Beşiktaş Forum  ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi

Geri git   Beşiktaş Forum ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi > Kültür , Sanat Turizm, Gezi ve Seyahat Rehberi > Televizyon > Dizi Film

LinkBack (1) Seçenekler Stil
Alt 04-02-2007, 23:32   #41
Dişi Kartal

NuraN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

32.Bölüm Özeti

Şeref, Gümüş ile Mehmet'i ayırmak istiyor...
Gümüş, tasarımlarını yeni yaptığı ruh ikizleri T-Shirt'leri için çok heyecanlıdır. Mehmet de karısını destekler. Engin, Gümüş'ün fikrini çok beğenir ve hemen tanıtım işine girer. Ancak gelininin her hareketini takip eden Şeref, Engin ve Gümüş'ün iş için birlikte mücadele etmelerini yanlış yorumlar. Gümüş ve Engin'in konuşmalarını pencereden dinleyen Şeref bu fırsatı kaçırmaz ve elindeki kozu Mehmet ve Gümüş'ün arasını açmak için kullanır. Bahar'ın kürtaj olduğunu öğrenen Gökhan yalıya gelir ve Bahar'a ateş püskürür. Gökhan'la kavga eden Bahar hıncını Gümüş'ten alır. Kürtaj olduğunu Gökhan'a söylediği için onu affetmez. Tarık, Şadoğulları'nın TIR'larını kullanarak yeni bir uyuşturucu sevkıyatı planlar.Tarık, Bahar'ı kendi tarafın çekmek için onu Mehmet ve Gümüş'e karşı iyice kışkırtır. Aynısını Berk'e de yapmaya kalkar fakat Berk, ablası gibi eniştesinin oyununa gelmez. M. Fikri, kızı Gülsün'ü affetmez. Gülsün, babası ile barışmak için her yolu dener. Ancak M. Fikri'nin tavrı kesindir.Tarık'tan boşanıp eve dönecek ve Doğuş'u da unutacaktır. Gülsün ailesi ile Doğuş arasında seçim yapmak zorunda kalır. Gümüş tanıtım için çok heyecanlıdır. Fakat Bahar, Şadoğulları'nın tanıtımını Gümüş'ün tanıtımı ile aynı güne koyar. Davetliler Gümüş'ün tanıtımına yetişemezler. Tanıtıma katılım çok az olur. Engin ve Gümüş büyük hayal kırıklığına uğrarlar. Gümüş, Bahar'dan bunun hesabını sormaya karar verir...
Akisleri sönen bir ses gibisin.

Mâziye karışıp sevda yeminim,
Bir anda unuttum seni, eminim .
Kalbimde kalbine yok bile kinim .
Bence artık sen de herkes gibisin.

Eylül 2008

NuraN Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-02-2007, 23:33   #42
Dişi Kartal

33.Bölüm

Mehmet, Gümüş'ü Engin'den kıskanıyor...
Gümüş iş ortaklığı nedeniyle, Engin'le daha çok görüşmeye başlar. Bu durum Mehmet'in sinirlerini bozar. Şeref de Engin'i aile yemeğine davet ederek bu krizi körükler. Engin yemekte Gümüş'ün dolandırıldığını ağzından kaçırır. Başta Mehmet olmak üzere M.Fikri, Gümüş'ün onlar yerine Engin'den yardım istemesine çok bozulurlar. Engin de kırdığı potun farkına varır ama iş işten geçmiştir. Yemekten sonra Mehmet, Gümüş'le Engin yüzünden tartışır. Pınar ve Onur da sürekli kavga etmektedirler. Sonunda Onur evi terk edip otele yerleşir. Onur ve Pınar boşanmaya karar verirler. Tarık, Bahar'ı kirli işleri için kullanmaya devam eder. Mehmet, Bahar'ın tekstildeki yetkilerini sınırlamaya karar verir. Bunu duyan Bahar öfkeden çılgına döner. Tarık uyuşturucu ticareti için, Şadoğulları'nı girdiği ihaleyi kazanmalarını sağlar. Mehmet bile bu işin bu kadar çabuk olmasına şaşırır. Doğuş'un annesi iyileşmiştir ve döneceğini Tarık'a bildirir. Gülsün ise Levent'le yakınlaşmaktır. Tarık bundan hoşlanmaz ve Gülsün'ü incitmek için harekete geçer. Gümüş ikinci bir tanıtım yapar.Ancak siparişler hiç de düşündüğü gibi değildir.Aklına başka bir yöntem gelir. Ancak bu sefer de Gümüş'e sürpriz Paris'e balayı gezisi düzenleyen Mehmet'in planları altüst olur.
Şimdi tâ içinde bomboş kalbimin

