmeye kalkışırsınız fakat Kova burcu özgürlüğüne düşkündür ve hiç bir şekilde kısıtlanmaya gelmez. Uranüs tarafından yönetilen Kova alışkanlıklardan nefret eder. Siz ise alışkanlıklarınıza bağlısınız bu sayede fazla düşünmeden günlük hayatınız devam eder. Ev hayatında Kova sizi çıldırtabilir hiç bir şekilde ev düzeninize uymayacaktır. İkiniz de sabit burç olduğunuz için fikrinizi değiştirmezsiniz. Sürekli çekişip dururken neden birlikte olduğunuzu düşünürsünüz.

Bu ilişkiye siz duygu yönünden, Kova burcu ise entelektüel açıdan katkıda bulunacaktır. Başta Kova'nın soğuk görüntüsü size heyecan verecek ve onu çözmeye çalışacaksınız. Bir süre sonra ise daha sıcak ve yakın bir ilişkinin özlemini çekmeye başlayacaksınız.

Bütün bunları okuduktan sonra hemen pes etmeyin belki de yıldız haritanızda uyumlu başka gezegenler vardır. Bu yorumlar sadece güneş burçları için geçerlidir. İkinizde çok farklı olduğunuz için çok çaba göstermelisiniz aynı zamanda bu farklılıktan dolayı birbirinizden çok şey öğrenebilirsiniz.

Akrep ve Balık

Cennetten çıkma bir beraberlik! İkinizde su elementisiniz bu yüzden Balık burcuna kendinizi çok yakın hissedebilirsiniz. Bu ilişki kalben ve ruhen çok tatmin edici olacaktır. Balık burcu sizi çok az insanın anlayabileceği kadar iyi anlar.

İkinizde hassas ve romantiksiniz. Bazen hiç konuşmadan anlaşırsınız. Balık burcunun sezgileri o kadar güçlüdür ki kendiniz bile farkına varmadığınız duyguları anlar. Sizi ne zaman kendi haline, bırakması gerektiğini ne zaman kabuğunuzdan çekip çıkarması gerektiğini bilir. En suratsız, çekilmez zamanlarınızda bile anlayışlı olarak size destek olacaktır. Balık burcu başkalarının sorunlarına çare bulan bir burçtur. Sizi hiç incitmeyecek, duyarlılığı ile sizi büyüleyecek ve rahatlatacaktır.

Balık burcu değişken burç olduğu için esnektir. Siz değişikliklere direnirken o her koşula adapte olabilir. Her türlü zorluk karşısında sizi ileriye doğru destekleyecek ve yaratıcı çözümler getirecektir. Karşılığında ise siz sabit bir burç olarak onun ihtiyacı olan sağlam bir temel ve altyapı sağlayacaksınız.

Balık yönetmek istemediği için çoğu zaman istediğinizi yapmanıza izin verecektir. Siz ise zaten kontrolü elinizde tutmak istersiniz.

Seks ikiniz içinde harika olacaktır. Sadece çok gelişmiş ruhlar arasında var olan bir seviyeye çıkabilirsiniz. Balık burcu için seks, aşkın en değerli ve güvenilir ifade şeklidir. Eğer Balık sizin onunla aynı duygulara sahip olmadığını hissederse sizi terk edecektir. Balık insanını gerçekten seviyorsanız aşkınız size on kat fazlası ile geri dönecektir. Kendi umut ve arzularını sizinkiler için feda edebilir.

Balık burcu hiç bir zaman olaylarla yüzleşmez. Sorunlu bir ilişkide elinden gelen herşeyi yaptığına emin olana kadar kalır. Gitme zamanı geldiğinde ise bir şey söylemeden geri dönmemek üzere gidecektir.

Akrep kendisi hakkında ipucu vermediği halde, Balık sadece sevgilisinin beden dilini ve yüz ifadesini izleyerek onun duygu ve düşüncelerini anlayacaktır.

Balık sevgilinize sıkı sarılın ve kollarınızın arasından kayıp gitmesine izin vermeyin. Sonsuz ve karşılıksız aşkının farklı yönlerini keşfetmekten bıkmayacaksınız.
  Alıntı ile Cevapla
Alt 02-11-2006, 02:59   #13
iLHAN-MANSiZ
Guest
 
iLHAN-MANSiZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Arrow Para Analizi..!!!

Karmaşık ve gizemli akrep tuhaf işlerin ustasıdır. Bu tilkilerin ne yaptığını asla anlayamazsınız.iyi birşeyler olduğunu düşünün sadece.inatçı kimlikleri ve çelik kadar kuvvetli sinirleri onları her türlü krizin altından kalkabilecek biri yapar. Çok güçlü bir kişilik olduklarından çevrelerinde saygı uyandırırlar. Asla bir akreple işkonusunda aşık atmaya çalışmayın. kaybedeceğiniz işin başında bellidir. ölüm, sex ve para üçlemesi onlar için en geçerli olan üçlemedir.

