Beşiktaş Forum  ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi


Geri git   Beşiktaş Forum ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi > Kültür , Sanat Turizm, Gezi ve Seyahat Rehberi > Televizyon > Dizi Film

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 21-04-2007, 10:34   #1
imparator
Guest
 
imparator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Kurtlar Vadisi Pusu

YENİ

KURTLAR VADİSİ PUSU

1.BÖLÜM

19 NİSAN PERŞEMBE/ 22.00


Yapım: Pana Film
Yapımcı: Raci Şaşmaz

Senaryo: Raci Şaşmaz

Bahadır Özdener

Cüneyt Aysan

Yönetmen: Sadullah Şentürk

Oyuncular: Necati Şaşmaz

Nefise Karatay

Gürkan Uygun

Sönmez Atasoy

Kenan Çoban

Erhan Ufak

Erdem Ergüney

Kerem Fırtına

Emin Olcay

Serpil Tamur

Osman Wöber

Sema Öztürk

Neco

Sema Şimşek Hakkı

Zafer Algöz

Zeliha Çal

Hüseyin Avni Danyal

Ragıp Savaş

Emre Karayel

Atsız Karaduman

Payidar Tüfekçioğlu

Volkan Özgömeç

Yılmaz Meydaneri

Edip Saner

Levent Beceren

Mustafa Dinç

Osman Albayrak

Volkan Ünal

Faruk Günuğur

Hakan Pişkin

Özgür Yüksel

Savaş Özdemir

Fatih Kaçan

Nevzat Yakışırboy

Can Gürzap
Bozkurt Kuruç
Ecder Akışık

Selçuk Özer
Tamer Yiğit


1.BÖLÜM
“Kurtlar Vadisi – Pusu” işadamı Çağrı Toros’a yapılan suikastla başlıyor. Olayı bir terör örgütü üstlenmiş ve eylemin tetikçileri yakalanmıştır.
Ancak Polat Alemdar, suikastın arkasında açıklananlardan başka nedenler ve güçler olduğuna inanmaktadır. Öncekiler gibi bu davanın da gerçek failler bulunmadan kapanmamasını ister. Artık faili meçhuller, sebep ve sonuçlarıyla, çağın en önemli silahı olan “para” üzerinden takip edilecektir.
Adım adım delillere ulaşmaya başlayan Polat, Toros Ailesi’yle doğrudan temas kurmaya çalışır. Benzer eylemlerde uygulanan stratejilerin tekrarlanacağı beklenirken, kötü bir sürprizle karşılaşılır.
Polat’ın ekibi “Pusu”ya düşürülmüştür…
  Alıntı ile Cevapla
Alt 21-04-2007, 10:35   #2
imparator
Guest
 
imparator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Basında Çıkan Haberler
Polat Ahu'ya aşık olacak
14 Nisan 2007 Cumartesi 11:33

"Polat Alemdar" ve arkadaşlarının bu kez hedefi Türkiye'nin de içinde olduğu coğrafyaya hakim olmak isteyen uluslararası güçlerin oluşturduğu ve dünyanın en zengin ailelerinin idaresindeki "küresel çete"...

Polat Alemdar, dünyaya hükmetmek için Avrasya'ya da hakim olmaya kalkanlar ve onların Türkiye'deki ayağı olan dört aileyle savaşacak.

Malum "Kurtlar Vadisi"ndeki "Elif" öldü. O nedenle senaristler "Polat"a yeni bir sevgili buldu. "Kurtlar Vadisi Pusu"da "Polat", kara parayla savaşıp o ailelerden birinin kızıyla aşk yaşayacak. Dizide o ailenin reisi "Ali Selçuk Toros"u Tamer Yiğit, onun kızı "Ahu Toros"u ise gerçek hayatta da Necati Şaşmaz'la adı aşk söylentilerine karışan Nefise Karatay oynayacak. Aslında elime geçen "Kurtlar Vadisi Pusu"nun castında "Polat Alemdar"ın sevgilisinin adı "Nur" olarak görünüyordu. Ancak son anda"Nur"u değiştirip "Ahu" yaptılar

  Alıntı ile Cevapla
Alt 21-04-2007, 10:35   #3
imparator
Guest
 
imparator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Yeşilçam'dan Kurtlar Vadisi'ne
Click the image to open in full size.