Eylül 2008

Alt 04-02-2007, 23:33   #43
Dişi Kartal

34.Bölüm
Mehmet, Gümüş'e kırgın...
Mehmet, Gümüş'ün tatile gidemeyeceklerini söylemesine bir türlü inanamaz. Mehmet günlerdir bu tatili planlamış, fakat Gümüş yeni kreasyonunun açılışını Paris gezisine tercih etmiştir. Mehmet kendisini ikinci plana attığı için Gümüş'e öfkelenir. Gümüş gidecekleri yerin Paris olduğunu öğrenince daha da üzülür. Ancak verdiği karardan dönemez. Çünkü bu işi başarmayı en çok da Mehmet'i etkilemek, onun saygısını ve takdirini kazanmak için istemektedir. Mehmet ise bunu anlamaz ve gittikçe Gümüş'ün ortağı Engin'i daha da kıskanır. Ancak bunu ona belli etmez. Gümüş'ün Mehmet'in gönlünü alması hiç de kolay olmaz. Mehmet, Gümüş'e çok kırılmıştır. Onur ve Pınar boşanmak için dilekçe verirler. Durumu öğrenen Defne ise çok üzgündür. Şeref'in Gümüş üzerinde oynadığı sinsi planlar gün geçtikçe etkisini gösterir. Şeref bir yandan anlayışlı kayınvalideyi oynarken, diğer yandan da Gümüş'ün açıklarını yakalayarak onu Mehmet'ten uzaklaştırmaya çalışmaktadır. Gümüş kendini açılışa vermiştir. Eve bile doğru dürüst uğrayamaz. Gümüş'ün eve geç geleceğini öğrenen Şeref, Bahar'ı istemek için yemeğe gelecek olan damat adayı Gökhan'ı, bilerek o akşam davet eder. Gümüş'ün yemeğe katılamaması Mehmet ile Gümüş'ün arasındaki gerilimi daha da artırır. Tarık ise uyuşturucuları Şadoğulları'nı mermer sevkıyatını kullanarak yapmaya kararlıdır. Ancak bu sefer daha da tehlikeli bir yol dener. Gece gündüz açılış için çalışan Gümüş mutlu gün gelip çattığında hiç umulmadık bir hayal kırıklığı yaşar. Mehmet açılışa katılmayacağını söyler.

Eylül 2008

Alt 04-02-2007, 23:33   #44
Dişi Kartal

35.Bölüm
Mehmet, kıskançlık krizinde...
Mehmet'in son anda mağazanın açılışına gelmesi Gümüş'ü çok mutlu eder. Engin bundan rahatsız olur ama belli etmez. Engin'in Gümüş'e ilgisini keşfeden Şeref de bu silahı Gümüş ile Mehmet'i ayırmak için sonuna kadar kullanır. Annesinin kışkırtmaları ile Mehmet, Gümüş'ü her geçen gün daha da fazla kıskanır. Şeref bütün aileyi Engin'in de katılacağı kutlama yemeğine davet eder. Mehmet karısının işlere kendini bu kadar kaptırıp kendini ihmal etmesine içten içe çok bozulur. Tarık ise hem Gülsün'ü hem de Şadoğulları'nı mahvetmek için sinsi planlarını birer birer hayata geçirir. Amacı Gülsün'den boşanıp Doğuş'un velayetini elinden almaktır. Mehmet'i yok etmek için ise planları farklıdır. Tarık, Hollanda'ya mermer götürecek TIR'lara uyuşturucu yerleştirip Şadoğulları'na müthiş bir darbe vurmaya hazırlanır. Bahar ise kendini Gökhan ile evlilik planlarına kaptırmıştır. Pınar sonunda dedesine Onur'la boşanacaklarını açıklar. Ailesini bir arada tutmaya çalışan M. Fikri bu haberle iyice yıpranır. Gülsün ise Doğuş'u kabul etmezse yalıda oturmayacağını söyler. Bu kararı yüzünden M. Fikri öz kızını reddeder. Engin ise Gümüş'e direksiyon dersleri vermeye başlar. Gümüş önce Mehmet'e sürpriz yapmak için bu dersleri ondan saklar. Fakat Gümüş'ü iş yerinden arayan Mehmet ne Gümüş'ü ne de Engin'i bulamaz ve şüphelenir. Eve geç gelen Gümüş'e nerede olduğunu sorar .O da mağaza olduğu yalanını söyler. Mehmet Gümüş'ün yalanını yakalar. Gümüş de ona gerçeği itiraf eder. Mehmet Engin'in verdiği bu gizli derslerden hoşlanmaz ve karısını sürücü kursuna yazdırır. Engin'i hiç sevmeyen Mehmet onu yakın takibe alır. Mehmet huzursuzdur ve Gümüş'ü deli gibi kıskanmaktadır.