Akrepler paranın mevzu olduğu durumlarda dünyadaki en büyük olurlar. Çoğu akrep ailesinden kalma bir mirasa sahip olsada bir çoğu tam bir tilki gibidir. para onlar için herşeydir. paraları olduğunda kendilerini güvende , özgür, ve kontrolu kendilerinde hissederler. Kontrol güç demektir ve gücü olan her kavganın galibidir.

Mali durumlar akrepler içiin bir oyun gibidir. ne kadar uzun ve ne kadar zor olursa olsun sonuçta kazanacakları sarsılmaz bir inançtır. Amaca giden her yolun mübah olduğunu düşündüklerinden yoldaki rakiplerine acımazlar ve yolda kendilerine yardım edenleri unutmaz vefa borçlarını mutlaka ödemek isterler.

Akrepler yönetim için en uyumlu burçlardan biridir. ayrıca bütçe konusundaki disiplinleri ve işlerini hep garantiye alma güdüleri onları öne çıkaran özelliklerdir. Sonuc olarak akrepler para kazanmayı kolayca becerirler fakat çar çur etmekten nefret ederler..
  Alıntı ile Cevapla
Alt 02-11-2006, 03:00   #14
iLHAN-MANSiZ
Guest
 
iLHAN-MANSiZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Arrow Para Tablosu..!!!

Parasal konularda nasıl davranıyorsunuz? Bu çizelge yıldızlarınıza bağlı olarak mali eğilimlerinizi, kişiliğinizi ve kabiliyetlerinizi gösteriyor.

3 = iyi, 2 = orta, 1 = kötü

Bütçeci 2
Kaygısız 1
Pazarlıkçı 3
Detaycı 2
Tutumlu 3
Cömert 1
Yatırımcı 3
Materyalist 2
Sorumlu 2
Risk Alan 2
Mutasarruf 3
Harcayan 2
  Alıntı ile Cevapla
Alt 02-11-2006, 03:02   #15
iLHAN-MANSiZ
Guest
 
iLHAN-MANSiZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Arrow Sağlık Analizi..!!!

Akrebin sağlık durumu, O'nun tipik karakterini yansıtır. Aşırılıklarla, melankoli veya fazla çalışmayla kendi bünyesini mahvedebilir. Ama kendi iradesiyle onu önemli bir hastalıktan da döndürebilir. Pluto'nun gücü bu kadar sağlamdır. Akrepler pek az hasta olurlar, ama bir kez de olunca, genellikle bu ciddi bir hastalık olur. Uzun bir dinlenme, davranışını değiştirme, alev alev içini yakan gücenikliği bırakarak, huzur içinde durumu kabul etme, en iyi tedavi yoludur. Bunlar işi kendi haline bırakmazlar ve tabii kendileri doktordan ve tüm hemşirelerden daha çok bilirler. Mikroplara ve kazalara en hassas olan bölgeler burun, boğaz, kalp, omurga, sırt, dolaşım sistemi, bacaklar ve bileklerdir. Bunlar yangından, patlayıcılardan, zararlı dumanlardan ve radyosyandan sakınmalıdırlar. Gene de, bunların çoğunun tehlikeyle flört eden işlerin peşinde olduklarını göreceksiniz. Bazen bunlarda kronik burun kanamaları görülür veya herhangi bir nedenle burun ameliyatı geçirirler.
  Alıntı ile Cevapla
Alt 02-11-2006, 03:03   #16
iLHAN-MANSiZ
Guest
 
iLHAN-MANSiZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Arrow Kariyer Analizi..!!!

Su grubunun ikinci burcu: Enerjik, bağımsız, tutkulu, kararlı, sevdikleri ve sevmediklerinde keskin ayırımcı

Yönetici yıldızı: Pluto

Etkisi altındaki ülkeler: Norveç, Suriye

Etkisi altındaki şehirler: Liverpool, New Orleans, Washington DC

KİŞİLİK ÖZELLİKLERİ: Akrebi tanımlayan her sıfat tutku ile bağlantılıdır. Akrep yaşantısının her alanında tutkunun en derinini, en güçlüsünü yaşar .Güçlü karakteri ve manyetik çekiciliği ile tanınmıştır. Gücü iki yönlüdür: İyi olduğu zaman iyinin iyisi, kötü olduğu zaman ise kötünün kötüsü, dehşet verici bir kişiliği vardır. Eleştiriyi en çok seven burç olan Akrep yeteneklerini yaşamın köklerine kadar inerek her türlü gizemin sırrını çözmek için kullanır. İnsanlar Akrebi ya çok severler ya da nefret ederler. Çok az kişi farklı düşünür. Sezgileri çok güçlüdür. Bu burçtan biriyle oyun oynamaya gelmez.

