Beşiktaş Forum  ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi

Geri git   Beşiktaş Forum ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi > Beşiktaş > Futbol

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 02-02-2010, 21:31   #1

Karetta2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Liderim değil başkanım....

Sevgili arkadaşlarım..
Seçim bitti ,Yıldırım Demirören,6 yıllık çok ama çok kötü yönetimin ardından tekrar başkan seçildi...bir gurup ,seçimin ardından,kongrenin kestiği parmak acımaz deyip sonucu olgunlukla karşılamakla beraber bir gurup ta "bu adam durdurulmalı" gibi bir abukluğun peşinden koşmaktadır hala..nasıl durduracaklar ?.. tabii ki son 15 yıldır yaptıkları gibi en iğrenç metod olan "küfür" ile..sanki sessiz kalmamanın tek yolu küfretmekmiş gibi..
tabii arkadaşım olup bitene sessiz kalmayalım..ne yapalım mesela..son 15 yıldan beri yaptığımız gibi durmadan küfredelim mesela..küfrederek ;Sebayı gönderdik,Bilgili'yi gönderdik ..en az 10-12 tane futbolcu gönderdik..hangi sıfat ile :taraftar sıfatı ile..en terbiyesiz,en zararlı futbolcuları idol yapıp kanıyla canıyla efektif katkı sağlayanları ise 2 kötü maç ile en adi şekilde küfrederek yolladık..varmı böyle birşeye yetki ve hakkımız ..tabiiki yok..herkes haddini bilecek ve bu kulübün sahibi masalını bırakacağız..bu kulübün sahibi yoktur ,yöneteni vardır..o da kanun ve tüzüklerle çizilen şekilde belirlenir..demokrasilerde 1.vazgeçilmez;temsil ve seçimdir..buna uymak zorundayız..uymaz isek kaos doğar..kaos yaratan beşiktaşlı değildir..Ben 2 sene önce başladım "Demirören, bu kulübü yönetemiyor" demeye..ancak 20 sandığın 20 sini de alarak seçilen bir başkan var ve o bu camianın başkanıdır..ama lideri midir o tartışılır ama "baş-ka-nı dır.."
Şunu unutmayalım ki bu seçimde kongre demirörene güvenoyu vermemiştir,kongre M.Aksu ya "sen bu kulübü yönetemezsin" demiştir..
Demiştir ki ; borsaya kayıtlı bir kulüpte öyle afaki borç rakamları açıklanmaz.. demiştir ki ;ööle Ankara da hükümete yakın olmakla ,Beşiktaş'a yakın olmak farklı şeylerdir..demiştir ki.."sen,yönetimde iken bir Levent Erdoğan kadar bile itiraz edemediğin bir adamdan dahi iyi değilsin" ve kongre Demirören e de demiştir ki
"6 yıllık berbatötesi yönetimine rağmen,sana 3 yıl daha o koltuğu vermemin sebebi karşına adam gibi birinin çıkmamasıdır..eğer ,yeni dönemde adam gibi yönetemzsen değil bu kulübün başkanlığı,bir daha kapısından giremezsin"..ve taraftara da demiştir ki..

_Ülkemizin tüm kurum ve kuruluşlarında olduğu gibi Beşiktaşımızda da demokrasilerin 1. kuralı olan "kuvvetler ayrılığı ilkesi " geçerlidir..yani herkes yerini haddini ve görevini bilecek..öyle küfür ile adam gönderme dönemi bitmiştir..Siz,kulübü tarihinde en kötü yönetenlerden biri olan bir adama küfrederseniz, adamı hiç haketmediği halde "mağdur" konumuna sokarsınız ,bende onu seçerek mağduriyetini gideririm..
demiştir.....
Öyle,istediğini yapana ;aslan kaplan..istediğini yapmayana "şer.....siz" damgası vurma devri bitmiştir..
Bana gelince seçim sonucu içime sinmedi..Beşiktaş liderini değil başkanını seçti..ama içime sinmese de o beşiktaşın başkanıdır..benim liderim değildir asla da olamaz ama başkanımdır...Asla rakibim değildir..onun için de ona ve ekibine başarılar diliyorum..inşallah bu sefer başarılı olurlar..biliyorum ki onlar başarılı olurlarsa spor adına ben mutlu olacağım..Gerçi ümidim yok ama...
Anlayana.....
İrfan Kayahan
Alt 02-02-2010, 21:53   #2

dartheagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Değerli abicim yazılarına genel olarak katıldığım gibi gene destekliyorum fikirlerini. Zaten her fırsatta belirttim M.Aksu yu kahraman yapan tek şey Demirören antipatisidir. Yani Murat Aksu aslında o yönetim kadrosuyla veya Beşiktaş bünyesinde sahip olduğu geçmişle bu klübün kurtarıcısı olabilecek bir isim olduğunu asla gösterememiştir. Demirören karşısında kısacası simgesel bir varlık olmaktan öteye gidememiştir.