Eylül 2008

Alt 04-02-2007, 23:33   #45
Dişi Kartal

36.Bölüm

Mehmet ile Gümüş bebek istiyor...
Gümüş, Mehmet'in yeniden bebek yapma teklifi karşısında çok mutlu olur. Bütün aileye haberi duyururlar. Şeref bu haberi hemen Gümüş'ün ortağı Engin'e yetiştirir. Engin bu duruma hiç sevinmez ve Gümüş'e de bunu belli eder. Gümüş ona, işlerini aksatmadan hem anne, hem de iş kadını olabileceğini söyler. Mehmet'in niyeti ise çok farklıdır. Amacı Gümüş'ün anne olduktan sonra işi ve Engin'le olan ortaklığı bırakmasını sağlamaktır.

Mehmet, Gümüş'e sürpriz yaparak onu akşam yemeğine götürür ve orada ona gerçek fikirlerini açıklar. Gümüş,Mehmet'in gerçek niyetini öğrenince sinirlenir ve yemeği terk eder.

Bahar bir an öce evlenmek istemektedir. Gökhan'ın ailesi yalıya Bahar'ı istemeye gelir. Berk ise bulaştığı kirli işler yavaş yavaş gün ışığına çıktığı için ablasından kaçmaktadır.

Polis'le ortak çalışan Gökhan, Şadoğulları'nın kazandığı ihalede mafyanın desteği olduğunu öğrenir ve bunu Bahar'a söyler. Bahar eline Mehmet ile ilgili koz geçtiği için çok memnundur.Tarık ise planlarını teker teker hayata geçirir. Sevkıyat tamamlanınca sıra Doğuş'u Gülsün'den almaya gelir. Gülsün ise Levent'le evlenmek üzere hazırlık yapmaktadır. Gümüş'e kendini affettiren Mehmet karısı ile birlikte bebek yapmak için doktora kontrole giderler. Gümüş daha önce düşük yaptığı için doktor bir kaç test ister. Ancak test sonuçları Mehmet'in umduğu gibi çıkmaz

Eylül 2008

Alt 04-02-2007, 23:33   #46
Dişi Kartal

37.Bölüm

Gümüş pes etmiyor...
Gümüş, Mehmet'ten aldığı haberle yıkılır. Mehmet, Gümüş'ün düşük yapmasından kendini sorumlu tutmaktadır. M. Fikri aileye yeni bir torun geleceği için çok mutlu olmuştur. Mehmet ve Gümüş'e sürpriz yapmak ister. Mehmet'in bebeklik beşiğini hazırlatıp odalarına koyar. Ancak bu sürpriz felaketle sonuçlanır. Gümüş'ün bebeği olmayacağı haberi yalıda bomba etkisi yapar. Başta M. Fikri olmak üzere herkes çok üzülür. Ancak beşiği gören Gümüş pes etmemeye karar verir. Bu umudu Mehmet'e de aşılar. Gümüş'ün hemen çocuğunun olmayacağını Engin de öğrenir, bu habere içten içe sevinir. Gülsün'ün evine hırsız girer ve yaralanır. Bu olay baba kızın arasının düzelmesine neden olur. Gülsün Doğuş'la beraber babasının isteği üzerine yalıya taşınır. Fakat Levent'le evlendiğini gizler. Bahar, Gökhan'ı eniştesi Tarık'la tanıştırır. Fakat bu tanışma hiç de hayırlı olmaz. Tarık bir sohbet sırasında, Cevdet'in adını ağzından kaçırır. Tarık, Gökhan'ın pis işlerini açığa çıkarmasından korkar. Cevdet ile konuşur ve ona göz dağı vermesini ister. Gökhan bu şüphelerini paylaşmak üzere Mehmet'i yemeğe davet eder.Yemek çıkışında silahlı adamlar tarafından saldırıya uğrarlar.Mehmet yaralanır. Berk sonunda ablasına bulaştığı işleri itiraf eder. Ve Tarık'ın kendisine önce yardım edip, sonra da tehdit ettiğini söyler.Bahar bunun hesabını sormaya gider ve yıllarca kendinden saklanan bir sırrı öğrenir.