AKREP VE MESLEKLERİ: Akrepler işlerinin son derece önemli olduğuna inanırlarsa çok mutlu olurlar. Boşa kürek çekmek kanlarını durdurur. Gerçeklerle boğuşmayı seçerler. Her şeyi inceleyen bakışları, sorunları çözme yeteneği, onu araştırma, analiz, gizemleri çözme konularına yöneltir. Bu yeteneklerinin bir operatör, dedektif, psikanalist, bilim adamı, avukat, gizemli olaylar araştırmacısı veya bir iş adamı olarak kullanılmasında yarar vardır.

AKREP PATRON: Akrep bir patron anlaşılması kolay olmayan ve birlikte çalışılması çok zor olan bir kişidir. Akrep o iş yerinin en güçlü temel taşıdır, eğer iş görenler bunu saygıyla kabullenemiyorlarsa, sessizce o iş yerinden uzaklaştırılırlar. Güvenilir ve çalışkan elemanlar ister. Belirli bir rutin içinde çalışılmasını ister. Akrepler hata yapmayı normal karşılamaz. Ama Akrep bir patron, bir elemanını gerçekten sevmişse, hizmetinin karşılığını vermek için elinden gelen her şeyi yapacak, elemanının işinden ayrılmasına asla izin vermeyecektir.

AKREP ÇALIŞANI: Bu kişi gayretli ve kazanmaya kararlıdır. Eğer işinde yükselmeyi hedeflemişse mutlaka elde eder. İyi bir Akrep her zaman başarılı olacaktır, çünkü amirleri bunu asla görmezlikten gelemezler. Ona verilen her işin çok önemli olduğu söylenmelidir. Hangi boyutta olursa olsun yetki sahibi olmak hoşuna gidecektir.

İŞ ALANINDAKİ İLİŞKİLERİ

AKREP - KOÇ ORTAKLIĞI: Koç ile Akrep’in tek ortak noktaları savaş yetenekleridir. Tipik bir Koç dinamik, girişimci ve çılgınca coşkuludur. Zayıf yönü sabırsız ve atak davranışlarıdır. Spor ve hız düşkünüdür. Araba ve motosiklet yarışları ilgisini çeker. Ortaklık zararlıdır.

AKREP - BOĞA ORTAKLIĞI:
Su ve toprak ilişkisinden çamur elde edilir. Tipik bir Boğa azimli, mülkiyetçi ve ısrarcıdır. Temel kusurları ise inatçı ve kıskanç olması, değişime karşı koymasıdır .İlgi alanları geniştir. Resim yapıp müzikle uğraşırlar. Boş zamanlarında genellikle ailesi ve eviyle ilgilenir. Ortaklık denemeye değer.

AKREP - İKİZLER ORTAKLIĞI:
Bir Akrep, İkizlerle daha ilk karşılaştığında rahatsız olacaktır. Her nedense bu adamda sinirlerine dokunan bir şey vardır. Eğer Akrep İkizlerle işbirliğinde ısrarlıysa, hoşgörü ve geçimli olmak zorundadır. Entelektüel , hızlı düşünebilen becerikli bir kişi olduğunu aklında tutmalıdır. Zayıf yönü, derinliğine düşünememesi ve dikkatinin dağınıklığıdır. Yenilik peşinde koştuğundan pek çok şeyle ilgilenir ama fazla detaya girmez. Ortaklık risklidir.

AKREP - YENGEÇ ORTAKLIĞI:
Yengeç ve Akrep mükemmel bir karışım ortaya çıkar. Yengeç hayal gücü kuvvetli, hassas ve pratik bir kişidir. Zayıf yönü ise kendine acıması ve canlı hayal gücü nedeniyle zaman zaman kendini olayların kurbanı olarak görmesidir. Ailesiyle, eviyle ve bahçesiyle uğraşmaya bayılır. Bazen koleksiyonculukta aşırıya kaçabilir. Ortaklık faydalıdır.

AKREP - ASLAN ORTAKLIĞI:
Aslan’ın kişiliğini tanıması, onu anlaması gerekir. Ateşli Aslan hassastır, dinamiktir, lükse ve güzelliğe aşıktır. Sıcakkanlılığına Akrep dışında herkes hayrandır. Zayıf yönü aşırı hassas gururu, mali konulara tutarsız yaklaşımıdır. Başarısının sonucunu üç boyutlu görmek istediğinden dünya malına düşkündür. Ortaklık zararlıdır.

AKREP - BAŞAK ORTAKLIĞI:
Zodyak’ın iki eleştirmeni karşı karşıyadır. Tipik bir Başak çalışkan, sistemli ve analitiktir. Zayıf yönü ise eleştirmeyi sevmesi ve detaylara saplantısıdır. Sağlık ve hijyenle ilgilenir. Bisiklete binme ve yürüyüş gibi sporlardan hoşlanır. Ortaklık faydalıdır.