İkincisi küfür etme konusunda da sonuna kadar katılıyorum. Gerektiği zaman protesto etmek hakkını aramak her topluluğun bireyin toplumsal yaşam içinde yapması gereken bir şeydir. Demokrasi nin seçim dışındaki en önemli ilkelerinden biri de budur. Muhalefet etme hakkı her zaman vardır ki bu yüzden seçimlerde muhalefet kanadı da bulunur. Ama bunu en uygun şekilde yapmak gerekir. Küfür ederek Demirören i haklı konuma geçirmek yıllardır yaptığımız şey bunu kaç kere söledik. Küfür ettikçe onu haklı çıkaracağız onun mücadelesini öne çıkaracağız. Biz zorba olarak gösterileceğiz. Küfürle şiddetle bu işler olmaz sesini duyurmak için birlik olmak yeterlidir BJK taraftarının ruhunun varlığı bile bir ortamda ağırlığını koyduğunda bu hissedilir neden küfür ederek bu işi çirkinleştireceğiz ki. Başkan olarak devam eden süreçte icraatlerini gene beğenmezsek çıkıp adam gibi eylemler yaparak tepkimizi koyarız. Küfürle asla bir yere varamayacağız.

Son olarak senden ayrıldığım bir nokta var abicim. Ben çok demokratik bir ortam olduğuna inanmıyorum. Ben daha doğrusu demokrasinin temeli olan anayasanın bizdeki adıyla tüzüğün baştan yanlış olduğunu düşünüyorum. Başkan onayıyla üye alımı gibi saçma bir şey olamaz. Bunun bir kurulu olur herkesin oy hakkı olur öyle onay işlemi yapılır. Herşey başkanın ağzında bitmemeli. Ayrıca herkesin artık kabul ettiği gibi kongrede Beşiktaş lı olmayan bir çok üye var. Bunu içerden bir çok kişi belirtti. Beşiktaş lı olmayan bir üyenin Beşiktaş adına karar vermesi çok anlamsız. He parasını veriyosa buna hakkı var denebilir ama o noktada daha da çirkin iddalar var patronların işçilerini üye yaptığı gibi durumlar söz konusu ki bunlar doğru gerçek bilmiyorum ama kongre üyelerimiz hakkında bu kadar fazla spekülasyon yaratılması çok kötü bir izlenim yaratıyor. Açıkçası güvenilirliği muamma olan bir ortamda yapılan seçimin demokrasiye ne kadar hizmet edeceğinden şüpheliyim. Bizim karşı çıkmamız gereken ilk nokta tüzük değişikliği olmalıdır. Saygılarla.
dartheagle Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-02-2010, 21:59   #3
Muhalif Kartal

alleenje - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bir tek yer disinda tamamen katiliyorum.Katilmadigim yer icerdeyken Levent Erdogan gibi medyaya yonetimi elestirmemesi kismi.Yonetim icerde kavga edercesine tartismali ama disari tek ses cikmali diye dusunuyorum.Kol kirilir yen icinde kalir.
Gerisinin altina imzami atarim.
Alt 02-02-2010, 21:59   #4

Karetta2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dartheagle'den alıntı;
"Son olarak senden ayrıldığım bir nokta var abicim. Ben çok demokratik bir ortam olduğuna inanmıyorum. Ben daha doğrusu demokrasinin temeli olan anayasanın bizdeki adıyla tüzüğün baştan yanlış olduğunu düşünüyorum. Başkan onayıyla üye alımı gibi saçma bir şey olamaz. Bunun bir kurulu olur herkesin oy hakkı olur öyle onay işlemi yapılır. Herşey başkanın ağzında bitmemeli. Ayrıca herkesin artık kabul ettiği gibi kongrede Beşiktaş lı olmayan bir çok üye var. Bunu içerden bir çok kişi belirtti. Beşiktaş lı olmayan bir üyenin Beşiktaş adına karar vermesi çok anlamsız. He parasını veriyosa buna hakkı var denebilir ama o noktada daha da çirkin iddalar var patronların işçilerini üye yaptığı gibi durumlar söz konusu ki bunlar doğru gerçek bilmiyorum ama kongre üyelerimiz hakkında bu kadar fazla spekülasyon yaratılması çok kötü bir izlenim yaratıyor. Açıkçası güvenilirliği muamma olan bir ortamda yapılan seçimin demokrasiye ne kadar hizmet edeceğinden şüpheliyim. Bizim karşı çıkmamız gereken ilk nokta tüzük değişikliği olmalıdır. "