Eylül 2008

Alt 04-02-2007, 23:33   #47
Dişi Kartal

38.Bölüm
Şadoğulları'nı fırtınalı günler bekliyor...
Tarık, Bahar'a, Şadoğulları'na ait olmadıklarını, anne ve babasının trafik kazasında ölmediklerini söyler. Bahar önce eniştesine inanmak istemez, ancak araştırdıkça Şadoğullarına ait, kendisinden saklanan birçok sırrı öğrenir. M. Fikri olanları öğrenince Tarık'ı vurmaya gider. Mehmet de şüphelenip dedesinin peşinden gider. Mehmet sayesinde olası büyük bir faciaya önlenir. Gümüş merak içindedir. Ancak Mehmet olanları ondan saklar. Bütün bunların üstüne Gülsün, Levent'le evlendiğini babasına açıklar. M. Fikri odasına kapanır. Kimse ile görüşmek istemez. Bahar, ailesi ve kendi ile ilgili sırları öğrenmek için her yola başvurur. Şeref ise herkesi akşam yemeği için yalıya toplar. Amaç, Bahar'ın moralini yerine getirmek ve Tarık'ın yalancı olduğuna inandırmaktır. Gökhan da bu yemeğe katılır. Fakat evdeki hesap çarşıya uymaz. Bahar geçeği öğrenmiştir. Gülsün, Doğuş'u Tarık'a göndermekten son anda vazgeçer. Tarık ise havaalanında Doğuş'u beklemektedir. Niyeti Doğuş'u da alıp Amerika'ya gitmektir. Doğuş'un gelmemesi bütün planlarını bozar. Tarık öldürücü son darbeyi vurur. Ancak bu darbe, şimdiye kadar yaptığı her şeyden daha yıkıcı olacaktır.

Eylül 2008

Alt 04-02-2007, 23:33   #48
Dişi Kartal

39*.Bölüm

Mehmet ve M. Fikri tutuklanıyor...
Bahar, öz babasının dedesi M. Fikri'nin büyük oğlu Ali olmadığını öğrenir. Bahar'ın öz babası, annesiyle zorla birlikte olmak isteyen başka bir adamdır. Annesi bu gerçeği kocası Ali'den saklamış, ancak Ali günün birinde bu gerçeği öğrenmiş ve önce karısını vurmuş, sonra da intihar etmiştir. M. Fikri, Bahar'ı öz torunlarından ayırmamıştır. Bu acı olay Şadoğulları arasında bir sır olarak kalır ve yıllarca çocuklardan saklanır. Ancak gözünü hırs ve intikam bürüyen Tarık, aileyi dağıtmak için bu gerçeğin ortaya çıkmasını sağlar. Gerçekleri öğrenen Bahar yalıyı terk eder. Kimse onu durduramaz. M. Fikri kalp spazmı geçirir. Şadoğulları bir anda dağılır. Berk de ablası gibi düşünmektedir. O da yalıyı terk etmeye kalkar. Şadoğulları daha bu gerçekle nasıl baş edeceğini bulmadan bir darbe daha alır. Polisler Tarık'ın yaptığı ihbar üzerine uyuşturucu kaçakçılığı yapmaktan yalıyı basarlar. Polisler evin bütün erkeklerini alıp karakola götürürler. Olanları öğrenen Bahar, Gökhan ile karakola gider. Gökhan'ın gazeteci çevresi ile bir an önce gerçeği bulup onları kurtarmaya çalışırlar. M. Fikri karakolda da sık sık fenalaşır. Şadoğulları'nın uyuşturucu kaçakçılığından göz altına alınmaları gündeme bomba gibi düşer.Tüm televizyon kalanları ve gazeteler bu olaydan bahsetmektedir. Yalının önü gazetecilerle dolup taşmaktadır. Gümüş başta olmak üzere Şadoğulları kadınları merak içinde yalıda beklemektedirler.Mehmet ve M. Fikri hiç bir suçları olamadıkları halde bu pisliğe nasıl bulaştıklarına anlam veremez. Bütün herkes çıkarılacakları mahkemede tutuksuz yargılanmak üzere bırakılmaları için dua etmektedir. Gümüş ise Mehmet'ten haber alamadığı için çıldırmak üzeredir.