AKREP - TERAZİ ORTAKLIĞI:
Akrep, Terazi ile çalışmaya kararlıysa onu anlamaya çalışması akıllıca olur. Tipik bir Terazi’nin güzellik ve adalet tutkunu oluşunu aklında tutmalıdır. Terazi diplomat ve herkesin çok hoşlandığı bir insandır .Zayıf yönü ise karar vermede zorlanması, tembelliği ve hayır demeyi bilmemesidir. İlgi alanı sanat ve kadınlardır. Ortaklık denemeye değer.

AKREP - AKREP ORTAKLIĞI:
Bir Akrebin kendi cinsinden biriyle ortaklığı çok aşırıya kaçan bir durumdur. Eğer bu ortaklık zorunluysa Akrep kendi kişisel özelliklerini aklında tutarak hareket etmelidir. Tipik bir Akrep ihtiraslı , azimli ve çekici bir kişidir. Zayıf yönü ise kıskançlığının yanı sıra eleştirmeyi sevmesi, güç peşinde olması ve dar kafalılığıdır. İlgi duyduğu her konuda aşırılığa kaçar. Ortaklık risklidir.

AKREP - YAY ORTAKLIĞI:
Tamamen zıt karakterdeki bu iki kişiyi neyin bir araya getirdiğini anlayabilmek çok zor. Ortaklık zararlıdır.

AKREP - OĞLAK ORTAKLIĞI:
Akrep bir Oğlak ile ortak olacaksa Oğlak’ın ağzı sıkı, gayretli ve pratik bir adam olduğunu aklında tutmalıdır. Zayıf yönü karamsarlığı ve depresyona açık olmasıdır .Kendini tamamen işine adadığından ilgi alanları çeşitli değildir; ama müzik dinlemeyi, okumayı, yürüyüş yapmayı sever. Ortaklık denemeye değer.

AKREP - KOVA ORTAKLIĞI:
Her ikisi de çok güçlü ve birbirlerine direnecek yapıda olduklarından bu işbirliğinin sakin bir beraberlik olacağı söylenemez. Kova’nın özelliklerini kısaca tanımak belki barış sağlayabilir. Tipik bir Kova bağımsız, iyi kalpli, yardımsever ve ileriye yöneliktir. Zayıf yönü dava peşinde koşturmaktan kendi özel yaşamını göz ardı etmesidir. En büyük ilgisi insanlarla tanışmaktır. Ortaklık zararlıdır.

AKREP - BALIK ORTAKLIĞI:
Mükemmel bir işbirliği: Tipik bir Balık sempatik, iyi kalpli ve sanat yönü güçlü kişidir. Zayıf yönü kararsızlığı ve gizliliğidir .Zaman zaman kendini dış dünyadan soyutlar ve yeniler. Sanatla yakından ilgilenir. Bir çok Balık yazar, müzisyen veya benzer bir işe heves eder. Çocukları ve hayvanları çok sever. Ortaklık faydalıdır
  Alıntı ile Cevapla
Alt 02-11-2006, 03:04   #17
iLHAN-MANSiZ
Guest
 
iLHAN-MANSiZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Arrow Kariyer Tablosu..!!!

Hangi tür iş sizin için en iyisi? Becerileriniz, doğal yetenekleriniz ve hangi işte çalışmak istediğinizi belirlemek için aşağıdaki çizelgeyi kullanın. unutmayın astrolojide bir meydan okuma pozitifden çok daha iyidir.

3 = iyi, 2 = orta, 1 = kötü

İdareci 3
Yaratıcı 1
Mali 3
İşçi 2
Yönetim 3
Pazarlama 2
Operasyon 2
Serbes Meslek 1
Araştırma 3
Satış 2
Strateji 3
Teknik 3
  Alıntı ile Cevapla
Alt 02-11-2006, 03:05   #18
iLHAN-MANSiZ
Guest
 
iLHAN-MANSiZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Arrow Eğitim Analizi..!!!

Burcun 12 evi,kişiliğinizin, yaşam zemininizi etkili bir şekilde yaratmanızı sağlayan farklı yanlarını temsil eder.Günlük yaşamınızdaki iş aşk yada para konusundaki anahtar sözcükleri bu evler belirler.

3. ev eğitimin evidir. Bireyin öğrenme kapasitesini, iletişim yeteneklerini ve ve bu alanlardaki entellektüel yetenekleri belirler. Ayrıca çok yönlülüğü ve çok yönlülüğü de belirler. İkizler burcu ve merkür gezegeni tarafından yönetilir.

Okul ve eğitimle ilgili şeyleri, kitap dergi , dşalog ve basit tekilerden neler alabildiğimizi bu ev belirler. En basitinden bir kokteylden bir toplantıdan öğrenebileceğimiz şeylerde bu evin kontrolündedir. Bu ev beynimizle ilgili herşeyi düzenler.