Yeşilçam’ın unutulmaz isimlerinden Tamer Yiğit, 186 filme imza attıktan sonra şimdi de Kurtlar Vadisi Pusu’da… Yiğit, kardeşini bir faili meçhul cinayete kurban veren Toros ailesinin reisini canlandıracak… Kurtlar Vadisi Pusu’nun dev oyuncu kadrosunun isimlerinden biri de, Yeşilçam’ın efsane isimlerinden Tamer Yiğit. Ses dergisinin 1962 yılında düzenlediği yarışmada birinci seçilerek Yeşilçam’a giren ve “Daima Kalbimdesin” filmiyle sinema kariyerine başlayan Yiğit, tam 186 filmde rol aldı.
Kurtlar Vadisi Pusu’da Adana kökenli Toros ailesinin reislerinden Ali Selçuk Toros’u canlandıracak olan Tamer Yiğit, bu rolü, “Her starın oynamak isteyeceği bir karakter” diye nitelendiriyor. Kurtlar Vadisi’nin eski bölümlerini de dikkatle takip ettiğini belirten Yiğit, “Hiç bir yapım, Kurtlar Vadisi kadar beğeni toplamamış, merak ve ilgi uyandırmamıştır. Bu kadar ses getiren başka bir çalışma bence yok” diye konuşuyor.
Artık sadece manevi haz alacağı projelere dahil olmayı kabul ettiğini ifade eden Yiğit, Kurtlar Vadisi Pusu’nun yakalayacağı başarıya katkıda bulunmaktan mutluluk duyacağını da sözlerine ekliyor.
  Alıntı ile Cevapla
Alt 21-04-2007, 10:35   #4
imparator
Guest
 
imparator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

KURTLAR VADİSİ PUSU’DA BİR TİYATRO DUAYENİ

Click the image to open in full size.

Tiyatroya adanmış bir ömür, onlarca ödül, uluslararası başarılar, genel müdürlük dahil Devlet Tiyatroları’nda 47 yıllık hizmet geçmişi… Devlet Sanatçısı Bozkurt Kuruç, yarım asırlık oyunculuk serüvenine şimdi de Kurtlar Vadisi Pusu ile devam ediyor... Devlet sanatçısı ve Devlet Tiyatroları eski Genel Müdürü Bozkurt Kuruç, Kurtlar Vadisi Pusu’nun dev kadrosunda yer alan isimler arasında.
Kuruç, 1960 yılında Devlet Konservatuarı Tiyatro Yüksek Bölümü'nden mezun oldu. Hemen aynı yıl, Devlet Tiyatroları sanatçısı olarak göreve başladı. 47 yıllık tiyatro hayatında, çok sayıda ödüle layık görüldü. 1962–1965 yılları arasında İngiltere'de rejisörlük eğitimi aldı. Daha sonra İngiltere, Almanya, Yunanistan, Fransa, Yugoslavya, Kıbrıs, Çin, ABD ve Sovyet Rusya'da incelemelerde bulundu, konferans ve seminerlere katıldı. 1987 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü, 1988 yılında Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü yapan Kuruç, 1989 yılında da Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'ne atandı. 1993 -1996 yılları arasında Radyo-Televizyon Yüksek Kurulu'nda üye olarak görev yaptı. 1999 yılında ABD'nin Chicago şehrinde Nazım Hikmet'in "Kuvayi Milliye Destanı" adlı eserini İngilizce olarak Amerikalı tiyatro oyuncuları ile sahneye koydu.

Kurtlar Vadisi’ni mesleğe yıllarını vermiş bir oyuncu gözüyle, dikkatle takip ettiğini belirten Kuruç, Kurtlar Vadisi Pusu’da Hazarbeyoğlu ailesinin reisi Ahmet Kudret Hazarbeyoğlu karakterini canlandırıyor.

Tiyatro, televizyon ve sinema yapımlarının temel görevinin kamuoyunu aydınlatmak olduğunun altını çizen Kuruç, “Burada görev, insanları eğlendirip mutlu ederken, bir yandan bazı gerçekleri de kamuoyunun gözü önüne sermektir. Bence Kurtlar Vadisi bu görevi layığıyla yerine getiriyor” diye konuşuyor.
  Alıntı ile Cevapla
Alt 21-04-2007, 10:35   #5
imparator
Guest
 
imparator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Click the image to open in full size.