Buna bende katılıyorum..ama beğenmememe rağmen bu da tüzük ile belirtilmiş bir kural..ve bu kural la Seba,Üstünkaya,hakkı Yeten..gibi başkanların onayı ile üye yapılanların olduğu sandıklarda da maalesf Demirören kazanmıştır..
Ancak şahsi görüşüm gene de bir an önce tüzük tadilinin gerçekleşmesi ve bu saçma kuralın kalkmasıdır..
Alt 02-02-2010, 22:02   #5

Toshack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

küfürle de gitmeyeceğinin herkes farkında ki zaten.Yumurta yemek küfürden daha kötü ve fiziki bir eylemdi.O olaydan sonra bile gitmediğine göre küfürle hiç gitmez.

Beşiktaşlılar duruşlarını BJK store ları boykot ederek ve maçlara hiçbir şekilde bedava bilet verseler dahi gitmemekle gösterir.
Alt 02-02-2010, 22:34   #6

Deschain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kesinlikle katılıyorum.

Küfür Beşiktaş tribünlerinin zekasına hakaret etmektir.Dünyanın en zeki topluluğu küfür edecek kadar aciz olmamalıdır.

Sadece başkana ya da oyunculara değil, rakibe de küfür edilmesi Beşiktaş'a yakışmadığı gibi erman gibi sistemin adamlarına oyuncak veriyoruz.

Bununla birlikte;

BEŞİKTAŞLILARIN büyük çoğunluğunun istemediği bir adam başkan olurken, ve dolayısıyla tepki alırken;
Beşiktaş'ın sahibi kongre üyeleridir diyerek kafama vurulması ve dahi demokrasiden bahsedilmesi konusunda orada dur derim.

Bana "kombine al, forma al, lig tv al, Kartal Yuvası'ndan çıkma, kulübe para kazandır" deniyor mu?EVET

Ben bunları yapıyor muyum? EVET

Bunları yaparken bir çıkar, bir rant değilde sadece Beşiktaş sevgisi ile yapıyor muyum? EVET.

Ben çoğunluk muyum? EVET

Güzel...

Çoğunluk olan ben Bay X'i istemiyorum.

Hayır sen karışamazsın.Sahibi kongredir.

Yok ya!

Param istenirken adam yerine konuyorum da, tercihimi söylerken mi dış kapının dış mandalı muamelesi görüyorum.

Harcarken "aferin", seçerken "orada bi dur"

Rahmetli Kazım Kanat'ın kongrede fb-gsli üylere olduğunu ortaya çıkarması ardından eski muhalif Tuğrul Yenidoğan'ın ölülerin üye yapıldığını kanıtladığı bir kongrenin kararına saygı duyuyorum.

Ancak o kongre azınlığı iktidara taşımıştır.
Demokrasiden bahsedilemez.

Tekrar söylüyorum saygı duyuyorum yine de.

Ancak benim de elbette küfürsüz ve oluşan haksız duruma tepki göstermek en doğal hakkımdır.

Söz hakkım yoksa, "TaraftarIMIZ karar veremezse" ama YETMEZ diye bir taraflarını yırtan şak şakçılaRI, taraftarLARI karar verebilirse.

O zaman taraftarLARI ile muhattap olsunlar.Seçme hakkına sahip, kulübün sahibi olan taratarLARI harcasın paraları.

Bu da benim demokratik ortamdaki en doğal tepkim.

Tabi öyle bir ortam djk'de kaldıysa.

MuTLu aşK YokTUr
BEŞİKTAŞK VARDIR
Deschain Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-02-2010, 23:46   #7
Gogo

Gokhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abi öncelikle emeğine sağlık. Yazdıklarının bazı bölümlerine katılıyorum ancak bazı bölümlerine katılmıyorum.

Küfür konusunda sonuna kadar haklısın. Biz kendimize yakışan şekilde bizi tam anlamıyla anlatacak bir şekilde tepkimizi ortaya koymalıyız bunun adı küfür olmamalı küfür bir çözüm yolu değil.

Katılmadığım nokta ise kongre üyelerinin senin bu dediklerini düşünerek oy atmamış olmasıdır. Eğer öyle düşünüyorlar ve bu şekilde oylarını kullandılarsa bir kez daha yazıklar olsun hepsine. Madem bu gerçekleri biliyorlardı ne diye 6 sene boyunca sesini çıkaran olmadı. Madem bu mesajları verdiler ne diye aralarından bir isim çıkaramadılar. Ben kongre üyelerinden sosyal mesaj vermelerini istemiyorum. Gerektiğinde biz buradayız akıllı olun demesini bekliyordum pazar gününden sonra böyle bir beklentim de yok artık. Onlar sosyal mesaj vermeye devam etsinler.