9. ev yüksek öğrenmenin evidir. Metafizik, felsefe ve yaşamın anlamıyla ilgili cevapları bulmamızı sağlar. beynin gelişmesi uzak yerler ve yaşamı öğrenme aşkıyla yanmak da bu evin sağladığı özelliklerdir. bu ev yay burcu ve jupiter gezegeni tarafından yönetilir.

bu ev bize izleyici olmaktansa katılımla çok daha başarılı olunabileceğini gösterir. idealler, hukuk , idealler , bilim, dini konular ve bireyin bilincini de anlatır. bu ev keşfetmenin kaynağıdır.

12 evden hangisine bağlı olduğunuz hakkında belirleyici bir bilgiye sahip olmak için doğum tarihiniz net olarak bilinmelidir. (gün, ay, yıl, saat)
  Alıntı ile Cevapla
Alt 02-11-2006, 03:07   #19
iLHAN-MANSiZ
Guest
 
iLHAN-MANSiZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Arrow Eğitim Tablosu..!!!

Analitik 3
Dikkatli 3
Meraklı 2
Detaycı 2
Azimli 3
İstekli 2
Esnek 1
Odaklanıcı 3
Sorgulayıcı 3
Hafızası Güçlü 3
Pratik 2
Araştırmacı 3
  Alıntı ile Cevapla
Alt 02-11-2006, 03:08   #20
iLHAN-MANSiZ
Guest
 
iLHAN-MANSiZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Arrow Yönetici..!!!

Başkan Theodore Roosevelt'in, "Yumuşak konuşun-ama yanınızda kocaman bir sopa taşıyın" öğüdü, bir Akrep tarafından dile getirilen Akrep felsefesinin en güzel örneğidir. Her ne kadar bunu ilk söyleyen Teddy' Roosevelt olduysa da, her Pluto insanı, bu sözler ruhuna kazınmış olarak doğar. Bu, Akrep amirinizin masasının arkasındaki duvara asılmış olan gözle görülmeyen bir yasadır. Ezberleyin. O ezberlemiştir. Ben olsam, bunu O'nunla tartışarak büyük bir olay yaratmazdım. Sadece O'nun bunu uygulayışını izleyin. Akreplerin, kendi teknikleri konusunda belirli sorular sorulmasına cesaret vermeyen bir tutumları vardır.

Yaşam, yumuşak konuşan ve yanında kocaman bir sopa taşıyan Akrep amirinizin, bilgelik ve güç peşinde koştuğu bir alandır. O, cennet ve cehennemin bütün sırlarını ve ikisi arasında ne bulunduğunu öğrenmek ister. Belki de, ikisi arasında siz varsınız. Bu yüzden, sizin sırlarınızı öğrenmeye de aynı derecede niyetlidir ve o meşgul küçük beyninizin, ya da, duruma göre, o meşgul büyük beyninizin içinde neler olup bittiğini öğrenmeye çalışmaktadır. O, hiçbir zaman size açıkça baskı yapmayacak ve gözle görülür şekilde, ruhunuzu olduğu gibi ortaya koymaya çalışmayacaktır; ama bunu herhalde siz yapacaksınız. Bu kaçınılmaz birşey. Hipnotize eden Pluto gözleriyle esaslı, uzun, ısrarlı bir bakış, sizden en gizli itirafları çekip almasına yeter. Eğer kafanızda kesinlikle gizli tutmak istediğiniz birşey varsa bu gözlere bakmaktan veya O'nun yanında çalışmaktan kaçının.

Tanıdığım şarkıcı bir kız vardı. Bir yaz günü öğleden sonra, hava alanında Kaliforniya'ya yaptığı yolculuktan dönen Akrep amirine rastlamış, kahve içmek için bir yerde oturmuşlardı, (Çoğunlukla, Pluto'nun gücü yaz mevsiminde doruk noktasındadır, anlaşılmayan bir nedenle bunun Kasım'la hiçbir ilişkisi yoktur.) Kızla, Akrebin yakın arkadaşı olan şarkı yazan o sabah birbirlerine duydukları derin aşkı itiraf etmişlerdi. Bazı durumlar nedeniyle bu aşkın gizli tutulması gerekiyordu.

Kahvelerini içerken bir yandan da gevezelik etmişler ve şarkıcı Akrebin yolculuk hikâyelerine dalıp gitmişti. Akrebin konuşması o kadar büyüleyiciydi ki, kızcağız o sabahki gizli buluşmayı tamamiyle unutmuştu. Sonunda, Akrep saatine bakmış ve yönetmeyi umduğu film için görüşeceği prodüktörle randevusuna geç kaldığını anlamıştı.