Kurtlar Vadisi'nin yeni baronu: Can Gürzap

Türkiye'nin en çok konuşulan ve olay yaratan dizisi 'Kurtlar Vadisi', yeni yayınlanacak bölümleri için Türk tiyatrosunun önde gelen isimlerinden Can Gürzap ile anlaştı. Önümüzdeki günlerde fanatik hayranlarıyla buluşacak olan dizide; Can Gürzap 'Baron' karakteri olarak karşımıza çıkacak. Kendisine önerilen rolü senaryoyu okuduktan sonra severek kabul ettiğini söyleyen Gürzap, senaryonun çok gerçekçi ve sağlam zemin üzerine oturtulmuş olduğunu söyledi ve ekledi: "Bu projenin içinde yer almaktan dolayı mutluluk duyuyorum."

Kaynak:SABAH/Günaydın
  Alıntı ile Cevapla
Alt 21-04-2007, 10:36   #6
imparator
Guest
 
imparator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

PUSLU VADİNİN AYDINLIK YÜZÜ
Kurtlar Vadisi Pusu’da Polat Alemdar’ın yeni aşkı olacak Ahu Toros karakterini, Nefise Karatay canlandıracak. Babasının faili meçhul bir cinayete kurban gitmesiyle hayatı altüst olan ve aile şirketinin başına geçen Ahu Toros’un Polat Alemdar ile tanıştıktan sonra tamamen değişecek.

Uzun zamandır röportajlarında Kurtlar Vadisi dizisinde rol almak istediğini dile getiren Karatay, başrolün kendisine verildiğini öğrendiği anı şöyle anlatıyor:
“ Pana Film’in bir diğer projesi olan Hayat Kavgam’ın ilk bölümlerinde konuk oyuncu olarak yer aldım. Bir gün beni prodüksiyondan aradılar ve Kurtlar Vadisi’nin seti hakkında bilgi verdiler. Bir yanlışlık var, ben öteki dizideyim dedim. Israr ettiler, hayır dedim hata yapıyorsunuz, kapattım telefonu. Birkaç saat geçti yapımcılar arayıp haberi verdiler. Meğer doğruymuş, çok hızlı tempoda çalışan set ekibi yapımcılardan önce davranmış. Çok mutlu oldum. Bence bu kadar başarılı ve ses getiren bir yapımda bu kadar önemli bir rolü üstlenmek, bu meslekteki herkesin hayalidir, bana kısmet oldu.”
  Alıntı ile Cevapla
Alt 21-04-2007, 10:36   #7
imparator
Guest
 
imparator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

PUSLU VADİNİN YENİ BARONLARI


Click the image to open in full size.


Kurtlar Vadisi Pusu’da Polat Alemdar’ın peşine düşeceği karanlık ilişkilerde 4 büyük ailenin parmağı var. Bu ailelerin reisleri, Vadi’nin yeni baronları olacak. İşte isimler: Tataroğlu Ailesi: Davut Tataroğlu (Can Gürzap)
Hazarbeyoğlu Ailesi: Ahmet Kudret Hazarbeyoğlu (Bozkurt Kuruç)
Karacadağ Ailesi: Celal Karacadağ (Ecder Akışık)
Kaçgar Ailesi: Turan Kaçgar (Selçuk Özer)

Click the image to open in full size.

***
Kurtlar Vadisi Pusu’da Polat Alemdar’ın peşine düşeceği karanlık ilişkilerde 4 büyük ailenin parmağı var. Bu ailelerin reisleri, Vadi’nin yeni baronları olacak.

İŞTE VADİ’NİN 4 BARONU!
Tataroğlu Ailesi: Davut Tataroğlu (Can Gürzap)
Hazarbeyoğlu Ailesi: Ahmet Kudret Hazarbeyoğlu (Bozkurt Kuruç)
Karacadağ Ailesi: Celal Karacadağ (Ecder Akışık)
Kaçgar Ailesi: Turan Kaçgar (Selçuk Özer)

VE İŞTE O 4 AİLENİN SOYAĞACI!

TATAROĞLU AİLESİ
Davut Tataroğlu’nun (Can Gürzap) reisi olduğu aile, bir çok sektörde adından söz ettiren, ancak kirli işlere de bulaşmış bir aile. Davat Tataroğlu’nun oğlu Fuat Tamer (Ragıp Savaş) babasıyla birlikte holding yönetiminde. Tataroğlu ailesinin kızı İnci Yıldız (Sema Şimşek), yine babasının sağ kolu Yalçın Yıldız’ın (Zafer Algöz) erkek kardeşi Kemal Yıldız (Özgür Yüksel) ile evli. Tataroğlu ailesinin kirli işlerine bakan kişi ise Yalçın Bulut (Hüseyin Avni Danyal).

HAZARBEYOĞLU AİLESİ
Hazar göçmeni olan bu ailenin reisi Ahmet Kudret Hazarbeyoğlu (Bozkurt Kuruç). Küçük kardeşi Mehmet Fikret Hazarbeyoğlu ile (Neco) yıldızları bir türlü barışmıyor. Ailenin kirli işlerine İbrahim Velid (Payidar Tüfekçioğlu) bakıyor.

KARACADAĞ AİLESİ
Karacadağ ailesinin reisi Celal Karacadağ (Ecder Akışık). Üvey kardeşi Cemal Karacadağ (Atsız Karaduman) ile hemen hemen hiçbir konuda geçinemiyorlar. Ailenin sağ kolu Bedri Fincancı (Volkan Özgömeç), kirli işlere bakıyor.

KAÇGAR AİLESİ
Kaçgar ailesinin reisi Turan Kaçgar (Selçuk Özer). Turan Kaçgar’ın abisinin oğlu Kabil Kaçgar (Savaş Özdemir), amcasının gözdesi olarak işlerin içinde. Kaçgar ailesinin kirli işlerine Hakkı Bafralı (Yılmaz Meydaneri) bakıyor.
  Alıntı ile Cevapla
Alt 21-04-2007, 10:37   #8
imparator
Guest
 
imparator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

KURTLAR VADİSİ’NDE BİR İLK DAHA


Click the image to open in full size.


Kurtlar Vadisi Pusu, Kurtlar Vadisi’nin ilkler geleneğini sürdürüyor. En zenginlerin hayatlarını anlatacak olan dizi, mekan ve kostümlerinin konsepte uygunluğu için, Türkiye’nin önde gelen markalarından A46 ile anlaştı. Polat Alemdar’ın küresel çete ve bağlantılarına başkaldırısını işleyecek olan Kurtlar Vadisi Pusu, en zenginlerinin hayatlarının anlatıldığı yeni bölümlerin kusursuz olması için, en iyi oyunculardan oluşan kadrosuna, en iyi markaları da eklemeye devam ediyor.

Türkiye’de ilk defa Kurtlar Vadisi Pusu ile, bir dizinin tüm mekan ve konsept tasarımı bir markaya emanet ediliyor. A46’nın ortakları Tuvana Büyükçınar, Selim Demir ve Arda Can, Kurtlar Vadisi Pusu’nun her sahnesinin mükemmelliği için kolları sıvadı.

Hikayede yer alan 40’ın üzerinde karakterin her biri, bu ekip tarafından özel olarak incelendi ve her karaktere ayrı bir tarz yaratıldı. Karakterler giydikleri kıyafetlerden kullandıkları aksesuarlara, yaşadıkları evlere kadar titizlikle yapılan seçimlerle güçlendirildi.
  Alıntı ile Cevapla
Alt 21-04-2007, 10:38   #9
imparator
Guest
 