Bir diğer katılmadığım konuda beni müşteri olarak gören işine geldiğinde öven işine gelmediğinde stadta dövdüren bir ismi samimiyetine güvenmediğim insanlar seçti diye başkan kabul etmem. Bunu isterseniz anarşi olarak kabul edin ama benim gerçeğim budur. Pazar günü sandıklardan çıkan vatandaş benim başkanım değil.

Gökhan
Gokhan Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-02-2010, 00:30   #8
zɐʎaq ɥɐʎis

SahEmre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İrfan abi ellerine sağlık çok anlamlı bir yazı yazmışsın.
Bi başka noktaya değinmek istiyorum ben.
Kesinlikle etrafımda edilmesine rağmen katılmadım ama değinmeden geçemeyecem, Bu tribünleri küfre iten yol ne idi ?
Geçtiğimi sene hatta ondan önceki sene bile yeter protestoları dakikalarca yağpıldı taraftar sırtını döndü, dakikalarca yönetim ve başkan istifaya çağarıldı, forumlarda sitelerde gazetelerde defter defter yazıldı hatalar ortaya konuldu ve bu zat bu uyarıların hiçbirine olumlu bir cevap vermeyince taraftarı bilekis karşısına alınca bu insanların sabrı taştı ve çareyi küfürde aradılar. Tabiki haklılar demiyorum.
Benim söylemek istediğim şu Beşiktaş Başkanı taraftarı ile kendi arasına kalın ve net bir çizgi çekti ve siz kirlisiniz imajı yarattı. Bu başkanın benim nazarımda yaptığı en büyük hatadır. Ve ne bundna sonra kadar başarılı olursa olsun bu camianın başkanı olur ama lideri asla olamaz.

Kendisine yakın gruba talimat verip Tarafatarına dayak attıran ve taraftarına doğru söven bir kişi beşiktaş camiasının lideri olamaz. Bir gün gelir ne yaptım diye başını elleri arasına alır ve düşünmek zorunda kalır.

Bu yorumu bir hikaye ile bitirmek istiyorum.

Adamın biri durmadan oğluna, herhengi bir yaptığı hata veya olay sonrasında: " Sen adam olamazsın " diyormuş.

O kadar hırslanmış ki oğlu, Padişah olmuş. Sonra sadrazamını göndermiş ve babasını çağırmış ayağına. Adam hiç ses çıkarmadan oğlunun ayağına kadar gitmiş.

Babasını görünce gururla koltukları kabarmış oğlunun. Karşısına geçerek " Baba ! sen bana adam olamazsın demiştin ama ben padişah oldum. Benimle gurur duyuyor musun ? " demiş.

Baba da " Oğlum ! ben sana padişah olamazsın demedim ki. Adam olamazsın dedim. Padişah olmuşsun ama yine adam olamamışsın.
Alt 03-02-2010, 19:30   #9
gurbetci kartal