El sıktılar ve kız hoşça kalın derken, ekledi: "Size şans dilerim." Akrep kızın elini tutmağa devam ederek, ateşli bakışlarıyla gözlerinin içine bakmış ve ağır ağır cevap vermişti, "Ben de size aşk dilerim. Ama görüyorum ki zaten onu bulmuşunuz. Çok güzel. Birbirinize yakışıyorsunuz." Bakışlarım önce O başka tarafa çevirerek (Akrepler hep öyle yaparlar-bunu önce sizin yapmanıza asla izin vermezler) kızın elini bırakmış, o soğuk, esrarlı, kontrollü tebessümüyle gülümsemiş ve yürüyüp gitmişti. Bugüne kadar, kızcağız hâlâ O'nun bu işi nasıl anladığına akıl erdirebilmiş değil.

Bu kızın başından geçen olay size ders olsun. Akrep, sizin simanızı da keşfedecek. Bunun ille de aşk olması gerekmez. Bu sır, babanızın sekizinci sınıfta okuldan ayrıldığı, kızkardeşinizin evli bir erkekle dolaştığı, banka borcunuza altı aydır hiçbir ödeme yapmadığınız veya sizin Iran kedisinin gene yavru beklediği olabilir. Belki ceketinizin düğmesini dikeceğiniz yerde çengelli iğneyle tutturmuşunuzdur, veya bu sabah erkek kardeşiniz yengenizin başına tavayla vurmuştur. Başkalarının bilmesini istemediğiniz böyle ufak tefek şeyleri O bilecektir. Ve nasılsa O'nun bildiğini siz bileceksiniz. Bu, Balığın aklınızdan geçenleri anlamasından farklı birşeydir. Balık ruhsal mesajlar alır. Akrep düpedüz bilir. Ruhsal flâşların bununla hiçbir ilgisi yoktur. Kovanın sezgisinin de. Bu çok daha derinlere iner.

Bu Pluto gücü, aynı zamanda Akrebin sizin içinde bulunduğunuz ruhsal durumları sezmesini de sağlar. O, ruhsal durumlarınıza göre anlayışla davranacak bir adamdır. Bu da tarif edilemeyecek kadar rahatlatıcı bir davranıştır. Özellikle sürekli, ruhunuzun derinliklerinde neler olup bittiğini bilmek bir yana, şu ya da bu şekilde bunu anlayacak kadar ilgi göstermeyen aceleci, düşüncesiz, yüzeysel insanlarla bir arada bulunduktan sonra. Böyle kinci ilgisizliklerin çeşitli şekillerine maruz kalınca, bunlarla kıyaslandığı zaman Akrebin anlayışlı harikulade görünür, ve öyledir de.

Düşünebileceğinizin aksine, Kasım doğumlu amirin bürosu her zaman patlayıcı bir yer değildir, hattâ korkulacak bir yer olması da gerekmez. Orası bütün binadaki en sessiz, en rahat, en sakin yer olabilir. Pluto'nun kendi kendini kontrol yeteneği çevresindeki herşeyde etkisini gösterir. (Doğum haritasında ağır bîr ikizler. Kova veya Aslan etkisi olmadıkça. Olsa bile, işler tamamiyle kontrolden çıkmaz. Sadece biraz hızı azalır, o kadar.) Bu adamın kendi karakteri üstündeki kontrolü korku vericidir. Yapmaya başladığı her işte yorulmak bilmeden çalışır ve peşinde olduğu şeyi ne kadar derinden istediğini veya ona ne kadar ihtiyaç duyduğunu başkalarının anlamasına gururu izin vermez. Rakibi, Akrep amirinizin kendisini yenmeyi ne kadar istediğini hiçbir zaman düşünemez; tâ ki tamamiyle yenik düşüp, Akrep savaşı kazanın-caya kadar... O sizin içinizi görebilir, ama hiç kimse O'nun en derin duygularına kadar inemez. Pluto amirinizin en güçlü silâhlarından biri de amacını ve niyetlerini sır gibi saklamasıdır. O, bütün duygularım ve niyetlerini gizler; o kadar ki, sürekli olarak arkadan saldın bekleyen veya hattâ hiç saldın beklemeyen düşman, en az beklediği zamanda ve en az beklediği yerden, örneğin sağ cenahtan birdenbire saldırıya uğrayınca, neye uğradığını şaşırır. Top oyunları böyle kazanılır.

Akrep amir prestiji ve başarıyı da böyle kazanır. Eğer sizden hoşlanıyorsa, size yardım etmek, sizi daha yüksek mevkilere getirmek, umutlarınızı arttırmak ve hayallerinizin gerçekleşmesini sağlamak İçin yapmayacağı şey yoktur. Tabii kendi hayallerinin gerçekleşmesi için de. Eğer sizden hoşlanıyorsa, bunu okumaya hiç gerek yok, Herşeyden önce sizi işe almaz. Eğer başka birisi sizi işe almışsa, Akrep amirin yanındaki işiniz uzun sürmeyecektir. Pluto amirler, takımında yeri olmayanlara ne sempati, ne de acıma duyarlar. O'nu ilk plânda ilgilendiren şey takımdır (ve kendi amaçlan) kişiler en sonda gelir. Akrep amiri olan sizlerin hemen savunma durumuna geçtiğinizi çok iyi biliyorum. Birisi çıkıp da, nasıl O'nu kusursuz ve tertemiz olmamakla suçlar, değil mi? Pluto insanına yakınlığı olan herkes böyle davranır. Eğer siz böyle davranmıyorsanız, herhalde tatile giden birinin yerine bakıyorsunuz.

Bu adamda son derece sadık olan insanları çeken birşey var. Çevresini hep sadık dostları çevirir, düşmanları güvenli bir mesafeye çekilmişlerdir, (yani kendileri için güvenli). Akrep sanki bîr daire çizmiş gibidir. Seçilenler dairenin içinde. Diğerleri rahatlık bakımından (yani, Akrebin rahatlığı) fazla yaklaşmamaları için bir çeşit kara büyüyle uzakta tutulurlar. Düşmanlar için O'na ulaşmak, olanaksız değilse, çok zordur. Kadın olsun, erkek olsun; aranan niteliklere sahip olmayan bir insan, bir kez o manyetik bakışlarla ölçülüp biçildikten sonra, hemen oradan sürülür. Akrebe göre bu insan hiç yok demektir, O'nun kafasına göre, siz orada değilsiniz. Sizi ne görür, ne de işitir. Yeterince yaklaşırsanız, radarı tehlike işareti verir, Orada değilmişiniz gibi bakılması, insana boş bir duygu verir.. Bir hayalet olmak rahatsız edici birşeydir; bu yüzden, bir süre sonra istenmeyen kişi, insanların kendisini görebildikleri ve işitebildikleri yere doğru uzaklaşır-etiyle, kanıyla tekrar insan olarak varolacağı yere.

Akrep amirin, mucizelerini yaratırken Drakula gibi görünmesi ve burun deliklerinden ölümcül dumanlar çıkarması gerektiği fikrine kapılmayın. Büyüsünü yaparken siyah bir pelerin giyip, mezardan gelen bir sesle konuşması da gerekmez. Eğer bir Akrep amirin yanında çalışına serüvenine atılmak üzereyseniz, O'nu ilk kez gördüğünüz zaman, gücü hakkında anlatılanların abartıldığını düşüneceksiniz.

Fiziği pekâlâ da gösterişsiz ve tebessümü ancak bir pencere vitrayında göreceğiniz cinsten olabilir. Bu tebessüm, yüzünde şimşek gibi parladığı zaman, eriyecek ve astrolojinin sizi yanılttığını düşüneceksiniz. Görünüşü ancak ninni söyleyen bir irlandalı çamaşırcı kadın kadar tehlikeli olacaktır. Sonra, içinize işleyen mavi ya da kahverengi gözlerini gözlerinize diktiği zaman, umarım yakınızda kendinizi içine bırakıvereceğiniz bir koltuk bulunur, îşte o anda, O'nun manyetik büyüsüyle tamamen hipnotize olacaksınız. Hattâ kendinizi belli belirsiz bir hareketle ileri geri sallanarak O'nun emirlerini beklerken yakalayabilirsiniz. Artık O, sizin duygularınızı kontrolü alana almıştır. Bundan sonra hiçkimse size ulaşamaz. Artık çok geç. O harikulade iyi kalpli, nazik, yetenekli, zeki yeni amirinize gözü kapalı bağlanacaksınız; ve kim O'nun tehlikeli olduğunu söylerse, size göre, kıskanç, kinci, ne yaptığını bilmeyen bir insan olacak. O, bir insanın sahip olmayı umabileceği en tatlı amirdir.

Tatlı mı? Gerekiyorsa her sıfatı kullanın, ama tatlı?! Harikulade, evet. iyi kalpli, evet. Yetenekli ve zeki-doğal olarak. İçten ve dürüst, tabii.

Koruyucu ve kibar, gene evet. Sevecen? Ah, aman Tanrım, evet. Binlerce kez evet. Ama tatlı? Kesinlikle hayır. Akrep amirin yanında çalışanlara ve henüz kapıdan içeri girmek üzere olan size; sihirli çember testinden geçtiğim, çok yetenekli bir Akrep bestecinin, en yakın arkadaşlarımdan biri olduğunu söylemek isterim. Ayrıca evimde yaşayan küçük bir Akrep daha var ( dikkat ederseniz kontrol hâlâ benim elimde-evinde yaşadığım Akrep demedim). O'na da bir çeşit yakınlığım var. Bu yüzden, Akrep amirinizin düşmanları arasında olamam, içiniz rahat olsun. Ancak, astroloji sayesinde O'nu sizden daha iyi anlayabilirim. Örneğin, bahse girerim, bir tehlike ânında, O'nun her sabah sıcak yatağından kalktığı zaman yüzündeki o rahat, dalgın ifadeyle sakin sakin olduğu yerde durup bekleyeceğini düşünüyorsunuz. Bu doğru değil. Öyle bir durumda tamamiyle değişecektir.