imparator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

"Kara para"yla savaşıp Ahu ile aşk yaşayacak

Kurtlar Vadisi" ekibi aylar önce, yıllardır Türkiye'ye büyük acılar yaşatan terörü bitirmek için Güneydoğu'ya gidecekti. Ancak Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Polat ve arkadaşları Memati, Abdülhey ve Güllü'nün Güneydoğu biletini iptal edince seyahat suya düştü. Bu beklenmedik "yasak"la gelen şoku birkaç ayda üstünden atan "Kurtlar Vadisi" ekibi bu kez 19 Nisan'a bilet kestirdi.
Şayet bu yolculuk kazasız belasız gerçekleşirse "Polat Alemdar" ve arkadaşlarının bu kez hedefi Türkiye'nin de içinde olduğu coğrafyaya hakim olmak isteyen uluslararası güçlerin oluşturduğu ve dünyanın en zengin ailelerinin idaresindeki "küresel çete"...
Polat Alemdar, dünyaya hükmetmek için Avrasya'ya da hakim olmaya kalkanlar ve onların Türkiye'deki ayağı olan dört aileyle savaşacak.
Malum "Kurtlar Vadisi"ndeki "Elif" öldü. O nedenle senaristler "Polat"a yeni bir sevgili buldu. "Kurtlar Vadisi Pusu"da "Polat", kara parayla savaşıp o ailelerden birinin kızıyla aşk yaşayacak. Dizide o ailenin reisi "Ali Selçuk Toros"u Tamer Yiğit, onun kızı "Ahu Toros"u ise gerçek hayatta da Necati Şaşmaz'la adı aşk söylentilerine karışan Nefise Karatay oynayacak. Aslında elime geçen "Kurtlar Vadisi Pusu"nun castında "Polat Alemdar"ın sevgilisinin adı "Nur" olarak görünüyordu. Ancak son anda"Nur"u değiştirip "Ahu" yaptılar.
Pana Film, Polat, ailesi ve "dava arkadaşları"nın yanına Can Gürzap, Selçuk Özer, Tamer Yiğit, Zafer Algöz, Ragıp Savaş, Neco, Bozkurt Kuruç, Ecder Akışık, Hüseyin Avni Danyal, Sema Şimşek, Zeliha Çal, Nefise Karatay gibi yeni isimler kattı.
Tahminim o ki Pana Film ekibe kattığı herkese "bağlılık ve gizlilik yemini" ettirdi. Çünkü diziyle ilgili yeni oyunculardan kiminle konuştuysam, senaryo hakkında bilgi sahibi olmadığını, sadece oynayacakları rollerin kendilerine anlatıldığını söyledi. Ama Pana Film ekibi şu meşhur sözünü unuttu:
"İki kişinin bildiği sır değildir."Click the image to open in full size.
  Alıntı ile Cevapla
Alt 21-04-2007, 10:38   #10
imparator
Guest
 
imparator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Dişi kurtlar vadiye iniyor


Kurtlar Vadisi Pusu’ bu akşam 22.00’de SHOW TV’de başlıyor. Oyuncu kadrosu güçlenen dizide, Polat Alemdar, bu kez uluslararası çetelerle mücadeleye girişecek...

Milyonlarca kişinin merakla beklediği ‘Kurtlar Vadisi Pusu’ ile hayranları buluşuyor. Show TV ekranlarında her zamanki günü ve saatinde yayına girecek olan dizide, bu kez karanlık hesaplar ortaya dökülecek.

Düşman koltuğunda, uluslararası güçlerin oluşturduğu bir çete oturacak. Çetenin aktörleri Türkiye’de hesaplaşacak.

Kurtlar Vadisi, “Turgut Özal öldü mü, öldürüldü mü?, Muammer Aksoy, Eşref Bitlis ve Uğur Mumcu’yu canından eden pusuyu kimler kurdu?, Özdemir Sabancı ve Üzeyir Garih cinayetlerinin arkasında hangi karanlık güçler var?, Dünyayı yönetmek isteyen çetenin üyeleri ve işbirlikçileri kimler?” gibi sorulara cevap arayacak.

DİŞİ KURTLAR DA SAHADA
Click the image to open in full size.
Dizinin Pusu bölümünde üç güzel dikkat çekiyor. Dişi kurtlar ismi takılan bu güzeller arasında Nefise Karatay öne çıkıyor. Karatay dizide Polat Alemdar'ın sevgilisi rolünde olacak. Nefise Karatay'ın daha önce ismi Necati Şaşmaz ile aşk dedikodusuna karışmıştı.

Nefise Karatay dizide Ahu Toros olarak karşımıza çıkacak. Babasını faili meçhul cinayete kurban veren Ahu Toros'un intikam ateşi karşısına Polat Alemdar'ı çıkaracak.

Dizinin diğer bir dişi kurtu da Sema Şimşek hakkı... Güzel oyuncu dizide Vadi'nin uyuşturucu trafiğini ve kara para aklama işlerini yöneten Tataroğlu ailesinin kızı olarak rol alacak.

Ve son dişi kurt Sema Öztürk... "Kurtlar Vadisi'nin fazla şiddet içermediğini" savunan Şimşek, dizide kendinden yaşça çok büyük olan bir adamın eşini canlandırıyor. Pusu'daki ismi ise Jülide...
  Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
Türkiye`de Saat: 13:40 .

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.2

Sitemiz CSS Standartlarına uygundur. Sitemiz XHTML Standartlarına uygundur

Oracle DBA | Kadife | Oracle Danışmanlık1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580