once_biz_vardik1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
Karetta2002´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili arkadaşlarım..
Seçim bitti ,Yıldırım Demirören,6 yıllık çok ama çok kötü yönetimin ardından tekrar başkan seçildi...bir gurup ,seçimin ardından,kongrenin kestiği parmak acımaz deyip sonucu olgunlukla karşılamakla beraber bir gurup ta "bu adam durdurulmalı" gibi bir abukluğun peşinden koşmaktadır hala..nasıl durduracaklar ?.. tabii ki son 15 yıldır yaptıkları gibi en iğrenç metod olan "küfür" ile..sanki sessiz kalmamanın tek yolu küfretmekmiş gibi..
tabii arkadaşım olup bitene sessiz kalmayalım..ne yapalım mesela..son 15 yıldan beri yaptığımız gibi durmadan küfredelim mesela..küfrederek ;Sebayı gönderdik,Bilgili'yi gönderdik ..en az 10-12 tane futbolcu gönderdik..hangi sıfat ile :taraftar sıfatı ile..en terbiyesiz,en zararlı futbolcuları idol yapıp kanıyla canıyla efektif katkı sağlayanları ise 2 kötü maç ile en adi şekilde küfrederek yolladık..varmı böyle birşeye yetki ve hakkımız ..tabiiki yok..herkes haddini bilecek ve bu kulübün sahibi masalını bırakacağız..bu kulübün sahibi yoktur ,yöneteni vardır..o da kanun ve tüzüklerle çizilen şekilde belirlenir..demokrasilerde 1.vazgeçilmez;temsil ve seçimdir..buna uymak zorundayız..uymaz isek kaos doğar..kaos yaratan beşiktaşlı değildir..Ben 2 sene önce başladım "Demirören, bu kulübü yönetemiyor" demeye..ancak 20 sandığın 20 sini de alarak seçilen bir başkan var ve o bu camianın başkanıdır..ama lideri midir o tartışılır ama "baş-ka-nı dır.."
Şunu unutmayalım ki bu seçimde kongre demirörene güvenoyu vermemiştir,kongre M.Aksu ya "sen bu kulübü yönetemezsin" demiştir..
Demiştir ki ; borsaya kayıtlı bir kulüpte öyle afaki borç rakamları açıklanmaz.. demiştir ki ;ööle Ankara da hükümete yakın olmakla ,Beşiktaş'a yakın olmak farklı şeylerdir..demiştir ki.."sen,yönetimde iken bir Levent Erdoğan kadar bile itiraz edemediğin bir adamdan dahi iyi değilsin" ve kongre Demirören e de demiştir ki
"6 yıllık berbatötesi yönetimine rağmen,sana 3 yıl daha o koltuğu vermemin sebebi karşına adam gibi birinin çıkmamasıdır..eğer ,yeni dönemde adam gibi yönetemzsen değil bu kulübün başkanlığı,bir daha kapısından giremezsin"..ve taraftara da demiştir ki..

_Ülkemizin tüm kurum ve kuruluşlarında olduğu gibi Beşiktaşımızda da demokrasilerin 1. kuralı olan "kuvvetler ayrılığı ilkesi " geçerlidir..yani herkes yerini haddini ve görevini bilecek..öyle küfür ile adam gönderme dönemi bitmiştir..Siz,kulübü tarihinde en kötü yönetenlerden biri olan bir adama küfrederseniz, adamı hiç haketmediği halde "mağdur" konumuna sokarsınız ,bende onu seçerek mağduriyetini gideririm..
demiştir.....
Öyle,istediğini yapana ;aslan kaplan..istediğini yapmayana "şer.....siz" damgası vurma devri bitmiştir..
Bana gelince seçim sonucu içime sinmedi..Beşiktaş liderini değil başkanını seçti..ama içime sinmese de o beşiktaşın başkanıdır..benim liderim değildir asla da olamaz ama başkanımdır...Asla rakibim değildir..onun için de ona ve ekibine başarılar diliyorum..inşallah bu sefer başarılı olurlar..biliyorum ki onlar başarılı olurlarsa spor adına ben mutlu olacağım..Gerçi ümidim yok ama...
Anlayana.....
İrfan Kayahan
kusura bakma abi kufur haric

bastan asagiya katilmiyorum zaten bu klubun taraftarin halkin klubu olmadigi acik sekilde bellidir bu secimle beraber ayrica kongrenin demir orene aksu yuzunden oy verdigine kesinlikle katilmiyorum demir orene cikarlari dogrultusunda verilen oylardir daha dogrusu bu secim kesinlikle demokratik degildir her haliyle hemde bide her lafinizda surekli bir siyasi ideoloji icindesiniz bu tutumunuzda hakikaten garip olmaya basladi artik her defasinda ayni muhabbet oluyor boyle seylerde demir oren milleti yemledi yemek isteyen herkezde o yemi yedi masallah peki bu ertugrul kumcu oglu nedir anlatabilirmisin bana bu sekilde dusunen kongre bunlari dusunmuyormu peki ismail unal olayi bunnardami aksuyla calisan adamlar konusurken biraz dusunmek lazim aksine kongreye siyaseti aksu secime siyaset karistiriyor diyerek demir orenin ta kendisi yapmistir malesef besiktas yakinda demir oren ailesine gecince umarim bu kongre bunlarin sonuclarinada katlanacaktir okey masasinda transferi yonlendiren verdigi hicbir sozu tutmayan klubu 16 milyon dolar borcla alip 150 milyon dolara getiren taraftarin maksimum 100 de 85 inin yeter dedigi bu baskana bu kongreden 4509 oy cikiyorsa bana bunu herkez hur iradesiyle verdi diye kimse anlatamaz cunku buna aptallar bile inanmaz kusuruma bakmayin

Konu once_biz_vardik1903 tarafından (03-02-2010 Saat 19:34 ) değiştirilmiştir..
once_biz_vardik1903 Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-02-2010, 19:54   #10
zɐʎaq ɥɐʎis

SahEmre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Click the image to open in full size.

Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)