Akrep amiriniz duygusal gösterileri hoş göremez. O, ne pahasına olursa olsun, insanın soğukkanlılığını koruması gerektiğini düşünür ne pahasına olursa olsun. Ama, baş gösteren tehlike ani ve şiddetli bir hareketi gerektiriyorsa (bazı tehlikeler bunu gerektirir,) öyle ateşli bir hareketle şimşek gibi ileriye atılır ki, karşınızdakinin aynı adam olduğuna inanamazsınız. Tehlike geçip, herşey tekrar kontrol altına alındığı zaman, O'nun kabarıveren ihtiraslı duygulan da tekrar kontrol altına alınacaktır. Bir dahaki sefer tekrar gerekinceye kadar, onları güçlü kişiliğinin içine hapsedecektir.

Bununla birlikte, normal olarak O, kararlı, nazik, hesaplı bir denge içinde, öfkesini tam bir kontrol altında tutmayı bilir, iş hayatındaki bunalım sırasında olduğu gibi, romantik ihtiras sancılan çekerken de, Jekyll ve Hyde'daki aynı şekil değişikliğine uğrayacaktır. Ama tabii bu sizin ilgi alanınıza girmez-en azından normal durumlarda girmez. Gerçekten büyük olaylar olmadıkça, o sakin, dengeli maske de yüzünden hiç eksik olmaz.

Sakın O'na durmadan kompliman yapma hatâsına düşmeyin. Akrep amirler sürekli olarak kuşkuludurlar. O, uykudan uyanırken kuşkuludur, uyumaya giderken kuşkuludur ve gizli niyetleri algılamak için antenleri her zaman açık ve tetiktedir. Aslında, O'nun zayıf yanlarından biri de çoğunlukla masum insanların masum sözlerinden kuşku duymasıdır. Masanın üstündeki koyu kırmızı elmayı büyük bir zevkle oğuşturup parlatmanız terfi etmeniz yerine kovulmanıza neden olabilir, işini elinden almak için O'na yağ çekip durduğunuzdan kuşkulanabilir. Arada sırada O'nun üstünlüğünü içtenlikle kabul etmenizden çok hoşlanacaktır ancak fazla abartmayın. Size gösterdiği bağlılık sürekli ve çok etkileyici olacaktır ancak karşılığında O'na asla bir milimetre daha azını göstermeyin. Parasal işlemlerin ayrıntılı olarak kendisine anlatılması konusunda çok titiz davranır. Mâli konularda herhangi bir şekilde anlaşılmayan bir nokta kalmasına asla izin vermeyin. Ve asla, asla, asla, asla, asla O'ndan üstün olmaya çakmayın. O'nu incitmeye kalkışmayın. Eğer O'nun öğütlerine kulak asmamakta direnirseniz, önce birkaç hafta yumurta kabuklan arasında gizli bir zehirli örümcek de bulunmalı. Akrebin intikamı hafife alınacak birşey değildir.

Akrep amirin, bir kez kolları sıvadıktan sonra, üstesinden gelemeyeceği bir sorun henüz icadedilmemiştir. Bütün Pluto insanlarında, özel yaşamlarındaki hastalıkların, iş hayatındaki felâketlerin ve her türlü trajedinin cesaret ve insanüstü bir iradeyle üstesinden gelme yeteneği vardır. Bireysel kişilik olarak, diğer burçlardakilerden daha yaygın olarak değişiklik gösterirler. O, her ne kadar, anlaşılmaz esrarlı olayların bilimsel araştırmasının canlı örneğini oluştursada, ve herşeyi araştıran dedektif olsa da, asıl en büyük bilinmeyen kendisidir.

Pluto'nun kafasının ve ruhunun içini görmek, anlamak olanaksızdır. Ayrıca, bunu yapabilseniz bile, O'nun hipnotize eden gözleri ve sesiyle öğrendiğiniz herşeyi unutursunuz. Sizi uyarmak için yapabileceğim en iyi şey, tetikte ve uyanık olmanızdır. Birincisi savunma amacıyladır, doğal olarak, ikincisi, sonsuza kadar dürüstlüğüne ve cesaretine hayran olacağınız adamı anlayabilmeniz içindir. O'nun anlaşılmaz, karmaşık yapısına ve dünyanın gözleri önüne serdiği aldatıcı imaja karşın, Akrep amiriniz hiçbir zaman kendisini aldatmaz, içimizden kaçımız tam bir dürüstlükle bunu söyleyebiliriz? Hattâ 'acımasız' olarak tanımayanlarımız bile bunu söyleyebilirler mi?
  Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
Türkiye`de Saat: 16:36 .

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.2

Sitemiz CSS Standartlarına uygundur. Sitemiz XHTML Standartlarına uygundur

Oracle DBA | Kadife | Oracle Danışmanlık1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580