Eylül 2008

Alt 04-02-2007, 23:34   #49
Dişi Kartal

40.Bölüm

Şadoğulları Ailesi şokta...
M. Fikri, Onur, Berk ve Mehmet cezaevine girerler. Şadoğulları Ailesi, erkeklerin tutuklu yargılanma kararıyla yıkılır. Mehmet’le yaşadıkları bu ayrılığa dayanamayan Gümüş, bu durumla nasıl baş edeceğini bilemez. Ailenin içinde sık sık gerilim dolu anlar yaşanırken, Bahar ve Gökhan, Tarık’la Cevdet’in ilişkisi olduğunu öğrenir. Bahar ve Gökhan, Tarık’ı bulmak için hemen harekete geçerler ama Tarık’ın ihbar gecesi yurt dışına kaçtığı haberiyle dehşete düşerler. Bahar bütün ip uçlarını birleştirerek, her şeyi Tarık’ın planladığını anlar ve ona yardım ettiği için büyük bir suçluluk duyar. M. Fikri ise, Tarık’ın bu işte parmağını olduğunu öğrenince fenalaşır ve hastaneye kaldırılır. Aile bu haberle bir kez daha sarsılır. M. Fikri’nin durumu çok ciddidir. Ölümle yaşam arasında mücadele vermektedir. Evde yas, cezaevinde ise yalnızlıkla geçer günler ve mahkeme günü giderek yaklaşır. Mehmet’in artık hiç umudu kalmamıştır ve başka çözüm yolları düşünmektedir. Gümüş’ün yaşadığı derin üzüntüye dayanamayan Engin ona yardım etmek ve Şadoğluları’nın bu işle alakaları olmadığını ispat etmek ister. Ancak bu durum Bahar’la aralarında çatışmaya yol açar. Gümüş de bu çatışmanın tam ortasında kalır. Bahar ve Gökhan ise, araştırmalarını dört bir koldan sürdürmektedir ama haberler hep olumsuzdur. Enerjileri tükenmek üzereyken, Tarık’a ulaşmanın bir yolu hiç beklemedikleri bir anda karşılarına çıkar. Ama zamanları çok azdır. Mahkeme günü gelip çatmıştır. Bu sırada Engin’le Gümüş de tam umutlarını kestikleri bir sırada Hidayet’i saklandığı yerde bulur ve mahkemeye yetiştirmeye çalışırlar.Ama Hidayet’e ulaşmayı başaran yalnız onlar değildir. Gümüş ve Engin kendilerini büyük bir tehlikenin içinde bulurlar. Bu sırada duruşma başlamıştır, tanıklar çağırılır. Ama onları kurtaracak tanıklardan gelen kimse olmaz. Mehmet önüne döner, tek bir çözüm vardır. Ya aşkını seçecek, ya da ailesinin geleceğini kurtaracaktır. Derin bir nefes alır, ayağa kalkar ve söz ister...

Eylül 2008

Alt 04-02-2007, 23:34   #50
Dişi Kartal

41.Bölüm Özets
Mehmet kendini feda ediyor...
Mehmet, ailesinin tüm itirazlarına rağmen, mahkemede suçu üstlenerek kendini feda eder ve ailesinin tutuklu diğer üyelerini kurtarır. Gümüş ise kocasını kurtarmak için kendini büyük bir tehlikeye atar.

Hidayet’i Engin’le mahkemeye getirmeye çalışırlarken Cevdet’in adamları tarafından durdurulurlar. Hidayet öldürülür, Engin ağır yaralanır. Herkes duruşmaya gelmeyen Gümüş’ü merak eder. Onur ve Berk serbest bırakılır. Ancak Mehmet halen tutuklu olduğu için kimse buna sevinemez. Gümüş’ten gelen haber ise onları daha da sarsar. Mehmet ve diğerlerinin suçsuz olduklarını kanıtlayacak Hidayet öldürülmüştür. Hastanede ameliyata alınan Engin’in durumu ise belli değildir. Bahar ve Gökhan ise Tarık’ın peşindedir. Tarık kaçmaya çalışırken havaalanında yakalanır. Fakat bu uzun sürmez her şeyi inkar eder ve aleyhinde delil olamadığı için serbest bırakılır.Tarık dışarıda özgürce dolaşırken Mehmet’in suçsuz yere hapiste olması Gümüş’ü kahreder. Üstelik Mehmet’in zengin oluşu diğer mahkumların iştahını kabartmıştır. Ondan para koparmak için Mehmet’i rahatsız etmeye başlarlar. Yoğun bakımda yatan M. Fikri’nin durumu ise kötüye gitmektedir. Gökhan ve Berk, Tarık’ı elden kaçırmadan konuşturmak için harekete geçerler. Mehmet’in kurtulması Tarık’ın itirafına kalmıştır. Ancak Berk ve Gökhan’ı kötü bir sürpriz beklemektedir.

Eylül 2008

Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın

LinkBacks (?)
LinkBack to this Thread: http://besiktasforum.net/forum/dizi-film/21644-gumus/
Mesaj Yazan For Type Tarih
Untitled document This thread Refback 06-03-2008 15:09

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil